Dom i Ogród

Jak dobrać listwę przypodłogową?

Jak dobrać listwę przypodłogową?

Czy są tu osoby, które są w takcie remontu domu lub mieszkania? Z pewnością wiecie, jak ważna jest kwestia samego wykończenia wnętrza. Należy zwrócić uwagę na każdy szczegół. W poniższym artykule dowiecie się m.in. jak ważny jest odpowiedni wybór listwy przypodłogowej oraz jak wybrać jej właściwy rozmiar. 

Dlaczego warto wybrać listwę przypodłogowa?

Listwy przypodłogowe są innowacyjnym rozwiązaniem, które jest oparte na zastosowaniu unikalnej techniki sprasowania włókien drzewnych. Kolejno dochodzi do połączenia ich z organicznymi związkami oraz utwardzania pod wpływem wysokiego ciśnienia oraz podwyższonej temperatury. Do najbardziej wytrzymałych listw przypodłogowych zalicza się te wykonane z płyty MDF. To z pewnością lepsze rozwiązanie niż listwy plastikowe, czy styropianowe. To bardzo estetyczne i szykowne rozwiązanie, które obecnie można kupić w wielu kolorach, dzięki czemu mogą być ozdobą parkietu, desek, czy też paneli podłogowych. Należy zwrócić uwagę, aby produkty były wysokiej jakości. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://parkiet.pl/12-listwy-przypodlogowe-mdf

Jaką grubość i długość powinna mieć listwa przypodłogowa?

Parametry na których warto się skupić w pierwszej kolejności są wymiary listwy przypodłogowej. Standardowe do wysokość rzędu 8-12 centymetrów oraz grubość: 12/16/18 milimetrów. Mają one zakryć  szczelinę występującą między ścianą a podłogą. Wyższe rozwiązania cokołów podłogowych wpasują się do dużych pomieszczeń, w tym otwartych przestrzeni. Świetnie skomponują się również z ładnymi dekoracjami ścian. Grubość listwy przypodłogowej bardzo często zależy od szerokości szczeliny dylatacyjnej. Jest to szpara między krańcem parkietu lub paneli podłogowych a ścianą. W znaczącej większości przypadków stosowana jest listwa podłogowa o grubości 16 milimetrów.

Z czego mogą być wykonane listwy przypodłogowe?

Stojąc przed wyborem listwy przypodłogowej warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane.

Przykładowo może być to:

  • drewno,
  • metal,
  • aluminium,
  • MDF,
  • poliuretan.

Rodzaj listy przypodłogowej należy w dużej mierze dopasować do podłogi w danym pomieszczeniu. Alternatywą mogą okazać się gięte listwy. Ich wielką zaletą jest możliwość dopasowania do krzywizn ściennych oraz listw maskujących i listw przystosowanych do oświetlenia typu LED. To rozwiązanie daje możliwość stworzenia estetycznej dekoracji światłem. Dzięki temu można wprowadzić romantyczną atmosferę do danego pomieszczenia. 

 

Macie jakieś doświadczenie w dobieraniu listw przypodłogowych do swojego mieszkania, czy domu?

Similar Posts