Nieruchomości

Co robić w Sztutowie jesienią? 5 najważniejszych atrakcji miasta

Co robić w Sztutowie jesienią? 5 najważniejszych atrakcji miasta

Sztutowo to wieś leżąca na obszarze Żuław Wiślanych, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Dogodne położenie sprawia, że w sezonie letnim przyciąga tysiące turystów spragnionych morskich kąpieli i możliwości leniuchowania na plaży. Z kolei jesienią Sztutowo zwraca uwagę turystów swoim spokojem oraz dostępną przestrzenią ułatwiającą łapanie dystansu od natłoku zadań.

Sztutowo oferuje bogatą bazę noclegową i gastronomiczną. Nie brakuje tu też atrakcyjnych tras spacerowych, rowerowych i przeznaczonych do uprawiania nordic walkingu. Miasto jest jednocześnie ściśle związane z trudną, najnowszą historią Polski.

Zobacz Sztutowo apartamenty i ciesz się jesiennym urlopem nad morzem!

Atrakcje i zabytki Sztutowa

Koniecznie odwiedź je wszystkie!

  1. Plaża – plaża w Sztutowie jest atrakcją niezależnie od pory roku. To idealne miejsce na długie, jesienne spacery, połączone z wdychaniem jodu i podziwianiem pięknych krajobrazów. Ma aż 50 metrów szerokości i 3 kilometry długości. Latem działa tu strzeżone kąpielisko. Do plaży prowadzi droga przez las.
  2. Muzeum Stutthof – w czasie II wojny światowej na terenie dzisiejszego Sztutowa działał nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof, który służył głównie eksterminacji polskiej inteligencji z terenu Pomorza. Szacuje się, że w obozie zginęło około 65 tysięcy ludzi. Dziś mieści się tu muzeum upamiętniające więźniów i ofiary nazistowskiej agresji. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami czy zrekonstruowane krematorium. Znajduje się tu też Pomnik Walk i Męczeństwa autorstwa Wiktora Tołkina.
  3. Przystanek kolejki wąskotorowej – przystanek w Sztutowie to część popularnej w regionie atrakcji, którą jest Żuławska Kolej Dojazdowa. Jej trasa zaczyna się w Mikoszewie, a kończy w Sztutowie. Biegnie malowniczymi terenami w Jantarze i Stegnie. Część wagonów jest zamknięta, z atrakcji można więc śmiało skorzystać także w czasie gorszej pogody.
  4. Most Czterech Pancernych – most pojawił się w kultowym serialu „Czterej Pancerni i Pies”, w epizodzie, w którym załoga Rudego 102 zdobywa nadrzeczny przyczółek Daleki Patrol.
  5. Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana – Sztutowo leży na terenie parku krajobrazowego, obejmującego obszary leśne i malownicze wydmy. W miejscowości i okolicach jest więc wiele atrakcyjnych krajobrazowo tras spacerowych.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun&Snow, oferującą noclegi w apartamentach w Sztutowie i innych miastach w malowniczych zakątkach Polski. Wszystkie obiekty są w pełni dostosowane do nowych norm bezpieczeństwa: personel zachowuje wszelkie środki ostrożności, a apartamenty są pieczołowicie dezynfekowane i dokładnie wietrzone po każdym pobycie.

 

Zobacz inne apartamenty nad morzem!

Similar Posts