Dom i Ogród

Rośnie popularność na domy prefabrykowane

Rośnie popularność na domy prefabrykowane.

Wymarzony dom, który jest na miarę naszych możliwości finansowych? To możliwe! Domy prefabrykowane stają się coraz popularniejsze na polskim rynku. Dowiedz się, jakie zalety mają domy z prefabrykatów i gdzie szukać dobrych producentów!

Czym są domy z prefabrykatów?

Domy z prefabrykatów nie bez powodu stają się coraz popularniejsze. Eleganckie, tańsze, szybkie w budowie: zalety przedstawimy Wam za chwilę. Na początek wyjaśnimy, czym właściwie są domy z prefabrykatów?

Prefabrykaty to gotowe elementy budowlane, które składane są w całość w miejscu budowy. Prefabrykaty mogą być betonowe, betonowo-drewniane lub z drewna klejonego. Tworzeniem prefabrykatów zajmuje się producent domów szkieletowych. Producenci odpowiadają za tworzenie gotowych elementów pod rozmaite projekty.

Zalety domów prefabrykowanych

To właśnie niewątpliwe zalety domów prefabrykowanych odpowiadają za ich rosnącą popularność. Co wyróżnia dom z prefabrykatów?

  • Koszt budowy domu z prefabrykatów jest mniejszy niż koszt budowy domu murowanego.

  • Prefabrykaty nie muszą być przechowywane na budowie. Nie niszczeją na dworze, oczekując na wykorzystanie.

  • Domy z prefabrykatów nie generują odpadów na placu budowy.

  • Budowa domu prefabrykowanego jest zdecydowanie szybsza niż budowa domu murowanego. Różnica Was zaskoczy. Szkielet domu z prefabrykatów powstaje w… kilka dni! Budowa domu modułowego wraz z wykończeniem trwa około 2-4 miesięcy. Z kolei murowany dom może powstawać nawet 3 lata!

  • Dom z prefabrykatów nie ma ograniczeń architektonicznych. Projekty domów tego typu są bardzo zróżnicowane!

  • Dom prefabrykowany jest nawet do 70% tańszy w eksploatacji od domu murowanego!

Ważną informację stanowi fakt, że dom prefabrykowany nie ustępuje trwałością budynkom murowanym. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom i doskonale zaprojektowanej konstrukcji. Domy modułowe są wytrzymałe, estetyczne i pozwalają na montaż dowolnego ogrzewania. Co więcej, domy prefabrykowane wolniej oddają ciepło. Odpowiednio zaprojektowany i zbudowany dom prefabrykowany jest ekologiczny, energooszczędny i podobnie jak dom murowany, może być źródłem dużego komfortu.

Gdzie szukać domu z prefabrykatów?

Wspominaliśmy wyżej, że tworzeniem prefabrykatów zajmują się specjalne firmy, tak zwani producenci domów modułowych/prefabrykowanych. Projekt domu prefabrykowanego to najczęściej usługa kompleksowa, obejmująca tworzenie projektu i budowę domu z prefabrykatów.

Jeśli zainteresowały Was budynki prefabrykowane i sami rozważacie posiadanie takiego domu, sięgnijcie po więcej informacji. Znajdziecie je na stronie producenta www.zimmermann-haus.pl. Producent dzieli się praktyczną wiedzą na temat domów z prefabrykatów i pozwala lepiej poznać ten rodzaj budownictwa. Bardzo pomocne są także zdjęcia z realizacji, które potrafią powiedzieć więcej, niż najdokładniejszy opis.

Nowoczesne domy prefabrykowane odpowiadają indywidualnym potrzebom i świetnie dopasowują się do możliwości inwestorów. Szeroka oferta pozwala na idealny wybór domu dla siebie!

Similar Posts