Dom i Ogród

Dlaczego warto postawić na miski wiszące?

Dlaczego warto postawić na miski wiszące?

Prawdziwym hitem ceramiki łazienkowej w ostatnich latach są miski wiszące. Ich wykorzystanie w toalecie to doskonała alternatywa dla tradycyjnych muszli WC. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo dużo, zarówno tych czysto praktycznych, jak i designerskich. Dlaczego zatem warto postawić na miski wiszące, gdzie się sprawdzą i jaki mamy wybór tego typu produktów na rynku?

Nowoczesny design!

Łazienka to pomieszczenie, które stwarza niezwykle ciekawe możliwości aranżacyjne. Bogaty wybór armatury i ceramiki, a także materiałów wykończeniowych, takich jak płytki łazienkowe czy nowoczesne farby do łazienki, stwarzają szerokie pole do popisu. Na urządzenie łazienki, obok wszystkich praktycznych czynników, składa się bowiem także jej design. Wszystko to sprawia, że jej zaprojektowanie jest często prawdziwym wyzwaniem.

Niezależnie jednak od tego, na jakie materiały wykończeniowe i armaturę się zdecydujemy, miska wisząca doskonale sprawdzi się w każdej łazience. Jest to bowiem nie tylko nowoczesne rozwiązanie, ale również bardzo funkcjonalne. A bogaty wybór misek łazienkowych o różnych konstrukcjach i wzornictwie, pozwoli wybrać taką, która będzie pasowała zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego czy orientalnego stylu!

Miski wiszące i funkcjonalność

Funkcjonalność, jaką odznaczają się miski wiszące, wynika przede wszystkim ze sposobu ich montażu. Są one bowiem instalowane na specjalnych stelażach, które następnie zostają zabudowane. Dzięki temu jedynym widocznym elementem całej konstrukcji jest miska wisząca nad podłogą oraz spłuczka zamontowana podtynkowo. Taka podwieszana miska nie tylko wygląda niezwykle efektownie, ale jest również bardzo łatwo utrzymać ją w czystości.

Zalety takiego rozwiązania sprawiają, że tego typu ceramika sanitarna jest niezwykle uniwersalna. Dlatego też podwieszane miski WC można instalować zarówno w głównej łazience, jak i w toaletach dla gości. Ze względów praktycznych i funkcjonalnych tego typu muszle klozetowe już od wielu lat są instalowane w toaletach w centrach handlowych, restauracjach czy innych toaletach publicznych.

Rodzaje misek wiszących

Tak, jak w przypadku standardowych muszli, taki i miski podwieszane różnią się pomiędzy sobą designem oraz swoją konstrukcją. W sprzedaży dostępne są zarówno miski podwieszane z rantem, jak i nowoczesne miski podwieszane bezrantowe. Miska bez rantu pozwala na zachowanie o wiele większej higieny muszli oraz jej szybkie i proste czyszczenie.

Co najważniejsze, obok praktyczności w codziennym użytkowaniu takich misek, otrzymujemy również ciekawe wzornictwo. Doskonałym przykładem połączenia nowoczesnej konstrukcji miski bezrantowej z ciekawym designem, jest miska podwieszana Metropole Rimless Vitra o nowoczesnym prostokątnym kształcie oraz stylowa bezrantowa miska wisząca WC Doto Pure-Rim Excellent.

Miski podwieszane to doskonały wybór do łazienek, w których liczy się funkcjonalność i ciekawy design. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na miski bezrantowe, to sprzątanie łazienki stanie się o wiele prostsze. I może nawet uda się do tego namówić tych domowników, dla których do tej pory umycie WC było nie do pomyślenia!

Similar Posts