Porady

Materace hotelowe – czym muszą się charakteryzować?

Materace hotelowe - czym muszą się charakteryzować?

Wybór materaca do hotelu to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed właścicielami pensjonatów i obiektów noclegowych. Na rynku dostępna jest szeroka gama różnych produktów, które wyróżniają się indywidualnymi cechami. Do wyboru są materace kieszeniowe, hybrydowe, czy też piankowe. Jak więc wybrać idealny model, który będzie spełniał oczekiwania gości?

Podstawowe cechy materacy hotelowych

Materace hotelowe w największej mierze odpowiadają za to, czy gościom dany obiekt przypadnie do gustu i czy uzyska pozytywną recenzję klientów. Wybór odpowiedniego modelu może przysparzać nieco kłopotów, a powodem tego jest fakt, że każdy gość ma inne preferencje, co do twardości podłoża lub jego wypełnienia. Bez dobrze dobranego materaca do łóżka hotelowego bardzo ciężko jest zadbać o komfortowy i higieniczny sen. Można jednak wyróżnić kilka podstawowych cech, jakimi powinny charakteryzować się wszystkie modele przeznaczone do obiektów noclegowych.

Komfort snu

Odpowiednia jakość snu to podstawa, aby organizm mógł się zregenerować. Jest ona bezpośrednio powiązana z wygodą. Goście hotelowi bardzo często pracują i na następny dzień muszą jechać na umówione spotkanie, które może dotyczyć nowego kontraktu lub innych ważnych aspektów pracy. Dlatego też tak niezwykle ważne jest, aby materace hotelowe gwarantowały wysokiej jakości i komfortowy sen. Człowiek, który jest niewyspany, cierpi na złe samopoczucie i zmęczenie, które może zaważyć na ocenie hotelu. A przecież każdemu właścicielowi obiektu noclegowego zależy na tym, aby recenzje były pozytywne. 

Kolorystyka

Materace hotelowe powinny również przykuwać uwagę kolorem. Ogólnie przyjętą normą są jasne kolory, które wzbudzają więcej pozytywnych emocji, niż te w ciemnych odcieniach. Przykładowo, biały kolor kojarzony jest głównie z estetyką, higieną i czystością. Goście hotelowi z pewnością docenią taki wybór.

Wygoda

Wygoda to niezwykle istotny czynnik wpływający na odbiór hotelu w oczach klientów. Goście powinni w obiektach noclegowych czuć się jak u siebie w domu, a nawet lepiej. Tylko i wyłącznie wygodny materac hotelowy gwarantuje odpowiedni wypoczynek i regenerację. Nieodpowiedni wkład, nawet mimo ośmiu godzin snu, nie przełoży się na to, że goście będą budzić się wypoczęci.

Higiena snu

Przepuszczanie powietrza ma istotne znaczenie dla higieny snu. Taka właściwość minimalizuje rozwój bakterii i roztoczy oraz gromadzenie się kurzu. Takie wkłady są również zdecydowanie wygodniejsze od tych, które nie mają dobrej wentylacji. Materace znajdujące się w hotelach muszą również wyróżniać się odpornością na zabrudzenia. Zaleca się więc wybór tych modeli, które mają podwójny pokrowiec.

Similar Posts