Porady

Baterie łazienkowe do współczesnych aranżacji

Baterie łazienkowe do współczesnych aranżacji

Baterie łazienkowe – dostępny jest ogromny wybór najróżniejszych modeli w najróżniejszym stylu. Urządzając łazienkę, warto jednak postawić na spójny efekt wizualny. Niezależnie od tego, czy wybieramy baterię umywalkową, wannową czy prysznicową, powinny one należeć do tej samej linii stylistycznej. To bardzo ważne, ponieważ nowoczesne baterie łazienkowe to ciekawy element dekoracyjny, który może być doskonałym wykończeniem każdej aranżacji.

Bateria do łazienki – najważniejsza jest funkcjonalność

Bateria łazienkowa powinna być funkcjonalna. Wygląd ma oczywiście ogromne znaczenie, ale każda bateria do łazienki musi być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu i wytrzymała. Kiedyś najpopularniejsze były baterie srebrne, natomiast obecnie wybór kolorów jest niemal nieograniczony. Znajdziesz proste baterie kwadratowe w minimalistycznym stylu, ale również niezwykle ozdobne baterie okrągłe w kolorze złotym w stylu retro. Oferta baterii łazienkowych jest ogromna, dlatego z powodzeniem znajdziesz propozycje, które dopasujesz do każdego stylu łazienki.

Wybierając baterie, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę ich zastosowanie. W asortymencie sklepów znajdziesz baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe oraz bidetowe. Rodzaj wyposażenia łazienki wiąże się ze sposobem montażu, dlatego musisz wiedzieć, jaki model baterii Cię interesuje jeszcze przed zakupem armatury i przed przygotowaniem instalacji doprowadzającej wodę. Baterie łazienkowe mają ogromny wpływ na naszą wygodę oraz wygląd samego pomieszczenia. Muszą być dostosowane do wielkości umywalki lub wanny, żeby jak najlepiej spełniać swoje funkcje.

Baterie kwadratowe czy okrągłe?

Do umywalek i bidetów zwykle wybiera się baterie stojące, czyli inaczej sztorcowe, które montowane są w odpowiednich otworach. Mogą to być baterie jednootworowe lub ekskluzywne linie baterii 3, lub 4-otworowe. Kilkuotworowe baterie montuje się przeważnie na wannach. Wśród baterii wannowych na uwagę zasługują również ekskluzywne baterie montowane w podłodze przy wolnostojącej wannie. Takie baterie najlepiej wyglądają w dużych pokojach kąpielowych.

Przy prysznicu najczęściej wykorzystuje się baterie ścienne, które mogą być montowane natynkowo lub podtynkowo. Baterie podtynkowe prezentują się niezwykle elegancko, gdyż widoczne są tylko uchwyty do regulowania wypływu wody oraz wąż ze słuchawką mocowaną na drążku. Takie baterie świetnie wyglądają i bardzo łatwo utrzymać ich czystość. Warto pamiętać, że do takiego modelu musimy mieć przystosowaną odpowiednią instalację wodną. Baterie podtynkowe mogą występować w bardzo różnych kształtach, znajdziesz tu baterie okrągłe i kwadratowe, które zachwycają swoją minimalistyczną budową.

Inne rodzaje baterii łazienkowych

Jeśli chodzi o styl baterii, to ostatnio nie tylko wzornictwo minimalistyczne cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na wyjątkowo stylowe modele, które nawiązują do wzorów z przełomu XIX i XX wieku. Charakterystyczne kurki krzyżowe czy trzyotworowe baterie w klasycznym stylu to jednak rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w aranżacjach nawiązujących do stylu retro. Ogromny wybór modeli baterii daje możliwość wyboru różnych funkcjonalności – bateria bezdotykowa, termostatyczna czy bateria bezciśnieniowa do podgrzewaczy wody to tylko niektóre przykłady.

Similar Posts