Dom i Ogród

Na co zwracać uwagę podczas kupna poduszek do sypialni?

Na co zwracać uwagę podczas kupna poduszek do sypialni?

Podczas urządzania sypialni nie można zapomnieć o wyborze poduszek do spania. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że poduszka może mieć ogromny wpływ na komfort oraz higienę naszego snu. Jej głównym zadaniem jest właściwe podpieranie głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa, dzięki czemu w ciągu nocy nasze mięśnie mogą się rozluźnić i zregenerować. Na rynku funkcjonuje niejeden sklep z poduszkami, jednak nie każdy oferuje produkty wysokiej jakości. Czym zatem kierować się podczas doboru poduszek do swojej sypialni?

Wypełnienie poduszki – jakie ma znaczenie?

O tym, czy poduszka będzie dobrze nam służyła, decyduje przede wszystkim jej kształt oraz rodzaj wypełnienia. W zależności od tego, co znajduje się wewnątrz poduszki, może być ona bardziej twarda i zbita, bądź też miękka i lekka. Wśród poduszek z wsadem naturalnym królują puchowe. Najbardziej pożądane są poduszki z puchem gęsim, ponieważ świetnie odprowadzają wilgoć i zapewniają komfort termiczny. Alergicy często natomiast wybierają zestawy poduszek z wsadem syntetycznym, na przykład włóknami poliestrowymi i silikonowymi. Dobrym wyborem są także poduszki specjalistyczne wypełnione wysokoelastyczną pianką. Zapewniają maksimum wygody, a ponieważ dopasowują się do kształtu głowy i wagi użytkownika, sprzyjają prawidłowej pozycji w czasie snu.

Pozycja spania a kształt poduszki

Poszczególne rodzaje poduszek rozróżniamy nie tylko ze względu na wypełnienie, ale także na ich kształt. O tym, jaki kształt będzie dla nas najlepszy, decyduje pozycja spania, którą zazwyczaj przybieramy. Dobrze zaopatrzony sklep z poduszkami powinien mieć w ofercie modele w różnych kształtach- płaskie, profilowane oraz w formie wałka. Dla osób, które śpią na boku lub na plecach polecane są poduszki ze specjalnym wgłębieniem na głowę. Natomiast ci, którzy lubią spać na brzuchu powinni wybierać poduszki płaskie i przewiewne. Tego typu modele nie ograniczają nadmiernie dopływu powietrza. Wąski wałek do spania sprawdzi się u osób o masywnej budowie ciała i krótszej szyi. Wybierając wyposażenie do sypialni często opłaca się kupować całe zestawy poduszek- w różnych kształtach i rozmiarach bądź takich samych. Cena zestawu zazwyczaj jest niższa niż koszt każdego produktu z osobna.

Similar Posts