Dom i Ogród

Jak znaleźć odpowiedniego projektanta wnętrz?

Jak znaleźć odpowiedniego projektanta wnętrz?

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na podjęcie współpracy z architektem wnętrz, który zadba o każdy, nawet najmniejszy aspekt wykończenia, umeblowania i udekorowania naszych czterech kątów. Tak odpowiedzialne zadanie, którego efekt końcowy będziemy obserwować przez lata, warto zlecić jedynie specjaliście w swojej branży, który sprawi, że nasze mieszkanie będzie nie tylko ładne i modne, ale też komfortowe oraz funkcjonalne. Czym należy się sugerować przy wyborze odpowiedniego projektanta? Sprawdzamy.

Poczta pantoflowa

Zgodnie z powiedzeniem, że czasem najlepsze jest to co najprostsze, poszukiwania projektanta wnętrz warto zacząć od poczty pantoflowej: podpytać znajomych z pracy oraz członków rodziny i rozpuścić wici w mediach społecznościowych. Jeśli w ten sposób uda się nam znaleźć odpowiednią osobę, będziemy prawdziwymi szczęściarzami, bo skorzystamy w ten sposób z rekomendacji osoby, której ufamy. Dodatkowo, możemy też podpytać o wrażenia ze współpracy z architektem, możliwość konsultacji i ogólną komunikatywność.

Poszukiwania w Internecie

Jeśli nikt z naszych bliskich nigdy nie korzystał z usług architekta wnętrz, to pozostaje nam już tylko przeglądarka internetowa. Na poszukiwanie projektanta w Internecie należy zarezerwować sobie dużo czasu i przede wszystkim nie kierować się emocjami. Wszystkie informacje znajdziemy na stronach internetowych, ale warto się im przejrzeć, biorąc pod uwagę ich design. Szukamy w końcu kogoś, kto będzie odpowiadał za estetykę przestrzeni, w która będziemy codziennie przebywać. Kolejnym krokiem jest analiza wspominanego portfolio. Jeśli podobają nam się zamieszczone w nim realizacje, warto skorzystać z referencji (o ile są dostępne) i skontaktować się z poprzednimi klientami danego architekta.

Cennik – czy warto się nim kierować?

Koszt przygotowania projektu zależy od wielu czynników, ale nawet jeśli mamy ograniczony budżet, nie warto wybierać najtańszej z możliwych ofert. Jeśli jedna z nich – w znaczący sposób – odstaje od pozostałych, jest to co najmniej podejrzane i nie wróży owocnej współpracy.

Rozmowa z architektem – podstawa

Kompetencje architekta najlepiej ocenić w bezpośredniej rozmowie. Rzetelny i profesjonalny specjalista wypyta o maksymalny budżet przeznaczony na aranżację, preferencje dotyczące stylu i rozkładu poszczególnych pomieszczeń. Architekt wnętrz nie pominie także kwestii związanych ze stylem życia mieszkańców.

To od architekta zależy, jak będzie wyglądał nasz dom czy mieszkanie. Jego porady, wskazówki i decyzje zaważą na całym projekcie, dlatego ważne jest, aby wypracować spójną wizję.

 

Sprawdź ofertę architektów w Łodzi na portalu RynekPierwotny.pl

Similar Posts