Porady

Żywica epoksydowa – jakie ma właściwości i gdzie najlepiej stosować?

W branży przemysłowej nie ma miejsca na słabej jakości komponenty, surowce i sprzęt. Jeżeli działach w przemyśle i na co dzień zmagasz się z ultra ciężkimi warunkami pracy, takimi jak chociażby nieustanny ruch wózków widłowych, działanie substancji chemicznych, ruch samochodowy czy ekstremalnie niskie i wysokie temperatury, zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z konieczności stosowania w swoim przedsiębiorstwie materiałów najwyższej jakości. 

 

Jednym z najbardziej narażonych miejsc w całym budynku jest podłoga, dlatego w przypadku zwłaszcza ciężkiego przemysłu, warto zadbać o to aby była solidna, niezawodna i odporna na wszelkie uszkodzenia. W tym celu warto wybrać tylko sprawdzone komponenty, takie jak chociażby żywica epoksydowa, która doskonale sprawdza się w przypadku posadzek dla przemysłu. Poznaj wszystkie najważniejsze właściwości żywicy epoksydowej i dowiedz się dlaczego i Ty powinieneś zastosować ją u siebie. Czytaj dalej! 

 

Czym jest żywica epoksydowa? 

Żywica epoksydowa to rodzaj niezwykle wytrzymałego materiału, będącego konkretnym rodzajem jednoskładnikowych bądź dwuskładnikowych żywic syntetycznych. Dzięki im właściwościom, żywice epoksydowe mogą tworzyć nietopiące się i nierozpuszczalne tworzywa sztuczne, które z powodzeniem stosowane są w wielu branżach, na przykład w przemyśle, w postaci posadzek epoksydowych. Utwardzona, gotowa postać żywicy, która wyschnie jest bardzo przyczepna do innych materiałów i odporna na liczne czynniki zewnętrzne.

 

Właściwości i aplikacja żywicy epoksydowej

Żywicę epoksydową można nakładać na powierzchnię podłogi w różny sposób. W zależności od przeznaczenia i pożądanego efektu, żywicę epoksydową można aplikować przy pomocy rakli oraz wałkiem do aplikacji. Każdy rodzaj żywicy epoksydowej będzie miał inną dedykowaną metodę aplikacji. Warto sprawdzić to na stronie producenta, przed wyborem i zakupem konkretnego rozwiązania. Przykładowo, przy aplikacji żywicy epoksydowej przy użyciu rakli, uzyskamy posadzkę najwyższej jakości, która nie będzie wymagała zastosowania już żadnego dodatkowego wypełniacza. Dzięki takiej aplikacji nasza żywica epoksydowa będzie wyjątkowo estetycznie prezentować się np. w budynku użyteczności publicznej. Z kolei przy aplikacji wałkiem można uzyskać efekt ogromnej odporności mechanicznej i chemicznej. Utworzone przy pomocy wałka trwałe zabezpieczenie świetnie sprawdzi się na przykład w hali produkcyjnej czy magazynowej. 

 

Lista korzystnych właściwości żywicy epoksydowej jest długa, jednak wśród tych najważniejszych koniecznie należy wymienić: tworzy grubą, super wytrzymałą i co ważne długotrwałą oraz nie wymagającą częstego odnawiania powłokę, jest łatwa w utrzymaniu w czystości oraz gwarantuje bardzo estetyczne wykończenie. Również paleta barw, w których można wykonać posadzkę z żywicy epoksydowej jest bogata, także każdy klient powinien bez większego problemu znaleźć coś dla siebie! 

 

Jesteś już pewien, że żywica epoksydowa jest tym, co w odpowiedni sposób wykończy Twoją podłogę i zabezpieczy ją przed nawet najbardziej ekstremalnymi czynnikami? Doskonale! Przekonaj się jak łatwo możesz dobrać odpowiednią żywicę epoksydową do Twojego pomieszczenia. Na stronie: https://www.noxan.pl/posadzki/zywica-epoksydowa-posadzka-podloga-1005.html znajdziesz wiele różnorodnych rozwiązań, odpornych na poszczególne czynniki zewnętrzne. Znajdziesz tam rozwiązania oparte na wykorzystaniu żywicy epoksydowej, które zabezpieczą posadzkę przez ruchem wózków widłowych, substancjami chemicznymi czy ekstremalnymi temperaturami. Nie szukaj dłużej innych rozwiązań. Zaufaj sprawdzonemu i zaufanemu producentowi żywicy epoksydowej i wypróbuj to rozwiązanie, które sprawdziło się doskonale już u wielu klientów!

Similar Posts