Porady

Modne płytki ceramiczne do kuchni i łazienek

Trendy wnętrzarskie pomagają w znalezieniu idealnych rozwiązań do mieszkania i domu. Modnych aranżacji jest mnóstwo, dlatego każdy znajdzie inspirację dopasowaną do indywidualnych oczekiwań. Sprawdź, jakie płytki ceramiczne będą modne w najbliższych latach. Podpowiadamy najlepsze rozwiązania do kuchni i łazienek!

Jakie płytki do kuchni wybrać?

Trendy na rok 2023 dają nam szeroki wybór modnych aranżacji. Osoby, które chcą urządzić mieszkanie w śmiałym, nieszablonowym stylu, mają do swojej dyspozycji odważne płytki ceramiczne nawiązujące do stylu retro, przyciągające uwagę kolorami i wzorami. Z doświadczenia wiemy jednak, że największą popularnością cieszą się wyważone rozwiązania. Kuchnia to pomieszczenie mocno eksploatowane. Musi być funkcjonalna i musi harmonizować z naszym poczuciem estetyki. Także w domach, w których kuchnia jest połączona z salonem, zdecydowanie lepiej sprawdzą się aranżacje monochromatyczne. W tym roku modne będą kolory naturalne oraz piękne imitacje drewna.

Płytki ceramiczne imitujące drewno są szczególnie polecane do domów z ogrzewaniem podłogowym. Sprawiają przytulne wrażenie, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie: Płytki ceramiczne — szyk i funkcjonalność na wiele lat. Zainspiruj się i zaprojektuj idealną kuchnię dla siebie.

Praktyczne i modne płytki do łazienki

O ile w kuchni lepiej sprawdzają się stonowane aranżacje, o tyle w łazience można pozwolić sobie na śmielsze rozwiązania. Łazienka to odosobnione pomieszczenie, które nie musi idealnie współgrać z resztą domu. Ciekawą opcją do łazienki będą więc modne płytki ceramiczne nawiązujące do trendów z lat 60. i 70. Małoformatowe płytki w intensywnych kolorach różu, błękitu lub zieleni wspaniale ożywią pomieszczenie i nadadzą mu charakteru.

Wielbiciele stylu klasycznego z pewnością docenią płytki naśladujące naturalne kamienie i skały. Tego rodzaju podłogi i ściany dobrze się kojarzą i prezentują się niezwykle elegancko. To świetna opcja dla osób lubiących ponadczasowe, spokojne wnętrza sprzyjające odpoczynkowi. Jednolita kolorystyka sprawdzi się zwłaszcza w małych łazienkach, ponieważ optycznie je powiększy i sprawi, że nie będą wyglądały na zagracone.

Trendy wnętrzarskie, kiedy warto się nimi kierować?

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co jakiś czas, ale umiejętne zestawienie modnych pomysłów pozwoli nam stworzyć wnętrze ponadczasowe, czyli takie, które oprze się zmieniającej modzie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rzeczy dobrej jakości, bo one zawsze będą wyglądać świetnie. Na efekt ma wpływ także jakość wykonania.

Na koniec warto pamiętać, że trendy powinny być jedynie wskazówką, a nie wyrocznią. Nasz dom, w tym kuchnia oraz łazienka, to nasza prywatna przestrzeń, która powinna spełniać indywidualne oczekiwania. Najlepsze jest więc to, co nam się najbardziej podoba, a nie jest pokazywane w katalogach czy telewizji. W sklepach znajdziemy płytki ceramiczne w dowolnym stylu i na każdą kieszeń.

Similar Posts