Porady

Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?

Garderoba to miejsce w domu, które powszechnie uważa się za szczególne. Po części jest to pomieszczenie czysto funkcjonalne, ponieważ służy do przechowywania rzeczy. Jednak znacznie częściej garderoba kojarzona jest z miejscem, w którym lubimy przebywać. Jak urządzić garderobę, by móc praktycznie przechowywać w niej ubrania, a jednocześnie, by zachować elegancję i styl pokoju? Podpowiadamy!

Kolor ścian w garderobie: jasny, czy ciemny?

Przeglądając media społecznościowe znanych osób, możemy zauważyć, że w domach celebrytek królują jasne garderoby, gdzie dominują biele, beże i jasny róż. Jasne ściany łączą się z jasnymi meblami, a styl można zaklasyfikować jako vintage bądź glamour. Jasne garderoby bez wątpienia mają swój urok. Warto również wspomnieć, że taka aranżacja świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, które w ten sposób stają się przejrzyste i wydają się przestronniejsze.

Nie jest jednak powiedziane, że tylko jasne garderoby są na topie. Garderoba w ciemnych kolorach to godne przeciwieństwo, które na pewno spodoba się miłośnikom elegancji i nieszablonowych rozwiązań.

Jakie meble do garderoby wybrać?

Meble są kluczowe dla ostatecznego wyglądu i oczywiście funkcjonalności garderoby. Chcesz mieć pewność, że pomieszczenie będzie idealne? Zamów szafę na wymiar z Komandor.pl! W przypadku garderoby nic nie sprawdzi się lepiej, jak meble na wymiar. Tłumaczymy dlaczego.

  • Szafa na wymiar pozwoli Ci wykorzystać każdą, nawet najtrudniejszą w aranżacji przestrzeń.

  • Meble na wymiar można indywidualnie dopasować do stylu wnętrza.

  • Dopasowana kompozycja mebli na wymiar sprawia, że nawet najmniejsze pomieszczenie nie będzie zagracone.

Wyjątkowe projekty szaf umożliwiają zaaranżowanie funkcjonalnej i zachwycającej garderoby. To właśnie dzięki meblom na wymiar możliwe jest posiadanie wszystkich nietypowych półek na buty, czy biżuterię. Wszystko tak jak chcesz i to w naprawdę dobrej cenie! Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe projekty, możesz odwiedzić stronę Komandor.pl, gdzie nie brakuje znakomitych inspiracji.

Pozostaje jeszcze wybór fasonu mebli. Klasyczna biel? A może ciemne drewno? To w dużej mierze zależy od Ciebie. Motywy drewniane wyglądają pięknie, ale taka kompozycja powinna być dobrze przemyślana, zwłaszcza na niewielkiej przestrzeni. Bardzo popularne jest również połączenie szkła i aluminium, które świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. W tym wypadku wybór należy do Ciebie. Wybieraj te fasony, które będą Ci się podobały. Mniej sugeruj się katalogami, a bardziej własnym gustem.

Aranżacja małej garderoby: przydatne wskazówki

Jeśli masz do dyspozycji małe pomieszczenie na garderobę, zadbaj o to, by je optycznie powiększyć. Zastosuj takie rozwiązania, dzięki którym pomieszczenie nie będzie wydawało się zagracone. W tym celu polecamy dobranie odpowiedniego oświetlenia, które pięknie podkreśli wnętrze i optycznie je powiększy.

Świetnie sprawdzą się również szafy na wymiar z nieprzezroczystymi frontami, ponieważ przestrzeń wygląda na większą, kiedy mniej rzeczy znajduje się “na wierzchu”. W przypadku małej garderoby zdecydowanie lepiej jest postawić na jasne ściany i także jaśniejsze meble. Dobrym połączeniem będą również białe ściany z meblami drewnianymi, które będą znakomicie przełamywać biel ścian, urozmaicając wnętrze.

Similar Posts