Porady

Specjalistyczny sprzęt stolarski: strugarki czterostronne. Kiedy, gdzie i za ile kupić?

Obróbka drewna to proces, który wymaga zarówno czasu, jak i odpowiednich narzędzi. Na wyposażeniu każdego warsztatu potrzebne są sprzęty stolarskie, w tym m.in. strugarki czterostronne. Niestety jednak zakup nowego sprzętu to dość spory wydatek. Dlatego podpowiadamy kiedy, gdzie i za ile kupić dobry sprzęt stolarki.

Czterostronna strugarka – kiedy warto w nią zainwestować?

Strugarka czterostronna (zob. https://maszyny-stolarskie.com.pl/strugarki-czterostronne/) to niezwykle uniwersalne narzędzie, które jest w stanie zastąpić w warsztacie kilka innych urządzeń – m.in. frezarkę, grubiarkę oraz wyrówniarkę. Nie ulega wątpliwości, że maszyny te potrzebne są w każdym zakładzie stolarskim. W praktyce jednak do wykonania ich pracy wystarczy jedynie strugarka czterostronna. Maszyna ta z powodzeniem może wykonywać nawet do kilku czynności jednocześnie. Tym samym nie traci ona na precyzji cięcia. Kiedy więc warto pomyśleć o jej zakupie? Urządzenie przyda się, gdy:

  • Chcesz zwiększyć efektywność pracy swojego warsztatu – strugarka czterostronna umożliwia obróbkę kilku elementów w tym samym czasie.

  • Chcesz zwiększyć wydajność pracy w warsztacie – praca na tym urządzeniu jest kilkukrotnie krótsza niż w przypadku pozostałych urządzeń, co pozwala na wyprodukowanie większych ilości mebli, desek itd. W efekcie Twój warsztat zacznie zarabiać więcej.

  • Planujesz wymianę starych urządzeń na nowe – zamiast inwestować w zakup nowej frezarki, grubiarki i wyrówniarki do drewna wystarczy Ci jedno urządzenie. Tym samym zaoszczędzisz na wydatkach. 

Strugarka czterostronna – gdzie kupić?

Sprzęt stolarski powinno się kupować wyłącznie z zaufanych źródeł. Tylko wtedy zyskasz pewność, że będzie to dobra inwestycja. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj kupuje się je bezpośrednio u producentów, bądź reprezentujących ich pośredników. Niestety jednak nowe sprzęty stolarskie to bardzo duży wydatek. Dlatego dobrą alternatywą może okazać się zakup sprzętu używanego. Decydując się na zakup używanej strugarki czterostronnej, warto jednak pamiętać o tym, by przed zakupem starannie przyjrzeć się maszynie z każdej strony. Pośpiech może bowiem sprawić, że nie będzie to udana inwestycja.

Ile kosztuje strugarka czterostronna?

Nowe sprzęty stolarskie to inwestycja rzędu kilkudziesięciu, a nawet i kilkuset tysięcy złotych. Weźmy pod uwagę np. fabrycznie nowe urządzenia marki Weinig, których ceny wahają się od 40 do nawet i 350 tys. euro. Nie da się więc ukryć, że to spory wydatek. Wyposażenie całego warsztatu w nowe sprzęty stolarskie może więc śmiało przekroczyć granicę miliona złotych…

Co zrobić, by zredukować koszty do minimum? Dobrą alternatywą jest zakup używanej maszyny. Dla porównania – używane strugarki czterostronne marki Weinig kosztują od 20 do 150 tys. zł. Jak więc widać różnica w ich cenach jest kolosalna.

Similar Posts