Porady

Pompy ssące – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Pompy ssące - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Pompy ssące – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

 

Chcąc zaopatrzyć swój dom, czy ogród do stałego dostępu do wody, możemy zastanawiać się, czy pompy ssące inaczej pompy do podnoszenia ciśnienia wody to dobra opcja w twoim przypadku. Przed zakupem, czy instalacją takiej pompy, warto zastanowić się jakie rodzaje pomp są dostępne na rynku i czym się charakteryzują, oraz jakie mają zastosowanie? Czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź na te pytania.

 

 

Pompy hydroforowe- czym się charakteryzuje?

 

Pompa hydroforowa to urządzenie, które wykorzystuje się do tłoczenia wody i usprawniania działania systemów jej dystrybucji. Tak zwane pompy do podsumowania ciśnienia nazywamy również pompami ssącymi lub samozasysającymi. Przeznaczeniem tych pomp jest transportowanie zimnej i czystej cieczy. Urządzenia hydroforowe wykorzystywane są w wielu miejscach, takich jak różnych instalacjach hydroforowych, oraz w systemach nawadniających. Ma swoje zastosowanie również w podziemnych do podlewania ogrodów, działek czy gospodarstw rolnych. Służą do transportu cieczy z różną wydajnością i ciśnieniem. Jak sama nazwa wskazuje, pompy te są w stanie zassać wodę z odpowiedniej głębokości. Dlatego też często wykorzystuje się je do zasilenia domów z własnej studni. Co potrzebujesz o nich wiedzieć?

Bardzo ważną informacją jest to, że lustro wody nie może się znajdować głębiej niż osiem metrów w pionie od pompy. Urządzenia do podnoszenia ciśnienia dzielą się na trzy rodzaje: pompy peryferalne, pompy jednostopniowe i pompy wielostopniowe.

 

Różnice między pompami i ich zastosowanie!

 

Pompy peryferyjne charakteryzują się tym, że mają niewielką moc silnika, jak również małą wydajność i niskie ciśnienie. Wybierane są zazwyczaj do doraźnego podlewania wężem ogrodowym. Pompy jednostopniowe już mają większą moc, nazywa się je też jednowirnikowe. Są one już w stanie wytworzyć większą wydajność, jak i większe ciśnienie wody, dlatego używa się do zasilenia niewielkich układów hydroforowych. Swoje zastosowanie znajdą w ogródkach, jak i domkach letniskowych. Szukając w twojej przeglądarce, możesz napotkać również pompę wielostopniową, które podają wodę przy użyciu kilku wirników. Jakie ma zastosowanie? Używając jej, możemy oczekiwać dużo większej wydajności i ciśnienia niż wcześniej omówione produkty. Służą one do zasilania większych systemów nawadniających, dzięki swojej specjalnej konstrukcji. Na ich bazie buduje się zestawy hydroforowe ze zbiornikami, których celem jest zasilanie budynków mieszkalnych. Jak są wykorzystywane poszczególne pompy?

 

-Do ręcznego podlewania roślin z węża ogrodowego lub do zasilenia mikro układu z jednym kranikiem wystarczy pompa peryferalna, lub jednostopniowa, która ma wydajność od 35 do 60 litrów na minutę.

 

-Do nawadniania ogrodu, przez systemy wynurzalnych, automatycznych zraszaczy wodnych warto zastosować pompę o większej wydajności i ciśnieniu. Najlepszym wyborem w tym wypadku byłaby pompa wielostopniowa, co da nam możliwość instalacji więcej zraszaczy na jednej sekcji. W takich układach pompy mają wydajność nie mniejszą niż 100 litrów na minutę.

 

Budynek inteligentny?

 

Pompy do podsumowania ciśnienia czy elektryczne, posiadają wiele zalet, a najważniejszą z nich jest energooszczędność. Budując nowy dom, czy budynek warto rozważyć opcję zainstalowania pompy obiegowej, czy cyrkulacyjnej. Stanowią one ważny element w aspekcie zużycia energii przez instalacje grzewcze. Pompy obiegowe potrzebują energii elektrycznej do pracy, wpływają też na zużycie energii cieplnej przez całą instalację budynku, co za tym idzie znaczne zmniejszenie kosztów w okresie zimowym. We współczesnej technice grzewczej układy pompowe są bardzo popularną metodą grzewczą. A koszty pracy pomp obiegowych mogą nawet stanowić do 10-15% kosztów całkowitej energii elektrycznej zużywanej w danym budynku. Jak rozumieć pojęcie inteligencji budynku? Skłaniają się na nią między innymi dwa czynniki, takie jak:

-autonomiczne reagowanie na dynamikę warunków panujących w domu lub kamienicy poprzez optymalne dostosowanie parametrów pracy systemów do bieżącej sytuacji.

-gromadzenie i analiza danych pomiarowych, co umożliwia prognozowanie problemów, jak również korektę pracy instalacji w budynku.

Dzięki takim możliwościom regulacji i sterowania, technika pompowania ma istotny wpływ na energooszczędność i wcześniej wspomnianą inteligencję budynku.

 

Podsumowanie!

 

Podsumowując, jeśli chcesz znaleźć największy wybór zbiorników hydroforowych lub pomp do wody odwiedź stronę Ogrody24.pl. Znajdziesz tu szeroki asortyment produktów ułatwiający pracę w ogrodzie, czy też codzienne użytkowanie wody. Jak już wiemy największą zaletą hydroforów i pomp ssących jest łatwy i szybki dostęp do elementów całego układu, dzięki temu konserwacja i ewentualne naprawy takiej pompy są bardzo ułatwione.

Budowa pomp, jak również koszty budowy systemu i obsługi takiego układu jest stosunkowo niski, a rozwiązanie można dostosowywać do indywidualnych potrzeb klienta. Na powyższej stronie znajdziesz również części do instalacji wodociągowej, jak i wiele innych produktów.

 

Similar Posts