Porady

Dodatki, które odmienią Twój balkon!

Dodatki, które odmienią Twój balkon!

Aranżację wnętrz, czy też aranżację balkonu można porównać do wyboru stylizacji. Zwykłe codzienne ubranie może zamienić się w ostatni krzyk mody za pomocą odpowiednich dodatków. Swoje otoczenie także możesz zmienić bez gruntownego remontu. Podpowiadamy, w jaki sposób!

Na początek: porządki na balkonie

Umówmy się, balkon często bywa wykorzystywany jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania rzeczy. Czasami są to przedmioty dawno zapomniane i zupełnie niepotrzebne. Połamana doniczka, piąty taboret, który służył w kuchni w czasach PRL, popsute narzędzia i wiele innych straszydeł, których nie chcesz wynosić do piwnicy.

Nie warto otaczać się przedmiotami, których nie da się już wykorzystać. Zrób generalne porządki i od razu zobaczysz różnicę. Z czystym balkonem można dalej pracować!

Zdajemy sobie sprawę, że z niektórymi rzeczami ciężko się rozstać, ale jeśli z nich nie korzystasz, będą tylko zawadzać. Pamiętaj, że nie musisz ich wyrzucać — możesz je oddać lub sprzedać za niewielką kwotę. Istnieje szansa, że ktoś lepiej wykorzysta niechciane krzesełko lub stoliczek, które u Ciebie tylko stoją i niszczeją nieużywane.

Tanie i świetne dodatki na balkon!

Jeśli chcesz, by Twój balkon prezentował się elegancko, zadbaj o dodatki w jednym stylu. Jeśli meble, ozdoby i doniczki na balkonie są zbieraniną z różnych stylów i epok, nie dziw się, że balkon wygląda na zagracony i bez gustu. Niektóre przedmioty są też po prostu zniszczone i w tym momencie warto pomyśleć nad ich odnowieniem. W sieci znajdziesz mnóstwo pomysłów na niedrogie odrestaurowanie rzeczy dotkniętych zębem czasu.

Na początek warto zadbać o jednolite doniczki, na przykład białe lub szare, które nie będą przyćmiewały piękna roślin i otoczenia. Do tego można dodać ozdobną osłonę, by odgrodzić się od sąsiadów. Osłonka to także świetne oparcie dla roślin pnących.

Wybierz styl, w jakim chcesz urządzić balkon i na tej podstawie dokup kilka poduszek i ze dwa koce, które świetnie uzupełnią lub zakryją stare meble balkonowe. Jeśli w ogóle nie masz mebli ogrodowych, fantastyczną ławkę możesz zrobić z drewnianej palety. Efekt przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania!

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urządzania balkonu, zobacz tekst: Aranżacje balkonu w bloku — inspiracje. Ten artykuł podpowie Ci, na co zwracać uwagę, by stworzyć wyjątkowe miejsce do odpoczynku na czas ciepłych dni!

Oświetlenie balkonu to podstawa!

Na koniec warto powiedzieć kilka słów o oświetleniu. W ostatnich latach niezwykle modne stały się jednokolorowe lampki, które tworzą na balkonie romantyczny klimat, zachęcający do spędzania leniwych wieczorów na balkonie z książką. Lampki powinny być przystosowane do działania na zewnątrz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rozkładać je tylko na czas korzystania.

Doskonałą alternatywą dla lampek są lampiony balkonowe, które przy okazji są świetną ozdobą balkonu. Mogą stać dzień i noc i nic im się nie stanie. Włączone, zapewniają klimat jak z okładki magazynu.

Wieczory stają się coraz chłodniejsze i ciemniejsze. Przytulny balkon z ciepłym oświetleniem zachęca, by skryć się pod kocem z książką lub dobrym podcastem i skorzystać z ostatnich chwil lata.

Similar Posts