Porady

Przytulne wnętrze dzięki lampom – jak dobrać oświetlenie?

Przytulne wnętrze dzięki lampom – jak dobrać oświetlenie?

Coraz krótsze dni, które sprawiają, że wstajemy, gdy na zewnątrz jest jeszcze ciemno i wracamy do domu również mając przed sobą kończący się dzień, nie wpływają dobrze na nasz nastrój. Staramy się go sobie poprawić różnymi sposobami. Jednym z nich jest stworzenie przytulnego wnętrza, rozświetlonego, ciepłego, w którym relaks po całym dniu zmagań z obowiązkami będzie czystą przyjemnością.

Jakie lampy, źródło i barwę światła wybierać, aby stworzyć przytulną i przyjazną atmosferę? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

Lampy podłogowe – dekoracyjne i wnoszące ciepło do wnętrz

Przytulną atmosferę jesteśmy w stanie uzyskać w dowolnym wnętrzu. Warto zadbać o nią nie tylko w sypialni, ale i w salonie, w którym relaksujemy się np. przed telewizorem. Dla uzyskania takiego efektu potrzebne jest oświetlenie, w którego zasięgu znajdą się mniejsze fragmenty przestrzeni. Na co zatem postawić?

Świetnym rozwiązaniem są lampy podłogowe, najlepiej z kloszem umieszczonym na wysięgniku bądź ze źródłem światła skierowanym ku dołowi. Takie konstrukcje można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/. Wybraną lampę podłogową ustawimy np. obok wygodnego fotela typu uszak. Do tego miękki, ciepły i puszysty koc, blask świec lub subtelne światła płynące z kominka, i już można się cieszyć przytulną atmosferą.

Lampę podłogową można zastosować zarówno w sypialni, jak i w salonie. Sprawdzi się nawet w garderobie, jeśli wydzielamy w niej miejsce na odpoczynek i również chcemy, by było tu możliwie przytulnie.

Dekoracyjne lampki bawełniane – cotton balls polecają się!

Innym pomysłem na stworzenie przytulnego wnętrza, strefy bądź kącika w danym pomieszczeniu jest wykorzystanie bawełnianych lampek cotton balls. Kule umieszczone na sznurku, o różnej długości, nie wymagają podłączenia do sieci instalacji elektrycznej. Wystarczą baterie, by zaczęły oferować bardzo delikatne, ciepłe światło, które gwarantuje uzyskanie wyjątkowej atmosfery.

Cotton balls mają źródła światła w postaci energooszczędnych LED-ów. Są zatem dość żywotne, ponadto nie nagrzewają się, dlatego sznur uzupełniony o liczne bawełniane i kolorowe świecące kule można ułożyć w dowolny sposób, w wybranym miejscu. Są niezwykle dekoracyjne, więc nadadzą się do położenia na półce, stoliku nocnym, na podłodze, a także świetnie się zaprezentują umieszczone w kształtnym, transparentnym i szklanym wazonie. Każda z tych opcji oznacza stworzenie zarówno przytulnej, jak i niebanalnej atmosfery.

Mini wersje kominków

Jest jeszcze jeden produkt, który potrafi wprowadzić cudowną atmosferę do wnętrza, choć nie należy on do klasycznych lamp. Mowa o mini wersjach kominków, przypominających prawdziwe kominki spotykane w domach. Te minimalistyczne wersje „świecą”! Doskonale imitują prawdziwy płomień, co pozwala uzyskać przyjazny nastrój.

Już za chwilę zimowa pora. Mroźna, ale i magiczna. Znajdźmy w domowych wnętrzach miejsce na stworzenie przytulnej strefy, w której będziemy się relaksować. Z powyższymi produktami to proste!

Similar Posts