RTV i AGD

Jak działa suszarka bębnowa?

Jak działa suszarka bębnowa?

Automatyczne suszarki do ubrań stają się coraz popularniejsze w Polsce. Idealnie sprawdzają się zwłaszcza u osób, które nie mają czasu na tradycyjne suszenie prania. Jak działa suszarka bębnowa i czy zawsze jest dobrym wyborem? Zapraszamy do czytania!

Co to jest suszarka bębnowa i jak działa?

Elektryczna suszarka bębnowa wygląda podobnie do pralki. Różnica polega na tym, że do środka suszarki wkładasz świeżo wyprane ubrania, by po krótkim czasie wyjąć je zupełnie suche. Na rynku dostępne są profesjonalne suszarki do prania i wysokiej klasy suszarki elektryczne do użycia w domu.

Elektryczne suszarki do prania są bardzo praktyczne i wygodne. Trzeba tylko pamiętać, że nie wszystkie ubrania można w ten sposób suszyć. Sprawdź, czego nie suszyć w suszarce bębnowej, by nie zniszczyć swoich ulubionych ubrań. Fakt, że nie wszystkie ubrania można suszyć automatycznie to właściwie jedyna wada elektrycznych suszarek. Na szczęście nowe modele są coraz delikatniejsze dla ubrań, znacznie zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia.

Rodzaje elektrycznych suszarek do prania

Wybór elektrycznych suszarek jest zaskakująco duży, dlatego każdy znajdzie urządzenie dla siebie. Dostępne są trzy podstawowe rodzaje suszarek elektrycznych, z których najtańszą opcją są suszarki wywiewowe. Tego rodzaju sprzęt wymaga podłączenia do wentylacji, jest tańszy, ale nieco droższy w eksploatacji.

Za lepszą opcję uważa się suszarki kondensacyjne, czyli takie, które skraplają parę wodną. W tańszych modelach musimy opróżniać zbiorniczek na wodę, a w droższych suszarka ma podłączenie do kanalizacji.

Ostatnią opcją, która jest uważana za najlepszą, są suszarki kondensacyjne z pompą ciepła. Tego rodzaju urządzenia zużywają mniej energii, są wygodne i bardzo skuteczne. Co prawda suszarka elektryczna z pompą ciepła kosztuje więcej, ale nie zużywa tak dużo prądu, jak pozostałe rodzaje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki bębnowej?

Elektryczna suszarka powinna pasować do Twoich wymagań, nie sposób jednak pominąć aspektu dostępnej przestrzeni w łazience, czy domowej pralni. Zwróć uwagę na głębokość suszarki i pojemność bębna, ponieważ te czynniki decydują o wielkości całego urządzenia.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest dopasowanie pojemności suszarki do pojemności pralki. Dzięki temu 1 cykl prania to 1 cykl suszenia. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe ze względu na dostępną przestrzeń. Osoby, które nie mają wystarczająco miejsca dla pralki i suszarki mogą rozważyć zakup tak zwanej pralko-suszarki, która łączy oba urządzenia w jedno.

Jeśli zdecydujesz się na pralko-suszarkę, pamiętaj o jej jakości. W tym wypadku tańsze urządzenia będą mniej skuteczne. Dobre sprzęty AGD zawsze są trochę droższe i elektryczna suszarka nie jest wyjątkiem.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, wybierając suszarkę bębnową, jest klasa energetyczna. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze zużycie prądu. Najlepsze suszarki to te z klasą energetyczną A+++. Na koniec zwróć uwagę na funkcje dodatkowe elektrycznej suszarki, m.in. redukcja zagnieceń, czy opóźniony start. Zdecyduj, co będzie dla Ciebie najlepsze i ciesz się wygodą!

Similar Posts