RTV i AGD

Dobry odkurzacz – najlepsza oferta dla Twojego domu!

dobry odkurzacz

Ciężko znaleźć fana odkurzania, zwłaszcza jeśli pomieszczeń w domu jest dużo, a kurz i okruszki lubią pojawiać się nad wyraz często. Dobry odkurzacz to podstawa komfortu sprzątania oraz jakości wykonywanej przez nas pracy. Warto zdecydować się również na taki model, który bezawaryjnie sprawdzi się przez długie lata. Dowiedz się, jakie odkurzacze są ostatnio najpopularniejsze i na jaki model warto się zdecydować!

Dobry odkurzacz – rodzaje odkurzaczy

Czasy, w których do zakupienia był jeden popularny model odkurzacza z workiem marki Zelmer, dawno już minęły. Obecnie można pogubić się w wielofunkcyjności odkurzaczy, które szturmem zdobywają rynek sprzętów AGD. W końcu wszystko dla wygody konsumentów! Zanim przejdziemy więc do rankingu odkurzaczy, przybliżmy sobie rodzaje dostępnych obecnie modeli odkurzających do naszego domu:

 • Odkurzacz workowy i analogicznie sprzęt bez worka. Szczegółowe działanie odkurzacza bezworkowego wyjaśniliśmy niżej, a modele z workiem są znane chyba wszystkim. To wszystkie popularne modele najbardziej znane w Polsce, takie jak sprzęty marki Electrolux, czy Zelmer.
 • Odkurzacz pionowy, czyli dość mało znany w naszym kraju model przypominający szczotkę do zamiatania. Ten lekki odkurzacz może być zasilany kablem lub działać na ładowany akumulator. Takie rozwiązanie daje znacznie lepszy zasięg działania. Odkurzacz pionowy jest również lżejszy niż zwykły model. W Polsce ten rodzaj odkurzaczy jest mało popularny, ze względu na popularność równie dobrych modeli tradycyjnych, znanych w Polsce od wielu lat. Wszystko wskazuje jednak na to, że również te wersje odkurzaczy dostały swoją szansę i stopniowo zyskują u nas popularność.
 • Mały odkurzacz ręczny to wersja, którą otrzymamy po odpięciu części od odkurzacza pionowego. Ręczny, mały odkurzacz można także kupić osobno, To świetne rozwiązanie do czyszczenia tapicerki, czy wnętrza aut.
 • Szczotka elektroniczna to kolejny element, który jest w zestawie odkurzacza pionowego, do kupienia także osobno. To ulepszona wersja szczotki do zamiatania i nieco słabsza moc od tej, którą ma dobry odkurzacz. Fajny dodatek do szybkiego sprzątania. Do stosowania zamiennie z odkurzaniem.
 • Odkurzacz piorący, czyli taki, który posiada dodatkowe funkcje czyszczące. Polecany szczególnie do dywanów i tapicerek. Idealnie sprawdzi się wśród ludzi, którzy lubią nieskazitelną czystość nie tylko dywanów, ale również kanap w mieszkaniu i tapicerek w samochodzie. Ten rodzaj odkurzacza jest droższy niż klasyczne modele, a także będzie droższy od modeli pionowych.
 • Odkurzacz wodny. To taki rodzaj sprzętu, który zamiast worka lub pustego pojemnika na śmieci ma pojemnik, który napełnia się wodą. Woda zbiera zanieczyszczenia z podłogi i zapobiega tym samym rozprzestrzenianiu się kurzu w domu. To doskonałe rozwiązanie dla alergików. Odkurzacze wodne to bardzo rozbudowane modele i zajmują także bardzo dużo miejsca. Warto mieć przygotowane miejsce w szafie na tego typu urządzenie.
 • Odkurzacz centralny. Jeden z najdroższych i najnowocześniejszych modeli dostępnych na rynku. Wiąże się z instalacją rur w ścianach i podłodze. To wygodne rozwiązanie, ale drogie i polecane w momencie budowy domu. Szkoda decydować się na inwestycję tego typu w świeżo wyremontowanym mieszkaniu.

Dobry odkurzacz kupisz bez względu na to, na jaki rodzaj się zdecydujesz. Każda grupa wyróżnia się sposobem działania, ale ostatecznie wszystkie prowadzą do tego samego efektu: zapewniają komfortowe i skuteczne czyszczenie podłóg.

dobry odkurzacz

Odkurzacze ranking – czy warto inwestować w odkurzacz centralny?

Producenci sprzętów gospodarstwa domowego próbują przekonać nas, że tradycyjny odkurzacz to zamierzchła przeszłość. Odkurzacze centralne polecane są jako nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla każdego domu jednorodzinnego. Jak działa odkurzacz podłączony centralnie do mieszkania? W ścianach domu montuje się sieć gniazdek, do których podłączamy samą rurę od odkurzacza. Dostępne są bardzo długie rury, od 8 do 12 m. Takie rozwiązanie zwalnia nas z konieczności dźwigania całego odkurzacza, a także z konieczności oczyszczania zbiornika na zanieczyszczenia. Pojemność zbiornika na odpadki wynosi bowiem aż do 30 l, co oznacza opróżnianie jego wnętrza zaledwie kilka razy w roku. Brzmi wspaniale, prawda? Dodatkową korzyścią jest ciche działanie odkurzacza, dzięki czemu komfort domowników pozostaje niczym niezakłócony. Można również zamontować sobie przy okazji tak zwane szufelki, które zamontowane, np. w kuchni, pozwolą na szybkie uprzątnięcie bałaganu. Zamontowane przy podłodze szufelki uruchamiane ręcznie zasysają śmieci do centralnego systemu. Szybkie sprzątanie może więc obyć się bez sięgania po rurę od odkurzacza. Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich leniwych! To teraz czas na wady.

Odkurzacz centralny to najdroższa zabawka dla Twojego domu ze wszystkich dostępnych na rynku odkurzaczy. To inwestycja zaczynająca się od 5 tysięcy złotych i może sięgać znacznie wyżej. Zamontowanie odkurzacza centralnego wiąże się również z koniecznością kucia ścian i podłóg w domu. Dlatego decyzję o tego rodzaju sprzęcie lepiej podjąć przed ukończeniem domu. Innych wad ciężko się doszukiwać. To naprawdę bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza że odkurzacz tego typu posłuży nam co najmniej kilkanaście lat! Można więc zakładać, że z dłuższej perspektywy jest to opłacalny zakup. Fani nowoczesnych rozwiązań z pewnością docenią ten estetyczny i sprytny sprzęt.

dobry odkurzacz

Odkurzacz bezprzewodowy działanie

Odkurzacz bezprzewodowy logicznie kojarzy nam się ze sprzętem, który nie wymaga ciągłego podłączenia do gniazdka. Odkurzacze bezprzewodowe mogą działać zupełnie automatycznie, bez naszej ingerencji. Zapewne kojarzysz te miłe dla oka, okrągłe odkurzacze, które cicho i dyskretnie sprzątają podłogi w domach wielu celebrytów. Czy to rozwiązanie jest w istocie tak wygodne, jak obiecują reklamy?

Dobry odkurzacz bezprzewodowy powinien mieć również dobry akumulator. Nie liczy się jedynie duża moc silnika, ale również czas działania do ponownego ładowania sprzętu. Przeciętnie taki akumulator wystarcza na około godzinę sprzątania. Warto wiedzieć, że dostępne są również odkurzacze bezprzewodowe manualne. Są to, w większości, odkurzacze pionowe. Możliwość sprzątania domu bez konieczności podłączania odkurzacza do gniazdka to w praktyce duży zasięg. Możesz swobodnie dotrzeć do każdego kąta w domu, a odkurzacz automatyczny wręcz zrobi to za Ciebie. To rozwiązanie ma pewne wady. Zarówno odkurzacz automatyczny, jak i manualny pionowy powinien być naprawdę dobry, by jego moc była wystarczająca do zasilania akumulatora na czas sprzątania domu. Taki akumulator zwykle ładuje się około 5 godzin. Jeżeli nie zdążysz posprzątać w ciągu kilkunastu minut, a więc cały czas, jaki mają tańsze odkurzacze pionowe do momentu konieczności ponownego ładowania, musisz czekać pół dnia, by dokończyć porządek. Nie brzmi to obiecująco. Na szczęście modele, które poznasz w naszym rankingu, nie stwarzają takich problemów!

dobry odkurzacz

Odkurzacz bezworkowy działanie

Odkurzacze bezworkowe również mają licznych zwolenników w naszym kraju. Ich podstawową zaletą jest brak konieczności kupowania i wymieniania worków dopasowanych do modelu odkurzacza. Oznacza to brak dodatkowych kosztów eksploatacyjnych i stanowi nieco bardziej ekologiczne rozwiązanie od tradycyjnych odkurzaczy z workiem. Chociaż nieco droższy odkurzacz bezworkowy będzie kosztował nas więcej od tradycyjnego odkurzacza z workiem, to nie jest to duża różnica. Niewielki rozmiar (dostępne są różne modele) odkurzacza sprawia, że jest to polecany produkt do każdego domu, szczególnie małych mieszkań, w których wiecznie brakuje miejsca na potrzebne rzeczy. Na rynku akcesoriów do sprzątania znajdziemy również odkurzacz z filtrem wodnym. Te modele także nie wymagają worków, jednak zwykle są większe, niż odkurzacze bez filtra. Warto wiedzieć, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku pojemność zbiornika nie ma wpływu na moc odkurzacza, który pracuje jednakowo, nawet kiedy jest całkowicie zapełniony. Jak wszystkim wiadomo, tradycyjny odkurzacz słabszym ssaniem daje sygnał o konieczności wymiany worka.

Jaka jest zatem wada odkurzacza bezworkowego? Proste opróżnianie pojemnika wcale nie jest tak wygodne, jak obiecują producenci. Warto decydować się na modele, których części można czyścić pod wodą. To pozwoli skutecznie pozbyć się nagromadzonego kurzu wewnątrz pojemnika na śmieci. W przypadku tego typu sprzętów także liczy się moc silnika. Słaby odkurzacz szybko będzie się nagrzewał, a jego siła ssąca będzie pozostawiała wiele do życzenia.

dobry odkurzacz

Odkurzacz piorący działanie

Odkurzacze piorące są bezpośrednio związane z odkurzaczami wodnymi. Działają na podobnej zasadzie, mając dodatkową funkcję czyszczącą. W praktyce wygląda to w ten sposób, że odkurzacz wyposażony jest w dwa zbiorniki wodne: jeden z czystą wodą, a drugi z wodą zbierającą zanieczyszczenia. Dzięki temu możemy zarówno odkurzyć pomieszczenie, jak i zmyć z powierzchni trwałe zabrudzenia. Odkurzacze piorące sprawdzą się nie tylko przy dywanach i tapicerkach, ale również różnego rodzaju podłogach. To rozwiązanie doskonałe dla alergików!

Wadą odkurzaczy z funkcją prania jest ich rozmiar i waga. To ciężkie sprzęty, które dodatkowo wymagają dokładnego mycia po każdym użyciu. Podobnie jak w odkurzaczach wodnych, każdy element musi być dokładnie wyczyszczony. Ponowne złożenie sprzętu może nastąpić dopiero po wysuszeniu każdego elementu. Inaczej mogą rozwinąć się wewnątrz niepożądane formy życia. Odkurzacz tej wielkości jest niepraktyczny dla małych mieszkań. Nie polubią go też właściciele domów, którzy nie lubią za bardzo czyszczenia sprzętów tego typu. Odkurzacz piorący, tak samo, jak odkurzacz wodny trzeba regularnie opróżniać za każdym razem po skończonym sprzątaniu. Nie wystarczy samo wylanie wody z zanieczyszczeniami. Pojemnik trzeba dokładnie myć pod bieżącą wodą. Pod tym względem odkurzacze workowe są znacznie wygodniejsze.

dobry odkurzacz

Odkurzacz wodny, dlaczego tyle kosztuje?

Sprzęty odkurzające, które mają w wyposażeniu filtr wodny stały się popularne ze względu na korzystne właściwości dla osób z alergią. Uczulenie na roztocza i pyłki potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Urządzenia wodne sprawdzają się w sprzątaniu na sucho i na mokro, co sprawia, że są bardzo uniwersalne. Filtr zabezpiecza przed emisją pyłków do powietrza w domu. Dzięki temu pozostaje ono czyste, a sprzątanie jest naprawdę skuteczne.

Wysoki koszt związany z zakupem tego rodzaju odkurzacza związany jest z wielkością i dodatkami, jakie otrzymujemy wraz z urządzeniem. W zestawie znajduje się komplet szczotek do różnego typu podłoży i pojemnik na wodę. Wszystko to w sumie sprawia, że sprzęt zajmuje dużo miejsca. Odkurzacz wodny to narzędzie o dużej mocy, dzięki której jest tak skuteczny. Chociaż standardowe odkurzacze bardzo często posiadają filtr HEPA, który również bardzo dobrze filtruje powietrze i nie emituje roztoczy do otoczenia, to nie jest on tak skuteczny, jak sprzęt z filtrem wodnym.

Za przeciętny odkurzacz wodny zapłacimy nawet do kilku tysięcy złotych. W dużej mierze stoi za tym dobra reklama i korzystny wpływ dla alergików, którzy nie mają wielu alternatyw. Urządzenia wodne mają też korzystniejszy wpływ na środowisko od standardowych odkurzaczy z workiem.

dobry odkurzacz

Jaki kupić odkurzacz – wszystko, na co musisz zwracać uwagę

W trakcie poszukiwania idealnego odkurzacza do domu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które staną się dla nas jasne w momencie sprecyzowania oczekiwań względem nowego sprzętu. Przed zakupem rozważ:

 • Czy interesuje Cię odkurzacz z workiem, czy odkurzacz bezworkowy. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Pierwsza wersja wiąże się z koniecznością wymieniania co jakiś czas worka. Nie można zapominać zatem o regularnej wymianie i uzupełnianiu zapasu odpowiednich do danego modelu odkurzacza worków. Z kolei odkurzacz bez worka wymaga dokładnego czyszczenia po każdym użyciu. To bardziej ekologiczne rozwiązanie, jednak wymaga dużej dbałości, by odkurzacz działał, jak należy i spełniał swoją funkcję przez długi czas.
 • Wagę sprzętu. To ile waży odkurzacz również, jest ważne. Jeżeli masz niewielkie mieszkanie lub nie wyróżniasz się szczególną tężyzną fizyczną, wybierz coś na miarę swoich sił. Niewielkie odkurzacze również mogą mieć dużą moc. Są przy tym wygodne i praktyczne. Nie sprawiają również problemów z przechowywaniem. Jedyny problem stanowi mniejsza pojemność takiego odkurzacza, który będzie wiązał się z koniecznością częstszej wymiany worków.
 • Co wolisz? Tradycyjny odkurzacz, czy nowoczesny sprzęt? Ostatnio na rynku zdobywają popularność samodzielne odkurzacze, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom są w stanie dokładnie posprzątać zakamarki w domu bez naszej ingerencji. No, przynajmniej wymagają mniej zaangażowania niż modele tradycyjne. Rozważ jak bardzo potrzebujesz nowoczesnego sprzętu i na jaki możesz sobie pozwolić. Dobry odkurzacz to przede wszystkim sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości.
 • Markę. Podobnie, jak w przypadku innych sprzętów gospodarstwa domowego, marka ma istotne znaczenie w wyborze odkurzacza. Najlepsze sprzęty pochodzą od zaufanych producentów. Nauczony doświadczeniem zapewne wiesz, czego lepiej unikać, a które marki są godne zaufania. Czasami lepiej zapłacić odrobinę więcej, po to, by mieć pewność co do działania wybranego modelu.
 • Siłę ssania. Na pierwszy rzut oka nie jest oczywiste, że różne rodzaje odkurzaczy mają różną moc. Niekiedy tańszy odkurzacz wydaje się nam strzałem w dziesiątkę, a po użyciu okazuje się, że jego siła ssania jest na tyle słaba, że nieskutecznie czyści mieszkanie z zabrudzeń. Z siłą ssania związana jest też moc odkurzacza.
 • Akcesoria i skuteczność odkurzania różnych powierzchni. Wymienne końcówki dopasowane specjalnie do dywanów lub do podłóg także mają znaczenie dla komfortu i skuteczności pracy sprzętu.

Jeśli decydujesz się na sprzęt bezprzewodowy, zwróć też uwagę na czas pracy po naładowaniu i siłę działania. Tak nowoczesny sprzęt, naszym zdaniem, powinien pochodzić od dobrego producenta. W parze z jakością bardzo często idzie również cena i nie inaczej będzie w tym przypadku. Zakładamy jednak, że osoby decydujące się na odkurzacz automatyczny są gotowe na większe wydatki.

dobry odkurzacz

Klasa energetyczna – jak rozpoznać moc sprzętu?

Odkurzacze mają specyficzne określenie na poziom zużywania energii elektrycznej. Nazywane jest ono klasą energetyczną i oznaczane za pomocą liter alfabetu. Co oznaczają poszczególne klasy i jaką najlepiej wybrać?

 • Klasa A+++: To urządzenia najwyższej jakości, polecane zwłaszcza dla alergików. Niskie zużycie energii idzie w parze z małą emisją kurzu. Urządzenia z grupy A najszybciej zbierają zanieczyszczenia i czyszczą niezwykle skutecznie nawet gęste dywany.
 • Klasa B: Odrobinę niższa klasa, ale również bardzo dobra. Odkurzacz omija niewiele zanieczyszczeń i ma niskie zużycie energii elektrycznej w skali roku.
 • Klasa C: Tak oznaczony odkurzacz nie jest już tak wysokiej klasy, jak chcielibyśmy. Mimo wszystko wciąż mieści się w parametrach. Tak oznaczone sprzęty będą również tańsze.
 • Klasa D: To oznaczenie daje sygnał, że mamy do czynienia ze stosunkowo niską skutecznością przy wysokim zużyciu energii elektrycznej. Należy pamiętać, że te sprzęty także są dopuszczone przez UE, więc nie są to urządzenia najgorsze, jednak jeżeli masz możliwość, lepiej wybrać wyżej oznaczone narzędzie do sprzątania.

Co ciekawe, oznaczenie to związane jest ściśle z wymogami Unii Europejskiej, która kazała ograniczyć roczne zużycie energii elektrycznej przez odkurzacz. Od czasu rozporządzenia maksymalna moc silnika powinna sięgać 900 W. Jak zatem siła ssąca odkurzacza może być najskuteczniejsza? Sekret ma tkwić w starannym procesie produkcji. Odkurzacz ma być po prostu lepszy. Do roku 2017 sprzęty do odkurzania miały oznaczenia od A do G, obecnie ostatnią literą alfabetu jest D, przy czym odkurzaczy tego typu lepiej unikać.

dobry odkurzacz

Jaki odkurzacz kupić – ranking najlepszych odkurzaczy

Skoro znasz już podstawowe informacje na temat rodzajów odkurzaczy i orientacyjnych cenach za przeciętny model z danej grupy, możemy przejść do poszukiwań. Jak znaleźć najlepszy odkurzacz? Ranking internetowy z pewnością będzie pomocny. Przyjrzyjmy się więc:

 • Zelmer Jupiter ZVC427HT to odkurzacz workowy, a więc klasyczny, niewielkich rozmiarów sprzęt. Za odkurzacz klasy B zapłacimy około 400 zł. Nie jest to najtańszy model dostępny na rynku, ale warty Twojej uwagi ze względu na filtr HEPA 13, który odpowiada za zatrzymywanie większości zanieczyszczeń i roztoczy. Dzięki temu odkurzacz nie emituje roztoczy razem z kurzem do otoczenia, a Twoja rodzina może cieszyć się dobrym zdrowiem. To dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z alergiami, które mimo tego nie mogą sobie pozwolić na zakup drogiego odkurzacza wodnego. Zelmer Jupiter ZVC427HT ma przydatne akcesoria, w skład których wchodzi specjalna szczotka do ściągania zanieczyszczeń nawet z grubych dywanów oraz zmienna końcówka z miękkim włosiem, która pozwala na bezpieczne odkurzanie podłóg i parkietów, chroniąc je przed zarysowaniem. Dodatkowo odkurzacz ma wygodny schowek na akcesoria i pojemny worek na zanieczyszczenia. Nie musisz go więc często wymieniać. Moc odkurzacza wynosi 890 W, jest więc jednym z najmocniejszych sprzętów. Sprzęt waży niecałe 5 kg. Można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych odkurzaczy z workiem dostępny w sklepach.
 • IROBOT Roomba 805 to nowoczesny odkurzacz, który szturmem zdobył rynek sprzętów AGD. Ma postać zgrabnego, okrągłego urządzenia w czarnym kolorze. To nie pierwszy odkurzacz z serii Roomba, ale z pewnością to najlepsze urządzenie z całej serii, ponieważ posiada szereg nowoczesnych rozwiązań. Odkurzaczem możesz wygodnie sterować za pomocą aplikacji na telefon. Odkurzanie na siedząco: to dopiero coś! Dzięki około 40 rodzajom czujników odkurzacz jest w stanie dokładnie posprzątać nie tylko pustą przestrzeń, ale dokładnie manewrować także między przeszkodami i przy ścianach. Robot sam dostosowuje moc sprzątania do stopnia zabrudzenia podłogi. Sprzęt doskonale poradzi sobie na każdym rodzaju powierzchni, od delikatnej podłogi po puszyste dywany z frędzlami. Nie musimy się też martwić o to, że w odkurzacz wkręcą się niesforne frędzle z dywanu albo błąkające się po ziemi kable od ładowarek, czy innych urządzeń elektronicznych. Odkurzacz Roomba radzi sobie z nimi bez naszej pomocy, po prostu zmieniając na chwilę kierunek. Dzięki temu różne elementy swobodnie wyplątują się z wnętrza. Odkurzacz oczywiście ma dużą moc, która gwarantuje skuteczne sprzątanie. Interesującą kwestią jest cena tego zaawansowanego urządzenia, bowiem odkurzacz IROBOT Roomba 805 otrzymamy już poniżej za około 1500 zł! Sprzęt waży niecałe 4 kg i prezentuje się naprawdę gustownie.
 • Zelmer Aquawelt Plus ZVC762ST to niezwykły odkurzacz, ponieważ ma dodatkowo funkcję piorącą! Ten odkurzacz z filtrem wodnym ma imponującą moc 1700 W, która pozwala na skuteczne sprzątanie i efektowne pranie dywanów i tapicerek. Sprzęt posiada pożądany filtr Hepa, wygodny schowek, 5 litrowy pojemnik na brudną wodę i blisko 2 litrowy pojemnik na wodę czystą, dzięki czemu możliwa jest funkcja prania. Obecność wodnego filtra umożliwia odkurzanie na mokro lub pranie dywanów. Najlepsze jest to, że sam możesz wybrać, czy korzystasz z filtra wodnego, czy zwykłego worka na zanieczyszczenia, ponieważ odkurzacz ma obie opcje dostępne. Pojemność worka wynosi 2,5 l. Zelmer Aquawelt to naprawdę funkcjonalne urządzenie, za które zapłacimy około 800 zł. Cena jest więc całkiem korzystna.
 • Electrolux Pure PD91-8SSM to drogi model, za który zapłacimy ponad 1000 zł. Czy jest wart swojej ceny? Z pewnością tak. To jeden z najcichszych odkurzaczy. Hałas na poziomie 69 dB. na pewno nie będzie dla nikogo uciążliwy. Odkurzacz posiada zbiornik na zanieczyszczenia w postaci wymiennego worka o pojemności 5 l. To naprawdę duża pojemność! Możesz być pewien, że częste wymiany worka nie będą Cię dotyczyły, jeśli zdecydujesz się na ten sprzęt. Odkurzacz Electrolux ma również długi przewód zasilający, który sięga aż do 12 m. Chociaż jest to sprzęt standardowy, to cena tego modelu jest adekwatna do jego działania. Moc 400 W nie powinna nikogo zmylić, ponieważ jest to sprzęt klasy A wykonany z perfekcyjną starannością. Odkurzacz waży nieco ponad 7 kg. To dość ciężki sprzęt, ale cechuje go niskie zużycie prądu, co stanowi kolejną zaletę. Sprzęt dostępny jest niemal we wszystkich sklepach.
 • Miele Classic C1 to kolejna propozycja warta rozpatrzenia. Sprzęty czyszczące marki Miele cieszą dużą popularnością z racji na korzystne ceny i fajną jakość. Model Miele Classic C1 jest standardowym odkurzaczem, o stosunkowo cichym działaniu (79 dB.) i dużej pojemności worka na zanieczyszczenia (4,5 l). Zasięg kabla wynosi 9 m, co zupełnie wystarcza na wygodne odkurzanie mieszkania. Moc wejściowa wynosi 800 W. Urządzenie posiada dodatki, takie jak ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka. W zestawie znajdziesz także rurę teleskopową. Filtry Miele doskonale działają, to bez wątpienia model klasy energetycznej A. Chociaż ten odkurzacz firmy Miele jest wersją podstawową i posiada wysoką cenę (ponad 600 zł), to cieszy się uznaniem wśród użytkowników i dobrymi opiniami. Stoją za tym zalety, takie jak bezawaryjne działanie i duża skuteczność. Najlepsze modele marki są oczywiście droższe.

Wobec tak kuszących propozycji z różnych rodzajów odkurzaczy, jaki model wybrać? Doskonałe parametry może mieć zarówno standardowy odkurzacz, jak i super nowoczesny odkurzacz automatyczny. Odpowiedź na te pytanie nie jest prosta. Należy rozważyć swoje potrzeby i możliwości. Każdy odkurzacz ma swoje zalety i ograniczenia, do których należy, na przykład czas pracy, w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych. Duże znaczenie mają także filtry i pojemność, jaką oferuje zbiornik na zanieczyszczenia. Modele dostępne w sklepach są naprawdę złożone, a wszystkich informacji dowiesz się nawet, nie wychodząc z domu. Wykorzystaj opisy w sklepach internetowych i kup wymarzony odkurzacz online lub stacjonarnie.

Chociaż nowoczesne modele mają wspaniałe zalety, dzięki którym odkurzanie jest łatwe i wygodne, to współczesny odkurzacz standardowy w niczym nie odbiega od jakości, jaką prezentują najlepsze sprzęty. Klasyczne typy urządzeń odkurzających są w naszym kraju wciąż najpopularniejsze. Stoi za tym dobra cena i przyzwyczajenie. Ostateczny wybór należy jednak do Ciebie!

dobry odkurzacz

Jaki odkurzacz polecacie – opinie na internetowych forach

Mnóstwo osób w tej samej chwili decyduje się na nowy odkurzacz. Ranking w sieci ma miejsce nie tylko na specjalnych stronach internetowych, ale również na forach, gdzie mamy szanse zobaczyć naprawdę szczere opinie użytkowników. Często poleca się urządzenia marki Zelmer. Zarówno ze względu na siłę ssania, jak i lekkość urządzenia. Warto zwrócić uwagę, że użytkownicy polecają prostsze modele Zelmera, uważając, że sprawdzają się one lepiej i działają dłużej, niż wersje z dodatkowymi funkcjami. Można więc założyć, że najlepsze podstawowe modele odkurzaczy posiada marka Zelmer. Bardzo często wymieniane są również odkurzacze firmy Electrolux. To również znana marka, na którą chętnie decydują się użytkownicy. Zalety Electrolux to dobra cena i najlepsze parametry za niedużą cenę.

Z opinii w sieci wynika, że w Polsce wciąż na pierwszym miejscu są standardowe modele odkurzaczy. To rozwiązanie znane, wygodne i korzystne cenowo. Poniżej kilka przykładowych ocen, jakie uzyskały najlepsze sprzęty różnych marek:

 • Mały, zwrotny, lekki, cichy, dobra siła ssania, dobrze wykonany, dobry stosunek jakość/cena, choć sama cena zaporowa (Miele).
 • Zdecydowałam się na zakup tego modelu, dzięki pozytywnym opiniom internecie. Nie zawiodłam się. Jest idealny do codziennych porządków. Do tej pory miałam tylko wodny i nie zawsze chciało mi się napełnić pojemnik wodą gdy była potrzeba odkurzać piach wysypany z dziecięcych butów 🙂 Odkurzacz bardzo lekki, co podoba się również moim dzieciom. Ssanie tak mocne, że trzeba ustawić na średni poziom, inaczej trudno oderwać szczotkę. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, polecamy wszystkim (Zelmer).
 • Odkurzacz, poręczny, w miarę cichy, ale słabo ciągnie trudno nim odkurzyć, jedynie z końcówką zwężającą daje się w miarę dobrze odkurzyć. Niestety odkurza jedynie z przyciskiem, który cały czas trzeba trzymać (odkurzacz ręczny Bosch).
 • Ja mam Roombę 805 i podpisuję się pod wszystkimi zaletami. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bardzo przyzwyczaja człowieka do lenistwa!
 • Długo z żoną zastanawialiśmy się nad odpowiednim odkurzaczem, bo zależało nam na mocy i na ciszy. Ciężko było połączyć obie rzeczy, ale to był dobry wybór. Jest bardzo cichy, nawet przy maksymalnym poziomie mocy. Bardzo długi kabel, 48 m2 mieszkania odkurzamy nie przekładając kabla do innej wtyczki. Kolor – na zdjęciu bardziej czerwony, w rzeczywistości malinowy. Ogólnie super, można odkurzać po północy (Electrolux).
 • Cicha praca i dobrze zbiera okruchy. Braku w zestawie końcówki do wąskich szczelin. Włosie na szczotce do paneli jest gęste, więc spełnia swoje zadania. W porównaniu ze starym Zelmerem, to materiał wydaje się bardziej kruchy, więc uważam na niego przy odkurzaniu. No ale takie chyba czasy, że jakość idzie w dół. Długo kabla pozwala odkurzyć mieszkanie 50 m2 na jednym gniazdku 🙂 Poprawiłabym element obrotowy w szczotkach, bo pod pewnym kątem unosi się do góry, więc nie odkurzy się pod komodą itp. Ale jestem ogólnie zadowolona póki co (Electrolux).

Masz pytanie lub chcesz podzielić się opinią? Napisz do nas! Udzielimy Ci wszelkich potrzebnych informacji na tematv sprzętu AGD dostępnego w naszej ofercie!

dobry odkurzacz

Ranking odkurzaczy 2018

Na koniec warto przyjrzeć się rankingom z poprzedniego roku. Czy coś zmieniło się w stosunku do najnowszych zestawień? Jaki odkurzacz został uznany za najlepszy w minionym roku?

 • Zwycięzcą wśród bestsellerów z minionego roku jest nam odkurzacz automatyczny Irobot Roomba 805. To właściwie robot sprzątający, który skutecznie sprząta mieszkanie za nas. Szczegółowe parametry miałeś okazję poznać wyżej, ponieważ ten sprzęt cieszy się niesłabnącą popularnością także w roku obecnym. Roomba to model znany szczególnie z reklam wielu popularnych obecnie celebrytów i influencerów.
 • W zeszłym roku dobrą sprzedażą cieszył się także Electrolux SilentPerformer. To odkurzacz w cenie 450 zł, którego dobrą siłę ssania gwarantuje silnik o mocy 650 W. To bardzo ergonomiczny model, który pozwala na wygodne manewrowanie między meblami i innego rodzaju przeszkodami w domu. Z łatwością sięgnie do trudno dostępnych miejsc. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach. Łatwy w przechowywaniu i stosunkowo cichy. Zasięg odkurzania sięga do 12 m, a pojemność worka na zanieczyszczenia to 3,5 l, więc całkiem sporo. To odkurzacz klasy A, a więc cechuje go najwyższa jakość. Model posiada skuteczne filtry i waży niecałe 5 kg. Electrolux SilentPerformer to jeden z wygodniejszych, małych odkurzaczy dostępnych w sklepach.
 • Zelmer odyssey zvc307xt to stosunkowo tani model, który ze względu na swoją funkcjonalność zyskał bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, niebieskiej i kremowej, jest poręcznym, niewielkich rozmiarów odkurzaczem, który doskonale sprawdzi się na każdej powierzchni. Odkurzacz Zelmer ma moc silnika 890 W, a zasięg pracy wynosi 9 m. Pojemność worka pojemnika na zanieczyszczenia to 3,5 l. To klasyczne parametry, które w zupełności wystarczą do skutecznego posprzątania podłóg w domu. Gadżet posiada schowek na szczotki, turboszczotkę, która sprawdza się w odkurzaniu gęstych dywanów oraz rurę teleskopową. Chociaż odkurzacz ma bardzo dobrą moc ssącą, jest niewielkich rozmiarów. To oczywiście zalety sprzętu, który mierzy nieco ponad 30 cm i waży około 4 kg. Idealny do szybkiego sprzątania i stosunkowo niedrogi. Za ten model marki Zelmer zapłacimy około 340 zł.
 • dobry odkurzacz

Najlepsze odkurzacze do samochodów

Chociaż odkurzacz ręczny jest bardzo wygodny, sprzęty tego typu nie sprawdzą się do użytku domowego. Za ich pomocą można dokładnie posprzątać jedynie kanapy i tapicerkę. Oprócz tego trudno dostępne miejsca, ale o niewielkiej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest dlatego odkurzacz pionowy, który ma dodatkowo możliwość przekształcenia w niewielki odkurzacz ręczny. Jeśli jednak masz już odkurzacz i potrzebujesz jedynie odkurzacza ręcznego, skorzystaj z poniższych informacji i propozycji!

 • Bosch BKS4003 to wygodny odkurzacz ręczny, który za sprawą odpowiednich narzędzi może stać się odkurzaczem pionowym. Turboszczotka zapewnia dużą moc ssania, a wysuwana dodatkowa szczotka z łatwością poradzi sobie z sierścią czy włosami na kanapie. Odkurzacz Bosch posiada tak ważny dla alergików filtr HEPA, a jego niewielki rozmiar i waga nie przekraczająca 1 kg, doskonale sprawdzają się podczas intensywnych porządków w domu lub samochodzie. Liczne zalety odkurzacza podwyższa dodatkowo ciche działanie i to, że zapłacimy za niego około 160 zł.
 • Clatronic AKS 832 jest jeszcze tańszym modelem odkurzacza bezprzewodowego. Zapłacimy za niego nieco ponad 100 zł. W zamian otrzymujemy sprzęt do sprzątania na sucho i na mokro. Sprzęt waży trochę ponad kilogram, a w pełni naładowany akumulator wystarcza na 20 minut pracy. Wadą urządzenia może być konieczność ładowania sięgająca aż 12 godzin.
 • Electrolux Ergorapido EER73IGM jest odkurzaczem pionowym. Sprzęty tego typu wciąż są u nas nowością i mimo pozytywnego odbioru nie są tak popularne, jak klasyczne sprzęty AGD. Nie przeszkadza to jednak, by najlepsze sprzęty tego typu uzyskały bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Odkurzacz Ergorapido to bezworkowy sprzęt działający na akumulator. Możliwość przekształcenia w mały odkurzacz ręczny sprawia, że jest to sprzęt dwa w jednym. Waży trochę ponad 3 kg i charakteryzuje się bardzo cichym działaniem. Głośność nie przekracza 60 dB. To zdecydowanie najcichszy odkurzacz, jaki pojawił się w naszym rankingu! Z łatwością dociera do trudno dostępnych miejsc, a podświetlana szczotka gwarantuje dokładne sprzątanie. Za sprzęt zapłacimy około 450 zł. Jak widać urządzenia pionowe nie odbiegają cenowo od odkurzaczy standardowych.

Po więcej informacji na temat odkurzaczy pionowych zapraszamy do specjalnego artykułu na ich temat! Chociaż dobry odkurzacz standardowy jest wygodnym rozwiązaniem, to pionowe wersje także mają liczne zalety. Mają w dodatku więcej możliwości użycia, dlatego warto rozważyć również ten zakup!

dobry odkurzacz

Tani odkurzacz, czy warto?

Zbliżając się do końca artykułu, warto odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno pytanie. Czy warto kupować naprawdę tani odkurzacz? Kwestia ceny to sprawa dla każdego odrobinę inna. Dysponując niewielkim budżetem często, szukamy bardzo taniej propozycji, byle tylko mieć odpowiedni sprzęt. Zamiatanie jest jednak bardziej uciążliwe niż odkurzanie, nawet za pomocą odkurzacza najgorszej jakości. Czy jednak na pewno?

Bardzo tani odkurzacz, taki sporo poniżej 300 zł, cechuje się niską wydajnością, nieobecnością filtra, małą pojemnością zbiornika na zanieczyszczenia, niewielkim zasięgiem, a także dużym poziomem zużycia energii elektrycznej. Najlepsze sprzęty działają zupełnie odwrotnie. Tani sprzęt o niskiej mocy zużywa dużo prądu, a odkurzanie za jego pomocą nie jest szybkie i skuteczne. Słaba siła ssąca zmusza do dłuższego sprzątania, które ostatecznie i tak nie okaże się satysfakcjonujące. Odkurzacz szybko się nagrzewa i wydaje nieprzyjemny zapach. W dodatku są to sprzęty bardzo głośne. Najlepsze sprzęty, nawet jeśli nie są wyjątkowo ciche nie wydają tak irytującego dźwięku, jak tani odkurzacz. Nieliczne zalety rozwiązania tego typu, poza niską ceną, to niewielka waga i łatwe manewrowanie między meblami i ozdobami znajdującymi się w domu. Z praktycznego punktu widzenia nie warto decydować się na bardzo tani odkurzacz. Lepiej poczekać, uzbierać około 200 zł więcej i kupić lepszy sprzęt. Można także zasięgnąć informacji w sklepie i postarać się o odkurzacz na raty. Niska rata nie będzie dla nikogo obciążeniem, a umożliwi zakup bardzo dobrego sprzętu.

W dobie konsumpcjonizmu i kapitalistycznego rynku ciężko znaleźć sprzęt, który w doskonałej kondycji posłuży nam wiele lat. Chodzi przecież o to, by kupować jak najwięcej i jak najczęściej. Na szczęście najnowsza moda na przedmioty dobrej jakości i trwałe – w celu ratowania środowiska Ziemi – staje się coraz bardziej popularna. Miejmy nadzieję, że producenci najnowszych gadżetów do domu będą trzymać się eko trendów. Tymczasem pozostaje liczyć na sprawdzone marki i własne doświadczenie. Mamy nadzieję, że tym artykułem pomogliśmy Ci w wyborze najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb odkurzacza. Zachęcamy do zapoznania się z opisywanymi przez nas sprzętami AGD do zabudowy: zmywarki, kuchenki i wiele innych! Udzielamy wszystkich niezbędnych informacji!

Similar Posts