Dom i Ogród

3 najczęstsze błędy przy urządzaniu sypialni

3 najczęstsze błędy przy urządzaniu sypialni

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w domu lub mieszkanie, które powinno być miejscem relaksu, regeneracji i wyciszenia. Z tego powodu powinniśmy dołożyć wszelkich starań przy urządzaniu naszej sypialni, aby faktycznie zapewniała nam spokój i odpoczynek. 

Jeżeli bowiem urządzimy sypialnię w nieprawidłowy i nieprzemyślany sposób może działać na nasze samopoczucie i uczucie relaksu wręcz odwrotnie. Jakie więc są 3 najczęstsze błędy przy urządzaniu sypialni i jak ich uniknąć?

Błąd 1: Niewygodne łóżko i materac 

Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko, więc powinniśmy poświęcić mu szczególną uwagę przy projektowaniu sypialni. Nieodpowiednio dobrany materac, złe ułożenie łóżka, brak wezgłowia do oparcia lub niepasujący styl łóżka do reszty aranżacji mogą bowiem negatywnie wpłynąć na jakość snu. 

Obecnie na rynku mamy wiele możliwości odnośnie wyboru łóżka – możemy zdecydować się na nowoczesne łóżka do sypialni, taki jak na przykład łóżka Tempur, które można sprawdzić na https://www.krolmateracy.pl/sklep/lozka/lozka-tempur/ lub bardziej tradycyjne łóżka ramowe. 

Nowoczesne łóżka do sypialni, jak na przykład łóżka tapicerowane, mają zazwyczaj wbudowany materac, a do łóżek ramowych materac należy kupić osobno. Warto jednak pamiętać, że materac zawsze powinien być wygodny, trwały, solidnie wykonany i stanowić oparcie dla kręgosłupa. 

Błąd 2: Przesyt dekoracji i przedmiotów

Jak już wspomniano, sypialnia powinna być miejscem wyciszenia i regeneracji. Nie warto więc przesadzać z dekoracjami i niepotrzebnymi przedmiotami, które sprawiają, że pokój wygląda chaotycznie, co wpływa negatywnie na nasz odpoczynek, któremy nie pomoże nawet najwygodniejsze łóżko do sypialni. 

Warto jednak zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o całkowitą rezygnację z dekoracyjnych przedmiotów i szafek, ale o zachowanie umiaru, który pozwoli nam na lepszą ekspozycję ulubionych lampek, książek czy zdjęć bez powodowania dekoracyjnego bałaganu. 

 

Błąd 3: Jaskrawe kolory

Urządzając sypialnię warto również zwrócić uwagę na dobór kolorystyki. W celu zwiększenia poczucia relaksu, warto postawić na stonowane neutralne kolory jak biel, szarość, pastele czy beże, a unikać jaskrawych jak pomarańczowy, żółty czy czerwony.

Można również poeksperymentować z ciemniejszymi barwami, jak na przykład ostatnio modna butelkowa zieleń, ale w tym wypadku warto zestawiać je z jaśniejszymi kolorami, aby sypialnia nie stała się ponurym i przytłaczającym pomieszczenia.

Jeżeli jednak lubimy ostre zdecydowane kolory, jak na przykład czerwony lub jaskrawy żółty, warto wykorzystać je w postaci dodatków (np. poduszek, dywanika przy łóżku, obicia łóżka), gdyż w ciekawy i stylowy sposób urozmaicą całą aranżację sypialni. 

Podsumowując, sypialnia powinna być naszym azylem, w którym możemy się zrelaksować i zregenerować po całym dniu. Warto więc poświęcić czas na wybranie odpowiedniego wygodnego i stylowego łóżka do sypialni, jak na przykład łóżka Tempur, zachowanie umiaru jeśli chodzi o ilość dekoracji i przedmiotów i dominację neutralnych spokojnych kolorów.

Similar Posts