Porady

Aranżacja ściany nad blatem kuchennym: eleganckie i praktyczne pomysły!

Aranżacja ściany nad blatem kuchennym: eleganckie i praktyczne pomysły!

Ściana nad blatem kuchennym to szczególne miejsce, które jest narażone na skutki uboczne gotowania. Wybór odpowiedniego materiału do pokrycia ścian w miejscu nad blatem i kuchenką oszczędzi Ci dodatkowych wydatków. Dowiedz się, co warto wybrać!

Elegancka ozdoba nad blat ze szkła

Szkło, podobnie jak ceramika, nigdy nie wyjdzie z mody. Uniwersalna matowa tafla szkła w klasycznym stylu świetnie uzupełni przestrzeń nad blatem i kuchenką. Każda kuchnia z takim dodatkiem automatycznie nabierze nowoczesności i eleganckiej estetyki.

Kuchnie z dodatkiem mlecznego szkła to jeden z nieprzemijających trendów wnętrzarskich. Są eleganckie, stylowe i praktyczne. Szkło jest niesamowicie proste w czyszczeniu i odporne.

Jedynym problemem jest zakup i montaż szklanej tafli nad blatem. Wymaga to doświadczenia i cierpliwości. Szkło jest również dość drogie, a tańsze zamienniki z plastiku nie dają już takiego wspaniałego efektu.

Uniwersalna i ponadczasowa ceramika

Polacy kochają ceramikę za jej odporność, piękno i uniwersalność. Płytki cegiełki — najbardziej uniwersalne płytki ceramiczne do kuchni nigdy nie wyjdą z mody. Co więcej, dopasują się praktycznie do każdego stylu kuchni. Świetnie komponują się zarówno z drewnem, jak i nowoczesnymi, gładkimi blatami i frontami.

Białe płytki cegiełki będą pasowały do ciemnej i jasnej kuchni. Ożywią wnętrze i nadadzą mu eleganckiego sznytu. Warto również zauważyć, jak proste w czyszczeniu są płytki ceramiczne, których nie pokona żaden sos czy tłuszcz pryskający z kuchenki.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena. Możesz uzyskać luksusowy efekt bez wydawania dużych pieniędzy.

Kamień naturalny — odrobina luksusu

Najdroższe rozwiązanie stanowi kamień naturalny. To luksusowe rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, przestronnych kuchniach. Małe pomieszczenia mogą być nieco przytłoczone ciężkością tego pięknego materiału.

Kamień naturalny, na przykład granit, czy marmur, sprawi, że kuchnia będzie prezentowała się niezwykle okazale. Warunkiem jest jednak odpowiednia aranżacja. Na szczęście doświadczeni projektanci nie mają z tym problemu. W tym wypadku dobrze jest zainwestować w eksperta, który wykona fantastyczny projekt kuchni z zastosowaniem tego materiału.

Drewno — przytulne i klimatyczne

Drewno nad blatem i kuchenką nie będzie po prostu ścianą, to także ozdoba kuchni. Naturalnie wybór takiego materiału na osłonę ściany nad blatem, gdzie znajduje się także zlew i kuchenka wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Drewniany akcent na ścianie natychmiast ociepli wnętrze, bez względu na to, czy zdecydujesz się na kuchnię jasną, czy ciemną. Musisz jedynie uważać, by drewniana ściana nie kłóciła się z drewnianymi blatami. W tym wypadku należy wybrać jednakowy rodzaj lub zdecydować się na nowoczesne, błyszczące blaty.

Wiele osób ma uraz do drewnianych akcentów na ścianach ze względu na złą sławę popularnej dawniej boazerii. Zapewniamy jednak, że dzisiejsze trendy znacznie różnią się od boazeryjnego koszmaru. Kuchnia z drewnem może wyglądać naprawdę zachwycająco!

Similar Posts