Dom i Ogród

Niezbędne akcesoria kuchenne

Niezbędne akcesoria kuchenne

Kubki emaliowane znane są już od dawien dawna. Emaliowane przedmioty są tradycyjnym elementem polskiej kuchni. Z pewnością pojawiały się w domach naszych babć i rodziców. Były to pojedyncze przedmioty, które bardzo różniły się od pozostałych.

Wielozadaniowy kubek emaliowany

„Kwadratowe” kształty kubka, wygięte na zewnątrz brzegi, krągłe ucho i ta połyskująca powierzchnia. Emaliowany kubek świetnie znosi wysoką temperaturę. Bez problemu możemy w nim roztopić czekoladę w kąpieli wodnej. Może służyć nam jako mały garnuszek, a jednocześnie jako zwyczajny kubek, z którego możemy pić ciepłe kakao. Kubki emaliowane wracają do łask i stają się ostatnim czasem bardzo modne. Obecne czasy to powrót do epoki retro oraz vintage. Zauważamy piękno i estetykę takich przedmiotów. Nasze wyjątkowe przedmioty mogą zdobić niezwykłe ilustracje bądź teksty. Mają one w sobie coś co sprawia, że chcemy je posiadać, żeby był tylko nasz – ten wyjątkowy. Na różnych wyjazdach możemy spotkać go w pamiątkowych sklepach. Wtedy taki kubek zmienia znaczenie, a wypity z niego napój nabiera lepszego smaku. Może służyć nam na wypadach w góry lub w inne miejsca gdzie potrzebne jest naczynie, który się nie zbije oraz dobrze utrzyma ciepło. Czym jest emalia, z której stworzony jest kubek znany z dziecięcych lat? Jest to sproszkowane szkło tworzące na powierzchni metalu gładką powłokę. Emaliowane kubki można bez problemu podgrzewać na kuchenkach wszelkiego rodzaju, a nawet nad ogniem. Jednak należy pamiętać, aby nie wkładać ich do mikrofalówki, ponieważ kubek wykonany jest z metalu.

Waga kuchenna

Możemy zadać sobie z początku pytanie, czemu waga kuchenna jest niezbędnym elementem naszej kuchni? Nieraz mogliśmy spotkać się z problemami przy wyważeniu proporcji lub przez dodawanie składników „na oko”. Dzieje się to dlatego, że nie mamy jak sprawdzić gramatury. Często jest to przyczyna nieudanych ciast i ciasteczek. Jeśli liczymy gramaturę poszczególnych składników i obliczamy swoje zapotrzebowanie kaloryczne, waga kuchenna staje się niezbędnikiem. Dzięki niej możemy z łatwością stworzyć swój zbilansowany jadłospis.Przy wyborze wagi kuchennej warto zdecydować się na wagę z różnymi jednostkami miary. W codziennej praktyce nieraz może się okazać to bardzo przydatną funkcją. To od nas zależy, czy wybierzemy wagę mechaniczną, czy elektroniczną, która z pewnością przeważa nad pierwszą dokładnością pomiaru i prostotą obsługi. Dobrą opcją jest również możliwość tarowania, dzięki czemu możemy ważyć nasz produkt w różnych pojemnikach i dokładać kolejny, bez przesypywania składników do osobnych naczyń.
 

Similar Posts