Porady

Najskuteczniejsze metody na suszenie prania zimą

Najskuteczniejsze metody na suszenie prania zimą

Okres jesienno-zimowy w Polsce to czas trudnej pogody. Często jeszcze przed sezonem grzewczym zamykamy okna, by chronić się przed chłodem, co niekorzystnie wpływa na wymianę powietrza w domu. Z tego względu pranie nie schnie tak dobrze, jak wiosną, czy latem. Co robić, by zimą pranie schło szybciej?

Postaw suszarkę do prania w dobrym miejscu

Jeśli masz salon połączony z kuchnią, suszarkę do prania stawiaj w sypialni lub osobnym pomieszczeniu, jeśli takie posiadasz. Jeśli nie, polecamy wykonywanie prania wieczorem, kiedy nie przyrządza się obiadu. W przeciwnym razie pachnące ubrania szybko mogą przejść zapachem kotleta, który poczujesz natychmiast po wyjściu z domu.

Suszarkę z praniem warto stawiać w miejscach, gdzie jest dobry przepływ powietrza. Dobrym pomysłem jest suszenie prania przy oknie. Najlepiej, jeśli okno będzie przez jakiś czas lekko uchylone. Zimą wietrzenie mieszkania również jest wskazane.

Rozwieś ubrania w prawidłowy sposób

Latem wystarczy kilka godzin, by znajdujące się na balkonie, albo nawet w salonie ubrania wysychały w kilka godzin. Niestety zimą taki scenariusz jest niemożliwy. Pamiętaj, że ubrań nie można bezpośrednio wieszać na grzejnik, gdyż to może je zniszczyć. Zamiast tego zadbaj o odpowiednie rozwieszenie ubrań na suszarce. Zachowanie większej odległości między ubraniami spowoduje lepszy przepływ powietrza i szybsze wysychanie ubrań.

W przypadku bardzo słabej wentylacji w domu polecamy powieszenie części ubrań na wieszakach i zawieszenie ich na karniszu. W okresie jesiennym można dodatkowo otworzyć okno, a zimą pracują grzejniki. Ten sposób nie wygląda estetycznie, ale działa.

Zrezygnuj z suszenia prania w łazience

Akapit dość kontrowersyjny. W końcu nie każdy ma wystarczającą ilość miejsca w mieszkaniu, by rezygnować z praktycznego suszenia ubrań na wysuwanych wieszakach w łazience. Kiedy jednak zauważasz, że pranie rozwieszone w łazience nie schnie, warto coś z tym zrobić. Sprawdź sposoby na suszenie ubrań w małym mieszkaniu i postaraj się wdrożyć rozwiązanie, które będzie wygodne dla Ciebie i zarazem skuteczne.

Dlaczego uważamy, że zwykła suszarka do prania w łazience to zły pomysł? Nie zawsze zły – to zależy od wentylacji w mieszkaniu. Także przy dużej ilości domowników wilgoć w łazience jest większa (wystarczy że kilka osób bierze prysznic w ciągu dnia), co źle wpływa na wysychanie ubrań.

Rozważ zakup suszarki bębnowej

Suszarka bębnowa to automatyczne urządzenie do szybkiego suszenia ubrań. Po skończonym praniu wkładasz ubrania w bęben suszarki i niedługo wyjmujesz je suche i pachnące.

To rozwiązanie wydaje się najlepsze w przypadku mieszkań ze słabą wentylacją. Elektryczna suszarka na pewno poprawi komfort domowników i sprawi, że robienie pranie nie będzie tak uciążliwe. A co w przypadku małych mieszkań? Tutaj świetnym pomysłem będzie pralko-suszarka. Co prawda nie wszystkie ubrania można suszyć w suszarce, ale zdecydowana większość ubrań codziennego użycia się do tego nadaje.

Nie da się ukryć, że zakup suszarki bębnowej to najdroższe rozwiązanie z dostępnych, ale czasami warto je rozważyć. Oszczędzony czas także ma znaczenie, a nowoczesne suszarki elektryczne nie są aż tak drogie i nie zużywają tak dużo prądu, by posiadanie tego urządzenia nie było opłacalne.

Similar Posts