Nieruchomości

Dom na sprzedaż Turek – jak sprawnie to zrobić? Poradnik pośrednika

Dom na sprzedaż Turek - jak sprawnie to zrobić? Poradnik pośrednika

Sprzedaż mieszkania lub domu to wyzwanie dla każdego właściciela i nie ma tu znaczenia jak długo się w nim mieszkało. Jeżeli tylko nie stosuje się dumpingowych warunków, a pozostaje przy rynkowych mechanizmach trzeba przygotować się na długotrwały proces sprzedaży. Bez względu na to, czy planuje się przeprowadzenie sprzedaży samodzielnie czy z pomocą pośrednika sprzedaży nieruchomości, sprzedający musi wykonać szereg czynności prowadzących do finalnej transakcji.

Dom na sprzedaż Turek

Turek to miasto na prawach gminy w województwie wielkopolskim, mieszka w nim ponad 26 tys. osób. Przez miasto przebiega droga krajowa i droga wojewódzka. Przemysł wydobywczy to główna gałąź gospodarki w rejonie. Można więc uznać, że miasto ma potencjał, by rynek nieruchomości mógł się w nim sprawnie rozwijać. Sprzedając dom w Turku najlepiej przekazać go dobrej agencji nieruchomości ABA, które zna doskonale warunki lokalne i ma doświadczenie we wszelkich aspektach finansowych sprzedaży nieruchomości. Można się jednak spodziewać, że w mieście tej wielkości prowizja od sprzedaży z jednej strony nie jest zbyt wygórowana, a z drugiej znacząca dla sprzedającego. Warto więc pokusić się o samodzielną sprzedaż, pod warunkiem jednak dobrze przemyślanego procesu. 

Opis, fotografia, ogłoszenie

Sprzedaż domu należy zacząć od zamieszczenia ogłoszenia i dokonania dobrego opisu. Ogłoszenie współcześnie umieszcza się przede wszystkim w Internecie, ale w zakładkach zajmujących się obrotem nieruchomości. Do tego samego celu warto wykorzystać media społecznościowe, jeżeli ma się do nich dostęp, można poprosić też znajomych o zamieszczenie linku na ich podstronach. Rzadko kiedy korzysta się już z ogłoszeń w mediach papierowych, ale warto o nich pamiętać, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie ich wydźwięk lokalny ma jeszcze znaczenie.

Kolejnym niesłychanie ważnym elementem sprzedaży jest zdjęcie. Jeżeli sprzedający ma wątpliwości co do swoich umiejętności warto poszukać osoby, a najlepiej profesjonalisty do ich wykonania. Kupno domu opiera się na kilku bardzo pragmatycznych przesłankach i na jednym całkowicie spoza tego obszaru, czyli na emocjach. Dobre zdjęcie transmituje do odbiorcy emocje, które mogą wywołać jego zainteresowanie zakupem. 

Jednak zanim sprowadzi się do domu fotografa należy zacząć od wielkiego sprzątania i to zarówno domu jak i najbliższego otoczenia. Optymalnie byłoby, gdyby po wielkich porządkach zaprosić jeszcze do siebie osobę o wyrobionym smaku, co najmniej, a najlepiej specjalistę od wystroju wnętrz. Czasem niewiele potrzeba, by skromne pomieszczenie nabrało blasku i skupiło uwagę. 

Jednym z największych atutów wolnostojącego domu jest jego otoczenie, ogród, podjazd, odległość od ulicy. Te miejsca również należy starannie przygotować do fotografii, doświetlić, dodać ławkę czy donicę z kwiatami. Warto zainwestować chociaż niewielką sumę, by dom nabrał rumieńców. 

Na koniec atutem jest dobre rozeznanie rynku mieszkaniowego w najbliższej okolicy i w mieście oraz ustalenie ceny maksymalnej i minimalnej.

Similar Posts