Porady

Na co zwracać uwagę wybierając głośniki?

Na co zwracać uwagę wybierając głośniki?

Głośniki to bardzo popularne urządzenia, dzięki którym możliwe jest odtworzenie dźwięku. Wyróżnić możemy chociażby głośniki bezprzewodowe, kolumny, komputerowe, estradowe, a także wiele innych. Niezależnie od tego, podjęcie ostatecznej decyzji jest często dość problematyczne, ze względu na dużą ilość różnorodnych modeli. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, aby znaleźć niezbędne informacje dotyczące wyboru nowych głośników.

Odpowiednia obudowa

Kolejnym istotnym elementem jest wybranie odpowiedniej obudowy. Produkty KEF najczęściej posiadają drewnianą obudowę, która to doskonale rozprowadza dźwięk i nadaje charakterystycznego brzmienia. Jakość materiałów jest bardzo istotna, bo o ile głośniki plastikowe z pewnością są tańsze, to jednak nie gwarantują tak dużej satysfakcji podczas słuchania muzyki. Drewno uważane jest za zdecydowanie najlepszy materiał, umożliwiający przenoszenie dźwięku.

Pamiętajmy o subwooferze

Subwoofer to właściwie podstawa każdego zestawu głośników. Odpowiada on za odtwarzanie dźwięków niskotonowych. W konsekwencji wrażenia podczas słuchania muzyki, oglądania filmów lub grania w gry są zdecydowanie lepsze, a jakość dźwięku charakteryzuje się dużą, ponadprzeciętną jakością. Warto jeszcze zastanowić się nad tym, co jest lepszym rozwiązaniem- subwoofer aktywny czy pasywny. Większą popularnością cieszy się ten pierwszy, ze względu na to, że posiada wbudowany wzmacniacz, co jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Przykładowo produkty Wireworld są często wybierane, ze względu na fantastyczne doznania dźwiękowe, a dodatkowo w asortymencie znaleźć można wiele subwooferów aktywnych, które są tak chętnie wybierane.

Istotna jest moc urządzenia

Moc jest równie istotnym parametrem, co dwa pozostałe. Ważna jest moc wyrażona w RMS, wówczas parametry są zdecydowanie najbardziej miarodajne. Produkty Melodika są dobrym i solidnym rozwiązaniem. Jeśli chcemy wydobyć możliwie najgłośniejszy dźwięk, wówczas powinniśmy poszukać głośników o największej mocy. Przydatne w tym aspekcie mogą okazać się też decybele.

Similar Posts