Nieruchomości

Kraków mniej znany – dzielnice i okolice miasta, które warto poznać

Kraków mniej znany - dzielnice i okolice miasta, które warto poznać

Szukasz miejsca dla siebie w Krakowie, ale życie w centrum nie jest dla Ciebie? Zapoznaj się z ciekawymi lokalizacjami w mieście i okolicach, które mogą stanowić doskonały kompromis między miejskimi udogodnieniami a kameralną atmosferą.

Zamieszkaj w otoczeniu zieleni w Skotnikach

Jeśli jesteś spoza Krakowa i mało znasz jego topografię, prawdopodobnie nie słyszałeś wcześniej o Skotnikach. Tymczasem nie dość, że należą one administracyjnie do miasta, to sąsiadują z dzielnicami, które prężnie się rozwijają. Obecnych, jak i przyszłych mieszkańców, z pewnością cieszy panująca tu spokojna atmosfera, przypominającą podmiejską, oraz wszechobecna zieleń. Dużym udogodnieniem jest bliskość do Krakowskiego Parku Technologicznego oraz kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Skotniki są bardzo dobrze skomunikowane z innymi stronami miasta, a przy tym same oferują wiele miejsc i placówek, które wpływają korzystnie na komfort życia. Można tu więc liczyć na szkoły i przedszkola, miejsca sprzyjające uprawianiu sportu i sklepy. Na atrakcyjność Skotnik wpływa także dobry dojazd do obwodnicy oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Osoby, którym ta lokalizacja przypadła do gustu, powinny zapoznać się z inwestycjami, które są budowane na jej terenie. Na uwagę zasługują Nove Skotniki, w skład której wchodzą nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej. Z pewnością budynki te spodobają się tym, którzy nie chcą rezygnować ze swobody i przestrzeni na rzecz miejskich udogodnień.

Dla ceniących spokój – Tyniec

Spodobały Ci się Skotniki? W takim razie zrób krok dalej i poznaj pobliski Tyniec – dawną wieś, która w latach 70. została włączona do Krakowa.  Warto się tu wybrać, żeby zobaczyć słynny klasztor benedyktynów i pospacerować wzdłuż brzegu Wisły. Miejsce to z pewnością docenią zwłaszcza miłośnicy natury – w końcu Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy i rezerwat przyrody Skołczanka są doskonałą jego wizytówką. Jeśli weźmiemy pod uwagę również dobre połączenie z pozostałymi stronami miasta i dojazd do centrum, nie zdziwi nikogo rosnące zainteresowanie Tyńcem, jako docelowym miejscem zamieszkania.

Zwolnij tempo i zamieszkaj w Wieliczce

Jeśli należysz do osób, które od atrakcyjnych metropolii wolą kameralne miasteczka, to Wieliczka może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Chociaż Wieliczka kojarzy się głównie z kopalnią soli, to ma ona do zaoferowania znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim warto podkreślić to, że jest bardzo blisko Krakowa, a przy tym jest z nim doskonale skomunikowana. Mieszkańcy mogą tu do dyspozycji wszelkie udogodnienia, w tym: liczne sklepy, apteki, szkoły i obiekty sportowe. Jeśli dodamy do tego atrakcyjne ceny nieruchomości, nie zdziwi nikogo szczególnie rosnąca popularność Wieliczki wśród inwestorów.

Similar Posts