Dom i Ogród

Fotel – Siedzisko władców

Fotel - Siedzisko władców

Nie bez powodu tron był trochę większym rodzajem fotela. To chyba najwygodniejszy i najbardziej dostojny mebel do siedzenia ze wszystkich dostępnych. On króluje w salonie i to o niego toczone są największe, zaciekłe bitwy. Bo gdzie najlepiej wypoczywać przed telewizorem, jak nie właśnie na nim. Co zrobić, by wybrać mebel spełniający wszystkie twoje oczekiwania?

Wygoda i relaks to podstawa

Gdzie najlepiej wypoczywać w ciągu dnia, jak nie w fotelu. To właśnie siedząc na nim, najlepiej przegląda się gazetę, czyta ulubioną książkę, słucha muzyki i pochłania się jeden z sezonów „Gry o tron”.  Dlatego najważniejszą cechą podczas poszukiwania odpowiedniego mebla jest jego wygoda. Warto wybrać się do salonu i rozsiać na chwilę w meblu, którego zakup rozważamy. Jeśli czujemy jakikolwiek dyskomfort, dajmy sobie spokój tłumaczeniem, że ma fajny, gadżeciarski wygląd.  Niewygodny mebel będzie stał nieużywany i kurzył się niczym muzealny obiekt. Zatapiając się w fotel, masz poczuć wygodę i błogi relaks. Oferta  różnorodnych intrygujących designów foteli jest wręcz niebywała. Producenci oferują produkty, które umiejętnie łączą w sobie komfort użytkowania i bardzo oryginalne wzornictwo. Miękkie obicia, dodatkowe poduchy, specjalnie wyprofilowane oparcia i podłokietniki, wygodne siedziska  to tylko niektóre z cech dostępnych modeli. Dodatkowymi, wspomagającymi relaks elementami są przykładowo podnóżki lub zamiast nóżek bujane płozy.

Zaskakujące designy

Z roku na rok producenci oferują nowe ciekawe rozwiązania. Projektanci tworzą modele właściwie do każdego stylu wnętrzarskiego. Ich różnorodność jest ogromna.

Na jakie cechy mebla należy zwrócić uwagę, by odpowiednio dopasować go do wnętrza?

  • Poszukując fotela w nowoczesnym stylu do modernistycznych i loftowych pomieszczeń zwróć uwagę czy jest on w ascetycznych kolorach, takich jak szarość, biel lub czerń. Istotnym elementem takiego mebla są jego geometryczne kształty. Łuki, wygięcia najlepiej z takich materiałów, jak stal czy surowe drewno będą najbardziej pożądane.
  • Fotele w stylu glamour i art decor charakteryzować się będą wytwornością i dostojnością. Do takich wnętrz wybierz produkt bardzo elegancki, a zarazem dostojny i z nutką przepychu. Pluszowe, zamszowe, błyszczące często pikowane obicia to cecha charakterystyczna tego typu foteli. Taki mebel gabarytami mocno wyróżnia się od reszty i na pewno zwraca na siebie uwagę w pomieszczeniu. Kunsztownie, wyprofilowane podłokietniki, proste lub zdobione nogi to kolejne elementy mebla glamour.
  • Fotele w stylu boho i vintage będą należały do najbardziej pstrokatych. Feeria kolorów i wzorów tutaj mocno wysuwają się na pierwszy plan.
  • Fotel do stylu kolonialnego i rustykalnego to wykończony drewnem solidny zwykle duży, wygodny mebel. W stylu kolonialnym niezwykle modne i nadal bardzo lubiane są modele z ratanu, babusa o przepięknych, intrygujących kształtach.

Już wiesz, w jakim stylu fotel będzie właśnie dla Ciebie? Jeśli ciężko wyobrazić Ci sobie wnętrze z poszczególnymi wzorami, w Internecie znajdziesz całą gamę zdjęć pokazujących i podpowiadających, jak dobrać i wyeksponować wybrany mebel w pomieszczeniu.

Similar Posts