Porady

Jakie korzyści płyną z zamówienia usługi wykończenia mieszkania pod klucz?

Jakie korzyści płyną z zamówienia usługi wykończenia mieszkania pod klucz?

Niedługo deweloper wręczy Ci klucze do wymarzonego mieszkania? Wstrzymaj się jeszcze z okazywaniem radości. Teraz czeka Cię najtrudniejsza z bitew – przeprawa z ekipą budowlaną. Bój z pracami remontowo-wykończeniowymi będzie trwał długo i zaciekle, zanim będziesz mógł w pełni cieszyć się ze swojego nowego „M” i wnieść do niego kartony z rzeczami. Czy wiesz, że usługa wykończenia mieszkania pod klucz może zdjąć z Twoich barków problem poszukiwania, nadzorowania i doglądania ekipy wykonawczej? Pozwoli też zapomnieć o robieniu projektu na własną rękę – zwłaszcza gdy nie masz w tym temacie absolutnie żadnego doświadczenia. Artykuł został opracowany we współpracy z Deco Nova.

 

Wykończenie mieszkania pod klucz – wchodzisz i mieszkasz!

Wykończenia mieszkań pod klucz w Deco Nova oznaczają przede wszystkim kompleksowość i komfort. To właśnie wygoda w dużej mierze sprawia, że klienci oszczędzają to, co dla nich najistotniejsze – a więc czas i pieniądze. Nie muszą sami przechodzić przez cały żmudny, wieloetapowy i długotrwały proces decyzyjny – otrzymują funkcjonalne, zaprojektowane zgodnie z trendami i własnymi preferencjami wnętrze, w którym będą czuć się jak w domu.

 

Konieczność koordynacji zakupów i prac różnych specjalistów – już nie musisz się o to martwić!

W przypadku standardowego remontu generalnego czy też prac związanych z wyposażeniem mieszkania w stanie deweloperskim inwestor ma do podjęcia setki małych decyzji. Zaczynają się już one na poziomie zakupów w sklepie. Jaki rodzaj syfonu do umywalki wybrać? Której wielkości kabina zmieści się w niewielkiej łazience? Co kupić: oprawy natynkowe czy podtynkowe, żarówki E27 czy G9? Panele winylowe czy laminowane? Czy w kuchni lepiej sprawdzą fugi epoksydowe czy zwykłe? Pamiętaj, że nie musisz znać się na wszystkim. Od tego są specjaliści, którzy zjedli zęby na niejednym remoncie. Długa lista zakupów, które trzeba zrobić, ale też wiedza, bez której trudno o kupienie wszystkich niezbędnych produktów – problemy te, w przypadku usługi wykończenia wnętrz pod klucz, będą spoczywać na barkach firmy.

 

Estetyka projektu wykończenia wnętrz – ważny aspekt dla inwestora

Zamawiając usługę kompleksowego wykończenia wnętrz pod klucz, ten aspekt również masz z głowy. Jeżeli nie znasz się na projektowaniu mieszkań, bo nigdy tego nie robiłeś, ale szalenie podobają Ci się zdjęcia z katalogów czy Instagrama, możesz również zamieszkać w tak pięknie ubranych czterech ścianach. Co ważne, w parze z wyglądem będzie szła także ich funkcjonalność. Wszystko dlatego, że zajmie się tym profesjonalista. Zanim prace dojdą do skutku, będziesz mógł podejrzeć widok swojego przyszłego mieszkania na wizualizacjach 3D. Dopiero po akceptacji propozycji ekipa remontowa wejdzie, by rozpocząć prace.

 

Funkcjonalność realizacji – klucz do komfortowego mieszkania

Nie jesteś pewien, czy w Twojej niewielkiej łazience zmieści się prysznic – tak aby nie kolidował z drzwiczkami od pralki? Rozważasz zburzenie ścianki działowej, aby kuchnia miała większy metraż i wydawała się bardziej przestronna? Jeśli masz sporo wątpliwości co do funkcjonalności rozważanych rozwiązań, postaw na współpracę z doświadczonym projektantem, dla którego stawanie w obliczu tego typu wyzwań to codzienność.

 

Transport ciężkich i wielkogabarytowych rzeczy – problem, który da się rozwiązać

Jeśli dysponujesz niewielkim samochodem osobowym, który nie jest przystosowany do przewożenia ciężkich, brudzących i nieporęcznych elementów czy materiałów remontowych, zdaj się na profesjonalną firmę. Wożenie ciężkiej zaprawy, płyt kartonowo-gipsowych, sprzętu AGD, płytek ceramicznych, kanap nie będzie na Twoje nerwy. Każdą kolejną rzecz będzie trzeba odpowiednio przygotować do transportu – zabezpieczyć przed wysyłką, przenieść do samochodu, ułożyć, przewieźć, następnie wnieść na piętro, rozpakować i ustawić. Wiele wody w Wiśle upłynie, zanim ze wszystkim sam się uporasz. Jeśli nie weźmiesz sobie dłuższego urlopu i nie poświęcisz wolnych weekendów, naprawdę ciężko będzie ogarnąć to na czas i jeszcze zsynchronizować transport poszczególnych elementów. Pamiętaj też, że fachowcy nie będą czekać na materiały i sprzęty wiecznie – jeśli nie będą mieli co u Ciebie robić, przeniosą się do drugiego mieszkania.

 

Doglądanie pracy ekipy budowlanej – zmora wielu inwestorów

Praca ekip budowlanych to temat-rzeka, o którym można by mówić bez końca. Branie zaliczek i znikanie, stawianie się w pracy w stanie wskazującym, chałtura, wieczne prośby o dokończenie remontu, brak dokładności i solidności – kto choć raz na własną rękę szukał wykonawców prac wykończeniowych, ten wie, o czym mowa. Problem się nasila – zwłaszcza gdy na rynku jest coraz mniej specjalistów, a popyt na usługi remontowe z każdym rokiem rośnie. Wchodząc we współpracę z firmą oferującą usługę wykończenia pod klucz nie musisz borykać się z niesłownymi fachowcami. Cały nadzór inwestorski spoczywa na osobach, z którymi podpisujesz umowę. To z kolei pozwala Ci zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Wszelkie prace postępują zgodnie z ustalonym i przedstawionym Ci uprzednio harmonogramem.

Similar Posts