Porady

Wybieramy kabinę prysznicową

Wybieramy kabinę prysznicową

Kąpiele pod prysznicem to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas i pieniądze. Kabina prysznicowa to obecnie najczęściej wybierana armatura łazienkowa i trudno się temu dziwić, gdyż jest niezwykle praktyczna. Czym się kierować podczas zakupu kabiny prysznicowej? Jaką wybrać, aby później nie żałować?

Łazienka z kabiną prysznicową

Łazienka z kabiną prysznicową stanowi wygodną i komfortową strefę kąpielową. Zalet posiadania prysznica jest dużo – docenimy go zwłaszcza rano, gdy będziemy potrzebować energii i orzeźwienia. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia oszczędności wody. Ze względu na to, że na rynku są dostępne kabiny prysznicowe w różnych kształtach i rozmiarach, to bez problemu znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. Możemy wybierać spośród standardowych modeli kwadratowych, półokrągłych i prostokątnych. W nowoczesnych łazienkach doskonale sprawdzi się na przykład kabina walk in z ruchomą ścianką, która prezentuje się niezwykle efektownie i minimalistycznie. Jeżeli mamy w łazience wnękę, warto rozważyć zakup specjalnych drzwi prysznicowych, dzięki którym będziemy w stanie wygospodarować więcej miejsca.

Kabina półokrągła 90 x 90 cm – najbardziej uniwersalny model

Kabina półokrągła 90 x 90 cm to idealne rozwiązanie do małej łazienki, gdyż nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jednocześnie zapewnia komfort podczas kąpieli. Optymalny rozmiar kabiny prysznicowej to 90 x 90 cm. Myśląc zdroworozsądkowo, mogłoby się wydawać, że w małej łazience trzeba zamontować najmniejszy rozmiar prysznica, ale nie jest to jednak dobrym pomysłem. Decydując się na mniejszą kabinę, nie będziemy w stanie w komfortowych warunkach wziąć prysznica i najprawdopodobniej szybko pożałujemy swojego wyboru. Jeżeli dobrze zaplanujemy rozlokowanie poszczególnych elementów wyposażenia łazienki, bez wątpienia będziemy mogli pozwolić sobie na zakup kabiny prysznicowej o nieco większym rozmiarze.

Od renomowanego producenta

Bez względu na to, na jaki model kabiny prysznicowej się zdecydujemy, musimy zwrócić uwagę na jej jakość, a nie tylko rozmiar i kształt. Dobrym wyborem będą modele wykonane ze szkła hartowanego, które jest odporne na uszkodzenia oraz dość proste do utrzymania w czystości. Co więcej, takie kabiny znacznie dłużej zachowują estetyczny wygląd, co także ma duże znaczenie – w końcu to zakup na lata. To dlatego nie można na nich przesadnie oszczędzać. Dobra kabina prysznicowa z pewnością nie będzie należała do tych najtańszych. Najlepiej zdecydować się na model pochodzący od renomowanego, cenionego producenta, który może się pochwalić dobrymi opiniami od swoich klientów. W tym wypadku będziemy mogli liczyć na wysoką jakość armatury, a także serwis oraz długą gwarancję.

 

Similar Posts