Porady

Czym się różnią meble na wymiar od gotowych zestawów?

Czym się różnią meble na wymiar od gotowych zestawów?

Urządzenie mieszkania to zadanie, podczas którego powstaje wiele pytań. Jednym z nich jest to, czy lepiej wybrać meble na wymiar, czy gotowe zestawy? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady, jak i zalety. Warto więc przyjrzeć się różnicom pomiędzy nimi.

Czas realizacji

Gotowe zestawy zazwyczaj można powitać w swoim domu lub mieszkaniu praktycznie tego samego dnia, w którym zostały one zakupione. W przypadku mebli na wymiar należy doliczyć odpowiednią ilość czasu zależną od tego, gdzie zostały one zamówione. Powód jest oczywisty – muszą one zostać dopasowane do konkretnych wymagań. Z tego względu, jeśli planowany jest remont, warto uwzględnić oczekiwanie na wykonanie konkretnych produktów. Oczywiście czas oczekiwania uzależniony jest od wielu czynników – od obłożenia konkretnej firmy, która ma zrealizować zamówienie, po dostępność materiałów. Warto więc zorientować się, ile on wynosi przed samym podjęciem decyzji o wybraniu opcji na wymiar.

Personalizacja

Meble na wymiar to często produkty, które można dostosować pod wieloma względami. Można wybrać zarówno opcję pozwalającą wyłącznie na dopasowanie rozmiarów poszczególnych elementów, jak i wykonanie całego produktu zgodnie ze spersonalizowanym projektem. W przypadku gotowych zestawów te możliwości są minimalne lub żadne. Jednak niekoniecznie musi być to wada. Dzięki temu wiele osób wie dokładnie, jak będzie wyglądał ich produkt. Liczni producenci decydują się także na danie pewnej swobody swoim klientom – nie dotyczy ona jednak oczywiście poszczególnych wymiarów konkretnego produktu. Najczęściej można wybrać takie elementy, jak rączki czy opcja cichego zamykania.

Koszt

Koszt zarówno gotowych zestawów, jak i mebli wykonanych na zamówienie zależy od wielu czynników. W pierwszym przypadku jednak od razu wiadomo, ile pieniędzy należy wydać. W drugim natomiast należy otrzymać odpowiednią wycenę. Można spotkać się z przekonaniem, że gotowe produkty są tańsze od modeli na wymiar. Jednak nie zawsze tak jest – cena zależy od wielu cech, takich jak materiał, zastosowane technologie, złożoność zamówienia, czy stawki konkretnej firmy. Nie warto więc przekreślać z góry wykonania mebli na wymiar. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z konkretnymi ofertami firm oferującymi takie usługi, choćby tutaj: https://domar.pl/kategorie/garderoby-meble-na-wymiar/.

Wygląd mebli

W przypadku gotowych zestawów od razu wiadomo, jak będzie wyglądał konkretny mebel. Wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że wykonanie mebli na wymiar tego nie gwarantuje. Jednak wiele firm oferuje katalogi produktów, których rozmiar można dopasować do konkretnych wymagań. Oczywiście, w przypadku modeli tworzonych na podstawie indywidualnego zamówienia nie ma możliwości sprawdzenia, jak dokładnie będą one wyglądały po wykonaniu. Wiele firm oferuje jednak wykonanie wizualizacji lub zapewnia konsultacje, dzięki którym można upewnić się, jak będzie prezentował się konkretny mebel. Zdecydowanie ułatwia to podjęcie decyzji o złożeniu zamówienia na wykonanie produktów na zamówienie.

Meble na wymiar czy na zamówienie?

Którą opcję jest więc najlepiej wybrać? Każda ma swoje wady i zalety. Jednak w sytuacji, gdy meble mają stanąć w nietypowym pomieszczeniu – wyposażonym w skosy lub o nieregularnym kształcie – lepszym wyborem może być maksymalne dopasowanie wymiarów, które zapewnia wykonanie produktów na zamówienie. Taka opcja często daje także pełną kontrolę nad tym, jak ma wyglądać konkretny mebel. Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się zaletom i wadom każdego rozwiązania, a także zapoznać się z ofertą poszczególnych firm z jednego i drugiego segmentu. Pozwoli to znaleźć idealne rozwiązanie pod każdym względem, a tym samym – stworzyć wnętrze, w którym będzie żyło się z przyjemnością.

Similar Posts