Nieruchomości

Ile zapłacimy za wynajem mieszkania w Warszawie?

Ile zapłacimy za wynajem mieszkania w Warszawie?

Według analityków rynku nieruchomości, ceny najmu kawalerki w stolicy naszego kraju kształtują się na poziomie porównywalnym z wieloma miastami Europy Zachodniej. Mieszkania do wynajęcia w Warszawie są też znacznie droższe niż w pozostałych rejonach Polski. Na podium najdroższych cen najmu znajduje się również Gdańsk, Wrocław oraz Kraków. Sprawdzamy, ile kosztuje wynajem kawalerki czy mieszkania dwupokojowego w Warszawie i gdzie warto zamieszkać.

Ranking dzielnic

Statystyki prowadzone przez biura nieruchomości wskazują, że najdroższy do zamieszkania jest Żoliborz, Śródmieście, Wola oraz Mokotów. Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko mieszkania jedno- i dwupokojowe, to wysokie miejsce w zestawieniu zajmuje także Wilanów. To prestiżowa dzielnica Warszawy, która każdego roku coraz bardziej przyciąga młodych mieszkańców stolicy. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Ursynów, na terenie którego znajduje się wiele terenów zielonych i przebiega główna linia metra.

Od kilku lat liderem pozostaje klimatyczny Mokotów, gdzie powstaje wiele inwestycji mieszkaniowych. Dzielnica jest położona w bliskiej odległości od centrum miasta, a przy tym doskonale skomunikowana z pozostałymi rejonami stolicy. Nie słabnie też popularność gwarnego Śródmieścia, które tętni życiem o każdej porze roku. Mocno wzrosła popularność Żoliborza, gdzie dominuje zabudowa willowa czy modernistyczne osiedla. Zielona dzielnica Warszawy uchodzi za renomowane miejsce do zamieszkania.

Mieszkania do wynajęcia w Warszawie

Według agentów nieruchomości średnia cena za wynajem wynosi ponad 55 za metr kw. Tanie mieszkania do wynajęcia w Warszawie dostępne są na wschód od Wisły, czyli na Pradze. Na terenie dzielnicy znajdziemy wiele odnowionych kamienic oraz nowych inwestycji mieszkaniowych, dzięki czemu zyskuje ona ostatnio na wartości. Na szczególną uwagę zasługuje doskonale rozwinięta sieć komunikacji miejskiej i bliskość 2. linii metra.

Najtańsze mieszkania do wynajęcia znajdują się w lokalizacja odległych od centrum oraz na obrzeżach miasta. Średnia cena za wynajem lokalu mieszkalnego w dzielnicach, takich jak: Białołęka, Wawer czy Rembertów wynosi 40-45 zł za metr kwadratowy. Taniej zapłacimy za czynsz w Wesołej. Ceny kształtują się na zdecydowanie wyższym poziomie w dzielnicach, które są usytuowane w bliskiej odległości od linii metra, na przykład na Targówku. Spośród wielu zalet tej dzielnicy warto wymienić malownicze tereny, ciszę i spokój.

Ile zapłacimy za wynajem?

Średni miesięczny czynsz za wynajem kawalerki w Warszawie wynosi 2000 zł, natomiast zainteresowani mieszkaniem dwupokojowym muszą się liczyć z wydatkiem 2500-2800 zł. Najtańsze lokale o niższym standardzie, położone w mało atrakcyjnej lokalizacji kosztują około 1500 zł. Do najdroższych dzielnic należy Śródmieście, Mokotów, Wilanów, Wola, Ochota i Żoliborz, a do najtańszych te zlokalizowane na obrzeżach miasta.

Obecnie wzrosła też pozycja Ursusa, Bemowa, Pragi Północ, Pragi Południe oraz Targówka. Średnia cena za najem mieszkania w tych dzielnicach waha się od 53 do 46 zł za metr kwadratowy. Najtańsze lokale znajdują się w Wesołej, Rembertowie, na Wawrze i Białołęce.

Materiał przygotowany przez Eksperta portalu GetHome.pl 

Similar Posts