Dom i Ogród

Wybieramy łóżko na miarę potrzeb

Wybieramy łóżko na miarę potrzeb

W łóżku spędzamy 1/3 swojego życia. Niezaburzony sen stanowi podstawę regeneracji organizmu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób dokładnie przygląda się oferowanym modelom, aby dopasować ich parametry do własnych preferencji użytkowych. Poznaj najciekawsze modele łóżek do sypialni.

Łóżka ułatwiające przechowywanie pościeli 

W niedużych mieszkaniach, ale również wycyzelowanych pod każdym względem wnętrzach minimalistycznych, dużym ułatwieniem w utrzymaniu porządku na co dzień są łóżka z pojemnikiem na pościel. Pozwalają na wygodne przechowywanie kołder, poduszek i bielizny pościelowej. Nie wymagają wynoszenia tego typu elementów do szafy czy schowka. Wygodne wysuwane szuflady lub wewnętrzne pojemniki (wymagające podniesienia stelaża z materacem, aby się do nich dostać) łączą w sobie funkcjonalność i doskonały wygląd. 

Kanapy z funkcją spania – rozwiązania niezastąpione w kawalerce

W przypadku mieszkań o metrażu pomiędzy 20 a 35 metrów kwadratowych, w których niemożliwe jest wydzielenie odrębnej sypialni z uwagi na mocno ograniczoną przestrzeń, świetnym pomysłem jest zakup kanapy z funkcją spania. Wybierając rozkładany narożnik warto zwrócić uwagę na to, aby dostarczał on odpowiednio dużej powierzchni do nocnego odpoczynku. Istotna jest też jego kolorystyka, która powinna komponować się z pozostałymi elementami wnętrza. W nowoczesnych mieszkaniach dobrym pomysłem jest zakup szarej kanapy. Uniwersalny kolor pasuje niemal do wszystkiego. W ostatni czasie bardzo modne stały się narożniki w odcieniu granatu, butelkowej zieleni i pastelowego różu – podkreślone ozdobnymi poduszkami prezentują się bardzo korzystnie. 

Łóżko kontynentalne – hit, który odmieni Twoją sypialnię

To jeden z największych trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Prezentuje się elegancko i daje wysoki komfort odpoczynku. Szuflady na pościel, wysuwane na cichych prowadnicach, umożliwiają wygodne przechowywanie kołder i poduszek. Pojemnik może mieć formę szuflad bocznych, przednich lub wewnętrznego schowka, do którego dostęp uzyskuje się po podniesieniu materaców do góry. Główną zaletą łóżek kontynentalnych jest wysoki zagłówek, duża powierzchnia spania oraz wysokie siedzisko ułatwiające codzienne poranne wstawanie. Łóżka kontynentalne występują w wielu rozmiarach, począwszy od 120×200, poprzez 140×200, 180×200, nawet po 200×220 cm. Pozwala to łatwo dopasować mebel do wielkości i ustawności sypialni. Produkty tego typu można dowolnie konfigurować, aby uzyskać mebel idealnie odpowiadający własnym potrzebom. W przypadku osób, które nie potrzebują pojemnika na pościel, dobrą decyzją jest zakup łóżka ustawionego na nóżkach. Tego typu modele również można bez trudu znaleźć w sklepach, m.in. w salonie internetowym Abra Meble. 

Similar Posts