Fauna i flora

Zaopatrz swojego psa w pełni, stawiając na zestawy psich akcesoriów

Zaopatrz swojego psa w pełni, stawiając na zestawy psich akcesoriów

Niezależnie od tego czy akurat spędzasz czas ze swoim czworonożnym pupilem w domu, czy na spacerze, powinieneś zadbać o jego ruch i dobre samopoczucie. Pies potrzebuje różnych bodźców na co dzień. Uszczęśliwisz swojego podopiecznego, jeżeli zaopatrzysz się w akcesoria, które będą stymulować jego prawidłowy rozwój i wpływać na wzmocnienie waszej wzajemnej więzi. Poniżej przedstawiamy akcesoria dla psów, które pomogą Ci to osiągnąć.

Od czego zacząć kompletować zestaw psich akcesoriów?

Zazwyczaj największą uwagę możemy poświęcić psu na spacerach. Są to chwile, w których łatwo dodatkowo stymulować rozwój czworonoga za pomocą treningu i zabaw. Co powinno składać się na spacerowy zestaw psich akcesoriów, który wspomoże takie aktywności? Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w saszetkę na przysmaki. Zapewnia ona łatwy i wygodny dostęp do psich smakołyków, którymi można nagradzać czworonoga za poprawnie wykonane ćwiczenia. Dzięki temu będzie kojarzył trening i komendy z przyjemnością. Świetnym pomysłem jest też zaopatrzenie się w puller. Jest to elastyczna obręcz, która pomaga wyciągnąć jak najwięcej satysfakcji z krótkich spacerów. Można nim rzucać na aport, gdyż psy chętnie udają się za tego rodzaju zabawką w pogoń. Przez wzgląd na jego rozmiary trudniej go też zgubić w terenie. Jego podstawową funkcjonalnością jest jednak przeciąganie. Trzymając puller możesz siłować się ze swoim psem. Jest to aktywność, w której Twój pupil szybko spali nadmiar energii, a dodatkowo rozwinie mięśnie i poprawi swoją kondycję. 

Spacerowy zestaw psich akcesoriów warto uzupełnić jeszcze o turystyczną miskę dla psa. Przyda się ona zarówno przy dłuższych spacerach, jak i podróżach. Zamykana na zamek błyskawiczny jest szczelna i nawet po użyciu nie pobrudzi innych rzeczy w bagażu. Pies, mając swoją miskę na dłuższych wyprawach, nie będzie się stresował i chodził głodny. Szybko też będzie mógł uzupełnić kalorie stracone podczas intensywnego treningu.

Akcesoria dla psów do domu.

Czworonogi bywają żarłoczne. Pochłaniają jedzenie szybko i nie rozdrabniają go dokładnie, co może negatywnie rzutować na ich zdrowie. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w miski lub maty spowalniające jedzenie. Tego typu akcesoria dla psów mają szereg wypustek, po których rozsmarowuje się karmę. Utrudniają one psu natychmiastowe wylizanie jedzenia, nie tylko sprawiając że je wolniej, ale także dostarczając mu zajmującej zabawy. Istnieją także wersje takich misek z przyssawkami, które można wykorzystać by zająć psa czymś podczas kąpieli. Dzięki temu zamiast skupiać  ucieczce od wody i mycia, pies zajmie się powolnym jedzeniem i pozwoli Ci o siebie zadbać.

Psie akcesoria dla Twojego pupila

Szukając psich akcesoriów dla swojego podopiecznego, warto zasugerować się jego charakterem i predyspozycjami. Eksperci w sklepach zoologicznych i na tematycznych portalach internetowych chętnie pomogą dobrać idealne wyposażenie dla Twojego psa. Zapoznaj się z pełnym wyborem psich akcesoriów na tiptop24.pl.

Similar Posts