Dom i Ogród

Meble ogrodowe technorattanowe – kiedy kupować, aby znaleźć w dobrej cenie?

Meble ogrodowe technorattanowe - kiedy kupować, aby znaleźć w dobrej cenie?

Meble technorattanowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Kupują je zarówno posiadacze ogrodowych stref relaksu, jak i tarasów, czy balkonów. Zakup wygodnych mebli ogrodowych lub balkonowych to inwestycja w siebie, gdyż odpoczynek na świeżym powietrzu jest bardzo ważny dla zdrowia i pomaga szybko zregenerować siły po ciężkim dniu w pracy. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, czy warto kupić meble z technorattanu, to mamy dla Was podpowiedź, kiedy są one najtańsze.

Kiedy kupować meble technorattanowe w dobrej cenie?

Trzeba uczciwie przyznać, że niektóre komplety mebli z technorattanu nie należą do tanich, nie mniej ich cenę w pełni rekompensuje wysoka jakość i komfort użytkowania. Jeśli więc chcemy zapewnić sobie odrobinę luksusu np. na przydomowym tarasie, najlepiej jest kupić meble w promocji lub podczas wyprzedaży. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, meble ogrodowe technorattan cenowo porównasz w internecie, inną możliwością jest też śledzenie promocji i wyprzedaży w sklepach meblowych i ogrodniczych.

Nie jest tajemnicą, że najwyższe ceny mebli balkonowych i ogrodowych są w czasie, gdy najwięcej się z nich korzysta, a więc w okresie letnim. Nie jest to więc najlepszy moment na robienie zakupów. Natomiast jesienią i zimą, kiedy mało kto z nas myśli o urządzaniu tarasu, ceny idą znacznie w dół i pojawiają się dodatkowe promocje. Sezon wiosenny, w którym zaczynają się pojawiać nowe kolekcje mebli ogrodowych, zaczyna się w marcu, jednak największy wybór dostępny jest w maju i w czerwcu. Jeśli chcemy kupić tanie meble technorattanowe, powinniśmy szukać ich w sklepach od września, do końca lutego.

Meble technorattanowe – dlaczego warto je kupić?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest technorattan. Otóż jest to tworzywo sztuczne, które imituje rattan – materiał pochodzenia naturalnego, z którego również wyplata się meble, kosze i wiele innych rzeczy. Warto zaznaczyć, że choć technorattan jest wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych (poliuretanu lub polietylenu), to są to materiały w pełni poddające się recyklingowi, a więc bezpieczne dla środowiska.

Ogromną zaletą technorattanu jest jego odporność na zmieniające się i niekorzystne warunki atmosferyczne. Podczas gdy meble wykonane z materiałów naturalnych, takich jak wiklina czy rattan mogą z czasem stracić kolor, stać się kruche lub odwrotnie – z powodu wysokiego stopnia wilgotności zacząć gnić, technorattan będzie nam służył przez wiele lat. Ponadto meble z tego tworzywa nie wymagają konserwacji, wystarczy je przetrzeć mokrą szmatką, a w okresie zimowym najlepiej jest schować je do piwnicy lub garażu.

Jakie meble ogrodowe z technorattanu można kupić?

Oferta mebli z technorattanu jest bardzo szeroka. W ofercie sklepów znajdziemy sofy, narożniki, fotele, krzesła, stoliki, oraz leżaki z technorattanu. Ponadto meble te dostępne są w różnych kolorach, jednak najpopularniejsze są odcienie szarości i brązu. Bardzo często w komplecie z meblami ogrodowymi dostępne są również poduszki.

Similar Posts