Porady

Kiedy warto skorzystać z termopowłoki? 3 pomysły

Słyszeliście kiedyś o termopowłokach? Nie? To przeczytajcie ten artykuł. Dowiecie się z niego czym one są i jakie mają właściwości. Jeśli już znacie farby lub masy termoizolacyjne, zobaczcie, czy macie aktualną wiedzę na ich temat! Zatem zaczynamy.

Powłoka termoizolacyjna – czym jest?

Jest to specjalna farba lub masa, przeznaczona do aplikacji za pomocą wałka, pędzla lub agregatu, wzbogacona o mikrosfery szklane, które posiadają wyjątkowe cechy. Sprawiają one, że budynek pomalowany tą farbą wolniej oddaje ciepło, a dodatkowo odbija promieniowanie słoneczne.

Kiedy stosować? 

Pomysł 1 – docieplenie domu/mieszkania

Głównym celem farby termoizolacyjnej jest oczywiście docieplenie mieszkania. W zależności od rodzaju powłoki, 1 mm to nawet 10 cm styropianu. Dodatkowo jest to stosunkowo prosty i niedrogi sposób na wykonanie dodatkowej izolacji. Co ciekawe, nie jest to tylko farba elewacyjna,  można również nanieść ją od wewnątrz, dzięki czemu można jej używać nawet w zimne jesienne i zimowe dni. 

Jest też dobrym rozwiązaniem na termoizolację zabytków

Pomysł 2 – likwidacja mostków termicznych

Można opisać mostki termiczne jako przerwy w izolacji termicznej budynku, które można sobie wyobrazić jako miejsca, przez które ciepło, z wnętrza budynku, niekontrolowanie ulatuje na zewnątrz. Te najczęściej pojawiają się tam, gdzie materiały o różnej przewodności cieplnej łączą się ze sobą. Aby wyrównać przewodzenie cieplne w tych różnych materiałach,  można skorzystać właśnie z farby termoizolacyjnej. Dzięki temu w prosty i łatwy sposób zlikwidujemy mostki termiczne

Pomysł 3 – walka z grzybem i pleśnią

Grzyby i pleśń powstają w miejscach źle dogrzanych i w których skrapla się woda na ścianach. Pomalowanie pomieszczenia lub jego fragmentu termopowłoką znacząco zmniejszy prawdopodobieństwo, że na ścianie pojawi się grzyb. Co więcej, niektóre termofarby mają właściwości antygrzybicze! 

Jaką powłokę termoizolacyjną wybrać? 

Rozsądne jest postawienie na rozwiązania krajowe. Firma FCOM to polski producent, który oferuje dwie linie produktów. Pierwsza z nich to GoThermⓇ, idealna do izolacji domów lub altan na działkach. Co ważne, ten produkt dostępny jest w różnych kolorach.  Druga marka to AT TermoⓇ, która jest farbą w wersji premium  Wyróżnia ją niezwykła trwałość, a producent oferuje aż 10 lat gwarancji na ten produkt.

Wszystkie te produkty dostępne są do zakupu na stronie internetowej producenta.

Similar Posts