Porady

Odpowietrznik automatyczny ​–​ nigdy więcej zapowietrzonych grzejników!

Odpowietrznik automatyczny ​–​ nigdy więcej zapowietrzonych grzejników!

Postęp technologiczny jest w stanie zapewnić wygodę w każdej dziedzinie życia. Akcesoria usprawniające pracę sprzętów w domach to nie tylko zapewnienie wygody, ale i oszczędność pieniędzy. 

Zapowietrzony grzejnik 

Zapowietrzanie grzejników to częsty problem, zwłaszcza w starym budownictwie, gdzie grzejniki i instalacje wodne są wykonane ze starych, nieszczelnych materiałów. Zapowietrzony grzejnik przestaje przewodzić ciepło, dlatego jest to zjawisko uciążliwe i częste w okresie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy. Zapowietrzenie powodują nieszczelne rury lub dostawanie się powietrza do wnętrza grzejników podczas podgrzewania wody. 

Odpowietrznik automatyczny – jak działa?

Niewielkie urządzenie, jakim jest odpowietrznik automatyczny, samodzielnie odprowadza powietrze z grzejników. W przeciwieństwie do odpowietrzników ręcznych jest to gadżet wydajny i nie wymaga naszej ingerencji. Dzięki dopracowanym mechanizmom wewnątrz odpowietrznik jest w stanie regulować poziom powietrza, które przedostając się do grzejnika, obniża poziom wody. To z kolei uruchamia maleńką dźwignię, która otwiera zawór i w ten sposób zgromadzone powietrze przedostaje się na zewnątrz. 

Afriso Odpowietrznik automatyczny

Popularne odpowietrzniki automatyczne należą do marki Afriso. Oferowane przez Afriso odpowietrzniki automatyczne mogą być wykonane z mosiądzu lub mosiądzu niklowanego – materiałów odpornych na korozję. Dzięki kompaktowej budowie odpowietrznik Afriso doskonale wtapia się w otoczenie, nie szpecąc wystroju wnętrza. Dostępne jest kilka rodzajów, między innymi odpowietrznik kątowy lub pionowy, a wszystkie z nich są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo marka oferuje 36-miesięczną gwarancję. 

Odpowietrzanie grzejników – to musisz wiedzieć

Grzejniki można odpowietrzać samodzielnie, zwłaszcza że dostępne dziś odpowietrzniki są bezpieczne w użytkowaniu i proste w obsłudze. Te automatyczne nie wymagają zwykle naszej ingerencji. Musisz jednak pamiętać o kilku rzeczach: 

– Woda lecąca z odpowietrznika oznacza, że albo jest on źle dokręcony, albo wymaga wymiany, gdyż jest wadliwy.

– Prawidłowe ciśnienie w instalacji oscyluje między 0,9 a 1,2 atmosfery i warto je od czasu do czasu sprawdzać.

– Czasami grzejniki trzeba odpowietrzać kilka razy, by prawidłowo przekazywały ciepło.

Jeśli nie lubisz prac konserwacyjnych w domu, odpowietrznik automatyczny jest dla Ciebie. Ponadto o zainstalowanie odpowietrznika czy pomoc w procesie zawsze możesz poprosić fachowca. 

Similar Posts