Porady

Jak wybrać dobre drzwi tarasowe do domu?

Jak wybrać dobre drzwi tarasowe do domu?

Nie da się ukryć, że dla wielu osób bardzo ważnym elementem stawianego domu jest taras. Daje on możliwość nie tylko wygodnego wypoczywania w lecie, lecz także daje szanse na rewelacyjne doświetlenie naturalnym światłem salonu. Warto się jednak zastanowić jeszcze na etapie planowa budowy takiego domu, jakie drzwi tarasowe się wybierze. Jak się bowiem okazuje, jest to naprawdę bardzo ważne, a jednocześnie sprawiające wiele trudności zagadnienie. Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi tarasowe?

Jaki rodzaj drzwi tarasowych wybrać?

Podstawową sprawą, o której trzeba się dowiedzieć podczas podejmowania decyzji w zakresie wyboru konkretnego rodzaju drzwi tarasowych, jest to, czy mają one być rozwierane, czy też przesuwne? Czym się oba te rozwiązania pomiędzy sobą różnią?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są drzwi tarasowe przesuwne hst. Czym się one charakteryzują? Ogromną ich zaletą jest fakt, że dają one możliwość stworzenia naprawdę dużej przeszklonej powierzchni, co sprawia, że do pomieszczenia dostaje się o wiele więcej światła. Co więcej, są one bardzo lekkie, wygodne w przesuwaniu, a także nie zajmują wiele miejsca.
Czym zatem charakteryzują się drzwi rozwierane? Jest to dość przestarzałe już rozwiązanie, które spotykane jest w starszym budownictwie. Na ogół rezygnuje się z niego po pierwsze z powodu zajmowania ogromnej ilości miejsca przez otwierane skrzydła drzwi, a po drugie z uwagi na częste awarie.

Z jakiego materiału powinny być zrobione drzwi tarasowe?

Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem, jeśli chodzi o wybranie odpowiedniego rodzaju drzwi tarasowych, jest materiał, z którego będą one wykonane. Jakie tworzywo będzie tu najlepsze?
Zdecydowanie najelegantszym i najdroższym tworzywem jest prawdziwe drewno. Jego najważniejszą zaletą jest oczywiście naprawdę rewelacyjnym wygląd, lecz jednocześnie wiedzieć trzeba, że takie drzwi wymagają regularnej konserwacji, ponieważ bez tego szybko padną ofiarą niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Drugim bardzo często polecanym rozwiązaniem są drzwi tarasowe pcv. Co prawda nie prezentują się one tak okazale, jak wersje drewniane, lecz są od nich wyraźnie tańsze, a przy tym jeszcze lżejsze, co dla wielu osób może być naprawdę sporą zaletą. Dzięki materiałowi, z którego zostały wykonane, nie są w choćby najmniejszym stopniu wrażliwe na działanie wilgoci czy też niskiej lub wysokiej temperatury. Często również są szczelniejsze od drzwi drewnianych, co pozwala w efektywniejszym stopniu ocieplić dom w zimie, a także lepiej go wygłuszyć.

Najwyższej jakości drzwi tarasowe do domu na stronie inwestprofil.pl

Similar Posts