Porady

Jaką pompę wody do ogrodu wybrać?

Jaką pompę wody do ogrodu wybrać?

Pompy ogrodowe

Odpowiednie nawodnienie zarówno ogrodu jak i nawodnienie sadu jest bardzo ważnym elementem dbania o nasze rośliny. Do wyboru mamy wiele różnych systemów do podlewania. Mogą to byś między innymi automatyczne systemy nawadniania jak i również tradycyjne podlewanie ręczne. Bez względu na to jaki mamy system, najważniejszym jego elementem jest pobór wody. Musimy ją doprowadzić. Sposobów na to jest wiele, jednym ze sposobów przepompowywania wody są pompy ogrodowe.

W gospodarstwach domowych spotykamy dwa rodzaje pomp elektrycznych. Mogą to być pompy samozasysające lub zanurzone. Te drugie nie nadają się do płytkich zbiorników. Pompy samozasysające przeważnie połączone są z hydroforem. Przeważnie podłączone są one do studni za pomocą specjalnej rury. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zapewnić sobie dodatkowe źródło wody na działce. Nowoczesne pompy ogrodowe zanurzone są poniżej lustra wody, pompy te cechują się owalnym kształtem, który umożliwia ich opuszczenie w głąb studni.

Pompa ogrodowa na działce

Pompa ogrodowa na działce jest bardzo ważnym i przydatnym elementem. W lecie często mamy do czynienia z sytuacją, że deszcze nie pada przez długi czas i nasze rośliny odczuwają suszę. W tym momencie idealnym rozwiązaniem jest pompa ogrodowa. Dzięki odpowiednio dobranej pompie mamy gwarancje, że nasz ogród będzie zielony przez cały sezon. Pompa ogrodowa gwarantuje nam równomierne podlewanie ogrodu. W razie potrzeby można ją wykorzystać do doprowadzenia wody do zraszaczy lub innego systemu nawadniania. Pompa powierzchniowa w ogrodzie to również doskonałe źródło wody do napełnienia wiadra jak i konewki. Pompa w ogrodzie to doskonałe i bardzo ekonomiczne źródło dodatkowej wody.

Pompy ogrodowe zasady działania

Pompy ogrodowe umożliwiają pobór wody z własnego źródła. Własnym źródłem może być między innymi zbiornik na deszczówkę, wykopana studnia, staw jak pobierać ją z oczka wodnego lub z innego zbiornika. Taka forma pozyskania wody do podlewania ma bardzo wiele zalet. Jest ona zarówno ekologiczna jak i ekonomiczna. Z jednej strony oszczędzamy środowisko naturalne, a z drugiej strony oszczędzamy nasz portfel. Jeżeli posiadamy odpowiednio duże zbiorniki na deszczówkę oraz właściwie wykopaną studnię, to możemy całkowicie zapewnić sobie wodę do podlewania i na inne bieżące prace w ogrodzie bez odkręcania kranu w domu. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Pompa ogrodowa wody – dostępne rodzaje

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju pomp ogrodowych. Dzięki temu każdy bez problemu dobierze coś do swoich potrzeb. Dostępne są zarówno elektryczne pompy i hydrofory jak i również ręczne, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również będą ozdobą ogrodu. Wybierając pompy elektryczne warto postawić na uznanych producentów, którzy gwarantują wieloletnie działanie urządzenia. Szeroki wybór pomp znajdziecie na stronie https://www.podlane.pl/pompy-ogrodowe-cat-452. Zadaniem pompy ogrodowej jest zapewnienie dodatkowej wody zarówno do podlewania ogrodu jak i innych prac związanych z wodą na terenie Twoje posesji.

Pompa wody ogrodowa samozasysająca to idealne urządzenie, które umożliwia zaopatrzenie domu lub działki w wodę z wykorzystaniem własnego ujęcia. Tego rodzaju pompę można wykorzystać miedzy innymi do pobierania wody ze zbiorników na deszczówkę. Oprócz tego bez problemu poradzi sobie z pobieraniem wody ze studni lub stawu. Tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i przełoży się ono na wymierne oszczędności. Do takiej pompy wskazane jest zamontowanie zestawu hydroforowego. Pompa samozasysająca to urządzenie, które bardzo łatwo i szybko można zamontować. Do jego instalacji wystarczą podstawowe narzędzia. Pompy samozasysające dostępne są na rynku w bardzo wielu wariantach. Każdy powinien samodzielnie dobrać odpowiednie dla siebie urządzenie. Sprawdźcie ofertę na stronie https://www.podlane.pl/.

Drugim rodzajem są pompy ogrodowe powierzchniowe. Urządzenie tego typu znajdzie zastosowanie zarówno na działce, ogrodzie jak i przy domku letniskowym. Pompa taka pomaga pobrać wodę, która jest niezbędna do podlewania roślin czy też innych niezbędnych codziennych czynności związanych z utrzymaniem porządku, higieną osobistą czy też przygotowaniem posiłków.

Na rynku znajdziemy również pompy ogrodowe, które pozwalają na zwiększenie ciśnienia. Urządzenia te umożliwiają przepompowywanie wody oraz jej wypompowanie. Takie urządzenie jest bardzo przydatne na każdej działce i w każdym domku letniskowym. Pompy tego typu posiadają wydajne silniki kondensatorowe, na których zamontowano ceramiczną osłonę.

Ostatnim omawianym typem jest pompa do przetłaczania wody, tego rodzaju pompa najczęściej znajduje zastosowanie do podlewania roślin w ogrodzie. Każdy właściciel ogrodu doceni taką pompę podczas letnich upałów. Korpus wielu takich pomp wykonywany jest z żeliwa, co gwarantuje wieloletnie bezproblemowe działanie.

 

Jak widać wybór pomp do ogrodu jest bardzo duży i wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz uwarunkowań technicznych. Na szczęście każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

Similar Posts