Dom i Ogród

Meble w stylu skandynawskim

Meble w stylu skandynawskim

Trendy dotyczące wystroju wnętrz zmieniają się w każdym sezonie. Światowi projektanci dyktują kanony mody, zgodnie z którymi powinniśmy urządzać własne „cztery kąty”. Czy jednak sezonowe propozycje są jedynym wyznacznikiem, jaki mamy brać pod uwagę przy wyborze mebli? Absolutnie nie, bo liczy się przede wszystkim ich funkcjonalność. Właśnie dlatego tak ogromną popularnością od lat cieszy się styl skandynawski.

Styl skandynawski – minimalizm i funkcjonalność

Meble w stylu skandynawskim są estetyczne, ale przede wszystkim w pełni funkcjonalne. Nierzadko to meble modułowe, które udaje się zestawiać według indywidualnych potrzeb inwestora, zwracając uwagę na oczekiwania, a nawet codzienny styl życia wszystkich domowników. Meble skandynawskie charakteryzują się iście prostą formą, prostymi kształtami, są zachowawcze, ale jednak wyróżniają je elementy, dzięki którym nawet sofa w reprezentacyjnym salonie może być głównym dodatkiem dekoracyjnym.

Styl skandynawski to prostota i minimalizm, brak tutaj przepychu, kiczu, nadmiaru dekorów. W meblach nie brakuje jednak rozwiązań praktycznych i to chyba właśnie dlatego one cieszą się tak ogromną popularnością.

Wypoczynek w stylu skandynawskim

Typowe są meble tapicerowane. To narożniki z pikowaniem, zachowawcze sofy na krótkich, koniecznie drewnianych nóżkach, kanapy z ruchomymi, regulowanymi zagłówkami, najczęściej z trwałymi poduchami. Dla stylu skandynawskiego charakterystyczny jest też materiał obicia. Nieco rzadziej spotyka się ozdobne welury czy skórę, częściej naturalne materiały, jak len albo tkaniny zamszowe bądź te w pełni odporne na ścieranie i plamy. Szeroki wybór wypoczynków, które doskonale wpisują się w skandynawskie trendy, znaleźć można na https://meblem4.pl/.

Wybierając wypoczynek rodem ze Skandynawii, jakże ważna jest kolorystyka. Króluje szarość, grafit i raczej stonowane barwy. W tym stylu nie ma miejsca dla intensywnych, wyróżniających kolorów. Jak wspomnieliśmy, ważny jest minimalizm, zaś wnętrze ożywiać można dodatkami. Wystarczy pastelowy pled czy grafiki z geometrycznymi wzorami, by nadać przestrzeni bardziej wyrazistego charakteru.

Dla kogo meble w stylu skandynawskim?

To propozycja dla tych, którzy cenią sobie dobrą jakość mebli i raczej klasykę, ale w  nowoczesnym, nawet eleganckim wydaniu. To opcja dla osób, które nie chcą inwestować w nowe meble w każdym kolejnym sezonie, ale wybierają raczej rozwiązania praktyczne, trwałe i funkcjonalne przez lata, by móc zmieniać jedynie dodatki.

Nie ma wątpliwości, że mieszkania urządzone w stylu skandynawskim są wygodne, jednocześnie estetyczne, przestronne, jasne i czyste. Zachowawczość jest tutaj jedynie pozorna, bo proste formy zawierają mnogość rozwiązań, dzięki którym udaje się funkcjonować w optymalnej wygodzie.

Meble w stylu skandynawskim stały się już ponadczasowe, do tego można je ze sobą idealnie komponować. Wszystko po to, by zapewnić wygodę domownikom. Nie ma wątpliwości, że styl scandi sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w każdym innym pokoju mieszkania, także w tym przeznaczonym dla dzieci. 

Similar Posts