Porady

Rolety do kuchni- jakie wybrać?

Rolety do kuchni- jakie wybrać?

Wbrew pozorom wybór dekoracji do kuchni jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ to pomieszczenia wydaje się sprawiać problem, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Wysoka temperatura, tłuszcz, duże stężenie oparów i tłuszczów. To wszystko sprawia, że tekstylia brudzą się dużo szybciej niż te, które znajdują się na przykład w salonie. Jakie rolety do kuchni będą najlepsze? 

Jaki materiał wybrać? Jaki rodzaj rolet do kuchni będzie najlepszy?

Rolety do kuchni mogą być wykonane z różnych tkanin. To właśnie ich rodzaj jest bardzo ważny, jeżeli chodzi o funkcjonalność rolet. Trzeba pamiętać o tym, że w kuchni wygląd rolet okiennych będzie sprawą drugorzędną, ale to również ma znaczenie. Najbardziej istotna jest strona praktyczna, a co za tym idzie łatwe utrzymanie rolet do kuchni w czystości. Jeżeli chodzi o tę cechą, to najlepszym wyborem będzie poliester. Jest to materiał, który można prosto i szybko wyczyścić, używając tylko wilgotnej gąbki. Rolety zamszowe lub bambusowe mogą mieć bardzo atrakcyjny wygląd, ale nie będą odpowiednie do kuchni. Uwierzcie nam! Ich wadą jest to, że natychmiastowo wchłoną wszelkie zapachy. Poza tym bardzo trudno będzie z nich usunąć zabrudzenia i plamy tłuszczu. Co więcej, dużo łatwiejsze w pielęgnacji będą rolety do kuchni okienne, które można zdjąć i rozmontować, a później wyprać. Niestety w wielu sytuacjach bywa tak, że są one zrobione z cienkich tkanin i przepuszczają promienie słoneczne. 

Wybór materiału to jedno, musisz jeszcze wybrać konkretny rodzaj rolet okiennych do kuchni. Jest ich dosyć sporo na rynku. W nowoczesnej kuchni bardzo dobrze będą wyglądały rolety rzymskie, które są zrobione z drapowanego materiału. W czasie zwijania tworzy on dekoracyjne marszczenia. Ten typ rolety do kuchni, w szczególności będzie pasował do wysokich pomieszczeń, ponieważ montuje się je zazwyczaj na ścianie tuż nad oknem. 

Osoby, którym gra w sercu minimalizm mogą wybrać rolety harmonijkowe, które są montowane w przestrzeni ościeżnicy okna. Dzięki temu rolety harmonijkowe są mobilne oraz proste w demontażu. Łatwo je wyprać. Każdy, komu zależy na tym, żeby jego kuchnia była bardziej elegancka powinien wybrać drewniane, poziome rolety. 

Jak czyścić rolety do kuchni?

Gdy wybierzesz rolety zrobione z tkaniny poliestrowej to wystarczy wyczyścić je nawilżoną gąbką lub szmatką. Przyda Ci się również specjalna gumka do mazania. Gdy zabrudzenie jest niewielkie, to nie musisz zdejmować tkanin z rurki i uchwytów. Uporczywe zabrudzenia można zlikwidować nanosząc na gąbkę trochę detergentu. 

Similar Posts