Nagrzewnice olejowe stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Z powodzeniem można je wykorzystać również w przypadku placów budowy, warsztatów lub na terenie hal przemysłowych. W jaki sposób działają? Czy ich zakup jest opłacalny?
- Klasyfikacja nagrzewnic powietrza
- Zastosowanie nagrzewnic powietrza
- Jak dobrać moc nagrzewnicy powietrza?
Klasyfikacja nagrzewnic powietrza
Nagrzewnice powietrza pozwalają w bardzo prosty i efektywny sposób ogrzać pomieszczenia, takie jak warsztaty, biura lub fabryki. Na rynku znaleźć można urządzenia różnego typu. Nagrzewnice elektryczne najczęściej wykorzystywane są jako awaryjne źródło ciepła. Warto wykorzystać je w małych i średnich pomieszczeniach. Główną zaletą takiego rozwiązania, jest intuicyjna obsługa oraz brak emisji spalin. Dzięki temu nagrzewnica może stanąć zarówno w biurze, jak i mieszkaniu. Spotkać można się także z nagrzewnicą gazową, która posiada regulowaną wydajność oraz wysoką żywotność. Z uwagi na czyste spalanie, sprzęt wykorzystać można na przykład do ogrzewania szklarni lub hal magazynowych. Urządzenie w trakcie swojej pracy wytwarza spaliny, dlatego nie zaleca się jego stosowania w pomieszczeniach biurowych lub w domach mieszkalnych. W końcu na rynku znaleźć można również nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin lub bez odprowadzania spalin. W pierwszym przypadku sprzęt może zostać użyty do ogrzewania dużych i zamkniętych powierzchni, na których znajdują się ludzie. Spaliny są bowiem odprowadzane na zewnętrz budynku za pomocą specjalnego przewodu elastycznego. Cały proces spalania kontrolowany jest elektronicznie. Nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin pozwalają na uzyskanie bardzo wysokiej efektywności. Całe ciepło, które zostaje wytworzone przez urządzenie, może zostać wykorzystane na potrzeby ogrzewania. Podczas pracy nagrzewnica wytwarza jednak spaliny, dlatego powinna być stosowana w pomieszczeniach otwartych oraz w miejscach, gdzie nie przebywają ludzie i zwierzęta.
Zastosowanie nagrzewnic powietrza
Nagrzewnice wykorzystać można we wszystkich miejscach, w których nie znajdują się inne systemy grzewcze. Nagrzewnice na prąd są dobrym rozwiązaniem, gdy zależy nam na utrzymaniu temperatury na określonym poziomie. Chodzi również przede wszystkim o budynki, które nie zostały wyposażone w wentylację. Zasilanie nagrzewnicy prądem nie powoduje również hałasu, będzie to więc korzystne rozwiązanie na przykład na pracowników biur, którzy muszą skupić się na wykonywanej pracy. Nagrzewnice gazowe są doskonałą propozycją w przypadku magazynów, warsztatów, hal produkcyjnych. Rozwiązanie często wykorzystywane jest również w kościołach. Nagrzewnica na olej sprawdzi się zarówno jeśli zależy nam jedynie na tymczasowym ogrzewaniu pomieszczenia, jaki i w przypadku rozwiązania stałego. Urządzenie zastosować można między innymi w budynkach o charakterze rolniczym lub przemysłowym. Wykorzystać można ją także wszędzie tam, gdzie wykonywane są remonty oraz prace budowlane.
Jak dobrać moc nagrzewnicy powietrza
Dokonując wyboru konkretnego modelu nagrzewnicy, należy wziąć pod uwagę jej parametry. Szczególne znaczenie ma moc grzewcza, niezbędna do ogrzania pomieszczenia. Żeby określić moc, wymagany jest przyrost temperatury i współczynnik izolacji cieplnej budynku. Za pomocą zastosowania specjalnego wzoru, możliwe staje się wyliczenie mocy nagrzewnicy. Można skorzystać również z gotowych kalkulatorów, które znajdują się na stronach internetowych producentów urządzeń. Jeśli budynek jest dobrze izolowany, szacuje się, że 1kW mocy grzewczej pozwala na ogrzanie powierzchni 10m2.
Wysokiej jakości nagrzewnice, nabyć można za pośrednictwem sklepu https://www.castorama.pl/. Nagrzewnice olejowe znajdujące się w asortymencie, bardzo szybko podniosą temperaturę w każdym pomieszczeniu. Nagrzewnica olejowa Dera 20kW z termostatem, świetnie sprawdzi się na przykład w garażu lub warsztacie. Dzięki zainstalowaniu czujnika przeciwprzegrzaniowego oraz obecności płomienia, gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Produkt posiada również osłonę, która zabezpiecza przed wydostawaniem się płomieni. Dla osób oczekujących większej mocy, istnieje możliwość zakupu nagrzewnicy Dedra 30kW z termostatem. Pomimo wagi wynoszącej 22 kg, urządzenie można z łatwością przestawić w inne miejsce, dzięki umieszczeniu go na wózku z wygodnymi kołami. Produkty charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania, trwałością, wydajnością oraz funkcjonalnością. Zalety nagrzewnic olejowych zostały docenione przez szerokie grono odbiorców. To przede wszystkim duża wydajność, niewielkie koszty związane z ich eksploatacją oraz systemy chroniące silnik przed przegrzaniem. W przypadku nagrzewnic z odprowadzaniem spalin, istnieje również możliwość podłączenia przewodów giętkich. Nagrzewnice olejowe są najczęściej wykorzystywanym sprzętem, służącym do ogrzewania na budowach. Z powodzeniem można wykorzystać je również do osuszania pomieszczeń. Urządzenia doskonale sprawdzają się w każdych warunkach, gwarantując pełne zadowolenie.