Dom i Ogród

Markizy tarasowe – czy warto się na nie zdecydować?

Markizy tarasowe - czy warto się na nie zdecydować?

Markizy tarasowe zapewniają ochronę przed nadmiernym słońcem i pozwalają na cieszenie się ogrodem przez cały sezon. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć zakup markiz tarasowych.

Markizy tarasowe w Twoim ogrodzie

Czy wiesz, czym są MARKIZY TARASOWE i DLACZEGO WARTO JE ZAMONTOWAĆ? Po pierwsze, jeśli szukasz alternatywy dla nieestetycznego parasola ogrodowego, markizy tarasowe są tym, czego szukasz. To idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli chciałbyś zacienić swój taras, jednak nie zależy Ci na stawianiu całorocznego zadaszenia. Co więcej, markizy tarasowe to gustowny i elegancki sposób na zapewnienie przytulnego, chłodnego miejsca na imprezy rodzinne.

Dlaczego markizy tarasowe są tak popularne?

Wiele domów posiada taras, jednak ze względów konstrukcyjnych bywa, że jest on pozbawiony zadaszenia. Dobudowanie tego typu rozwiązania często wiąże się z potrzebą uzyskania pozwolenia na budowę, ponieważ trwałe zadaszenia wymagają ingerencji w bryłę budynku. W takiej sytuacji pomocnym sposobem zadaszenia okazuje się markiza tarasowa. Jej popularność związana jest również z faktem, że nadaje stylowego wyglądu tarasowi, może również chronić przed deszczem. W tym ostatnim jednak wypadku, koniecznym jest zakupienie wysokiej jakości markizy – dostępnej jedynie u renomowanych producentów.

Czy markiza tarasowa chroni przed deszczem?

Nie wszystkie markizy tarasowe skutecznie chronią przed deszczem i, co więcej, nie wszystkie mogą mieć długotrwały kontakt z opadami atmosferycznymi. Aby markizy tarasowe mogły uratować przyjęcie na świeżym powietrzu w czasie opadu letniego deszczu, koniecznym jest wybranie modelu powleczonego ochronną warstwą PCV. Tego typu produkty są odporne na rozdarcie (powodowanego np. podmuchem wiatru) oraz zamoczenie. Taki materiał jest również bardziej odporny na utratę koloru powodowaną nadmiernym nasłonecznieniem i działaniem promieni UV.

Czy markizy tarasowe są skomplikowane w montażu?

Im lepszej jakości markiza tarasowa, tym prostsza w montażu. Renomowane marki docinają markizę na wymiar konkretnego budynku oraz przygotowują odpowiedni, malowany proszkowo stelaż pasujący do markizy. Taki produkt dostarczany jest do klienta w formie gotowej do montażu na elewacji. Aby jednak ułatwić sobie tę kwestię, warto zawczasu skontaktować się ze specjalistą, który oceni, czy montaż markizy jest możliwy na naszym domu i podpowie funkcjonalne rozwiązania. W większości przypadków nie powinno to stanowić problemu.

Jak markizy tarasowe są sterowane?

Do otwierania i zamykania markiz tarasowych wykorzystuje się dwa rodzaje mechanizmów: korbkowy lub bardziej zaawansowany, elektryczny. W tym drugim przypadku sterowanie odbywa się za pomocą pilota, co jest bardzo praktyczne (nie wymaga np. wychodzenia z domu). Oba rozwiązania pozwalają na całkowite lub częściowe wysuwanie markizy.

Komu polecane są markizy tarasowe?

Markizy tarasowe mogą być używane zarówno w domach wolnostojących, jak i w mieszkaniach. Przytwierdzone do elewacji, będą zacieniać nawet bardzo dużą przestrzeń. Markizy tarasowe są świetnym rozwiązaniem w domach z dziećmi, ponieważ w przeciwieństwie do innych składanych sposobów na cień, jak parasole ogrodowe czy aluminiowe altany, nie są montowane naziemnie i nie mogą zostać przewrócone. Markizy sprawdzą się w domach, w których często urządzane są spotkania z bliskimi na tarasie, ale w których z różnych względów w grę nie wchodzi stawianie altany bądź trwałego zadaszenia.

Similar Posts