Porady

Czym się różnią meble na wymiar od gotowych zestawów?

Czym się różnią meble na wymiar od gotowych zestawów?

Podczas urządzania mieszkania wiele osób staje przed dylematem – czy lepiej wybrać meble wykonane na zamówienie, czy też gotowe produkty? Zanim decyzja zostanie podjęta, dobrze jest przyjrzeć się zasadniczym różnicom pomiędzy zarówno pierwszym, jak i drugim rozwiązaniem.

Możliwości dopasowania

W mieszkaniach czy domach o dość standardowych rozmiarach pomieszczeń dopasowanie gotowych zestawów jest oczywiście dość łatwe. Nie zawsze jednak jest to tak proste zadanie. W takiej sytuacji, by stworzyć funkcjonalną i dopasowaną przestrzeń, warto zdecydować się na produkty wykonane na zamówienie. Jest to także doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebne są meble o specyficznych cechach. W przypadku produktów na wymiar istnieje możliwość dopasowania ich pod każdym względem. Jednak wielu producentów oferuje również ciekawe opcje także pod kątem drobnego dostosowania wymiarów czy doboru poszczególnych elementów do gotowego zestawu w ten sposób, by uzyskać dopasowany komplet – także pod kątem długości, wysokości czy głębokości. Ciekawym rozwiązaniem są także meble modułowe, które nie tylko można wykorzystywać na wiele sposobów, ale też łatwo dobrać w zależności od metrażu.

Cena

Gotowe produkty zazwyczaj wyróżniają się niższą ceną niż meble wykonane na zamówienie. Spowodowane to jest sposobem produkcji oraz brakiem konieczności personalizacji. Jednak w wyższej klasie różnica ta coraz bardziej się zaciera. Oczywiście także w przypadku mebli wykonywanych na zamówienie istnieje duża możliwość dopasowania kosztów. Zależą one w końcu od zastosowanych materiałów, rozwiązań technicznych czy złożoności projektu. Ważne jest jednak to, że meble wykonywane na zamówienie zazwyczaj wyróżniają się wysoką trwałością oraz jakością wykonania. Dzięki temu jest to wybór na lata. Warto jednak przyjrzeć się gwarancji – temu, co obejmuje i jak długo obowiązuje – zarówno podczas kupna gotowych mebli, jak i zlecenia wykonania ich na zamówienie. Pozwala to dłużej cieszyć się pięknym i funkcjonalnym wystrojem wnętrza.

Personalizacja

W przypadku zakupów gotowych mebli klient nie ma praktycznie żadnej możliwości dostosowania poszczególnych elementów. Oczywiście, w przypadku produktów na zamówienie, te możliwości są o wiele szersze. Pozwala to maksymalnie dopasować nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność poszczególnych elementów. Jednak coraz więcej producentów daje pewne możliwości w zakresie personalizacji. Zazwyczaj jednak dotyczy ona wyłącznie detali. W przypadku zamówienia można także polegać na doświadczeniu wykonawcy i skonsultować z nim swój pomysł. Dzięki temu można mieć pewność, że produkty będą odpowiadały konkretnym potrzebom czy oczekiwaniom. Warto jednak zapoznać się z ofertą firm wykonujących meble na zamówienie, co można zrobić chociażby tutaj: https://domar.pl/kategorie/garderoby-meble-na-wymiar/.

Nietypowe rozwiązania

Meble to produkty, które mogą być także wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia czy mniej typowe rozwiązania. Można spotkać je zarówno w gotowych produktach, jak i zdecydować się na nie podczas zlecania zamówienia. Jednak w drugim przypadku klient ma pełną kontrolę nad tym, jakie rozwiązania i gdzie zostaną zastosowane. Daje to szerokie możliwości w zakresie uzyskania produktu, który będzie dokładnie spełniał konkretne potrzeby i idealnie spełniał swoją funkcję. Meble wykonywane na zamówienie jednak nie muszą wyłącznie korzystać z pewnych udogodnień – same mogą zostać skonstruowane w mniej typowy sposób. Może to zdecydowanie zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia. Jednak warto zastanowić się, czy rzeczywiście potrzebne są nietypowe meble. Może równie dobrym rozwiązaniem będzie ponadczasowa klasyka?

Similar Posts