RTV i AGD

Która płyta lepsza? Gazowa czy indukcyjna?

Która płyta lepsza? Gazowa czy indukcyjna?

Gotowanie to jedna z tych czynności, która towarzyszy nam przez całe życie. Dzięki kuchenkom gazowym lub elektrycznym jesteśmy w stanie zaparzyć zwykłą poranną kawę lub herbatę, czy też przygotować wykwintny czterodaniowy obiad dla całej rodziny albo grona przyjaciół. Gotowanie we własnym domu daje także sporo przyjemności, a także pewność że spożywamy dzięki niemu dobrze zrobione dania. Warto więc się rozejrzeć za takim rozwiązaniem, które pozwoli nam robienie zdrowych, gorących posiłków.

1. Dobre płyty gazowe zawsze w cenie

2. Gaz czy indukcja – wybór należy do Ciebie

3. Udane zakupy prosto u producenta

Dobre płyty gazowe zawsze w cenie

W obecnych czasach mamy całkiem sporo możliwości, jeśli chodzi o potencjalny wybór sprzętu, na którym chcemy gotować. Jednym z podstawowych wyborów przed którymi możemy stanąć w naszej przyszłej kuchni, jest wybór pomiędzy płytą gazową albo indukcyjną. Płyta gazowa jest tańsza w eksploatacji, niż płyta indykcyjna, na której gotujemy posiłki przy pomocy prądu. Przed ostatecznym podjęciem decyzji dobrze jest zapoznać się z wiadomościami na temat tych dwóch rozwiązań. Informacje znajdziemy bez trudu w Internecie albo w fachowej prasie. Im więcej się dowiemy, tym łatwiej będzie nam podjąć odpowiednią decyzję. Profesjonalne blogi, vlogi oraz różnorodne artykuły na pewno nam w tym pomogą. Jeśli nasz wybór ostatecznie padnie na płyty gazowe, warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta tego typu urządzeń – Solgazu. Jego interesujące propozycje znajdziemy na stronie sieciowej: https://solgaz.eu/plyty-gazowe-optimex/. Być może będzie to właśnie to rozwiązanie, którego poszukujemy?

Gaz czy indukcja – wybór należy do Ciebie

Podstawową zaletą płyt gazowych jest tanie paliwo, czyli gaz. Także cena samej płyty jest niższa niż w przypadku produktów indukcyjnych. Warto także mieć na uwadze fakt, że wyłączenia prądu są częstsze niż przerwy w dostawie gazu, a to ma duże znaczenie. Płyty indukcyjne o wiele łatwiej jest zarysować, a takie uszkodzenie może poważnie wpłynąć na możliwość dalszej eksploatacji płyty. Płyty gazowe są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu i o wiele trudniej je uszkodzić. Produkty, które ma nam do zaproponowania Solgaz zużywają o połowę mniej gazu niż tradycyjne kuchenki na gaz. W momencie, gdy gaz odpowiednio nagrzeje powierzchnię płyty, automatycznie jest odłączany. Tak działa to w produktach marki Optimex, które są w portofolio wyżej wymienionego producenta. Powierzchnia płyty jest ceramiczna oraz szczelna, co w zdecydowany sposób ułatwia utrzymanie jej w czystości. Trudno ją także uszkodzić, a jak wiemy o różne problemy w kuchni nietrudno. Lepiej więc nabyć produkt odporny na potencjalne wypadki. 

Udane zakupy prosto u producenta

Płyty Optimex posiadają aż dziewięć poziomów mocy grzewczej. Są także odpowiednio zabezpieczone, np. jeśli coś wykipi podczas gotowania, płyta się sama wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym, że coś poszło nie tak. Jest to bardzo przydatna funkcja – co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Płyta będzie działała zarówno na gazie z sieci, jak i na paliwie z butli. Można więc bez kłopotu zamontować ją zarówno w mieszkaniu, jak i w domku letniskowym. Urządzenia są nieskomplikowane w montażu i dostosowane do różnych opcji, które nas interesują. Dzięki temu mamy pewność, że nabędziemy taką płytę, która spełni pokładane w niej oczekiwania. Zakupy w Internecie to oszczędność czasu oraz pieniędzy, a zakupiona przez nas płyta dotrze do nas szybciej, niż nam się wydaje. Warto skorzystać z takiej opcji.

Similar Posts