Porady

Granulat styropianowy- właściwości, zastosowanie

Granulat styropianowy- właściwości, zastosowanie

Granulat styropianowy to inaczej granulat meblarski. Najczęściej jest wykorzystywany do wypełniania nowoczesnych mebli relaksacyjnych. Najważniejszą zaletą tego materiału jest tego ogromna lekkość oraz plastyczność. Te atuty decydują o tym, że siedziska, które będą wypełnione granulatem styropianowym, dadzą radę przenieść z miejsca na miejsce, nawet dzieci.

Jakie właściwości ma granulat styropianowy?

Plastyczność granulatu styropianowego gwarantuje rewelacyjną wygodę użytkowania puf, foteli relaksacyjnych oraz worków sako. Siedzisko, które jest wypełnione granulatem styropianowym bardzo dobrze dopasowuje się do pozycji ciała użytkownika. Jest to wyjątkowo duża zmiana w porównaniu do klasycznych mebli, w których sztywny stelaż oraz twarde oparcie wymusza od użytkownika określoną, pozycję ciała. 

Za sprawą unikatowych właściwości granulatu styropianowego nowoczesne fotele oraz pufy można swobodnie kształtować zgodnie z własnym zapotrzebowaniem i gustem. Niewątpliwie istotną cechą tego materiału meblarskiego są jego właściwości izolacyjne, ponieważ doskonale chroni użytkownika przed kontaktem z zimnym podłożem. Pozostałą właściwością, na którą warto zwrócić uwagę przy granulacie styropianowych jest jego bardzo duża sprężystość. 

Jakie zastosowanie ma granulat styropianowy?

Czasami bywa tak, że w czasie intensywnego użytkowania pufy, fotela relaksacyjnego albo worka sako, wypełnienie siedziska może się nieznacznie ubić oraz zmniejszyć swoją objętość. Dobrze jest wiedzieć o tym, że gdy granulat styropianowy jest poddawany sile naciskowej, to siedzisko mebla może zmienić swój kształt oraz rozmiar. Żeby pufa albo worek sako mogły odzyskać swój kształt, sprężystość oraz właściwe rozmiary, to trzeba uzupełnić ich wypełnienie. Nie można się obawiać tej czynności, bo jest to proste działanie, do którego potrzebne są tylko nożyczki oraz pakiet uzupełniający z granulatem styropianowym.

Gdy chcesz uzupełnić pufę pakietem granulatu styropianowego, to najpierw musisz odwrócić ją do góry dnem oraz otworzyć zamek zabezpieczający. Później należy otworzyć komorę ochronną oraz bezpośrednio do niej dosypać granulat styropianowy. Jedyną czynnością, która jest związana z samym granulatem styropianowym, jest kilkukrotne potrząsanie workiem, żeby jego zawartość opadła na dno. Po uzupełnieniu mebla granulatem styropianowym można go swobodnie kształtować, według naszych potrzeb i gustów. 

Co trzeba uwzględnić przy kupowaniu granulatu styropianowego? Chodzi o to, żeby był on objęty gwarancją producenta. Standardowo jest to 6 miesięcy od daty zakupu pufy lub fotele relaksacyjnego.

Similar Posts