Porady

Drewniana podłoga w stylistyce retro

Drewniana podłoga w stylistyce retro

Nie ma wątpliwości, że nasza życiowa przestrzeń wiele mówi o nas samych. Kreując swoje domowe otocznie coraz częściej staramy się wyrazić bliskie nam wartości. Takie jak szacunek dla przeszłości, docenienie pracy rzemieślniczej, nadawanie nowego życia przedmiotom. Dlatego w aranżacji wnętrz coraz większym uznaniem cieszy się styl retro oraz vintage.

Zwracamy się ku przeszłości nie tylko z powodu sentymentu, ale również coraz większej świadomości tego, jak ważne jest zrównoważone podejście, przewaga jakości na nad ilością, wybór naturalnych materiałów. Odnawiamy meble, zamiast kupować nowe. Z szacunku dla rodzinnych pamiątek, ale także w trosce o środowisko. Z tego powodu wybierając materiały wykończeniowe świadomie stawiamy na podłogi drewniane. Być może mając jeszcze w pamięci dźwięk skrzypiących desek w domu dziadków, ale głównie odrzucając materiały „z terminem ważności”. Oparte na sezonowej modzie, sztuczne, niedające możliwości renowacji. Naturalnym wyborem jest drewniana podłoga, która będzie służyć przez lata. W zgodzie z tą filozofią powstają podłogi dwuwarstwowe Jawor-Parkiet. Piękne, ekologiczne, trwałe, gotowe na wyzwania współczesności – polecane na ogrzewanie podłogowe. Oferowane są w niezwykle szerokiej palecie dekorów: od jasnych bielonych jak Dąb Color Bianco, przez klasyczny Dąb Elegance, aż po mocne, ciemne jak Dąb Czarny.

Jawor-Parkiet: Producent Podłóg Drewnianych

Podłogi oryginalnie stylizowane

W  nurt powrotu do przeszłości w aranżacji wnętrz szczególnie wpisują się oryginalnie stylizowane deski z serii Retro Collection. Ręcznie postarzane, zwracają uwagę zróżnicowanymi fakturami i wykończeniem drewnianej powierzchni. Serię tworzą cztery wyraziste linie podłóg. Delikatna Pure Line wyróżnia się gładką i przyjemną w dotyku powierzchnią oraz niebywałą naturalnością, wyrażoną w palecie sześciu subtelnych dekorów. Oryginalny rysunek drewna i efekt wyraźnego postarzenia prezentuje linia Brushed Line. Dębowe deski, dzięki intensywnemu szczotkowaniu zyskały wyrazisty charakter. Z kolei powierzchnię podłóg Intensive Line zdobią wyraźnie widoczne ślady po pile. Surowe wykończenie doskonale idzie w parze z gamą naturalnych dekorów. Handmade Line to podłoga dębowa inspirowana tradycyjną zabudowa Warmii i Mazur. Postarzane deski zawdzięczają swoje oryginalne wzornictwo pracy rzemieślnika. Ręcznie stylizowane, noszą ślady obróbki, co w wyjątkowy sposób podkreśla charakter podłogi. Kolekcja odzwierciedlenie piękno natury, lokalnego otoczenia oraz niepowtarzalnego warsztatu. Naturalne pęknięcia i przebarwienia przywodzą na myśl ślady wieloletniego użytkowania. Deski Retro Collection znakomicie wpisują się w projekty wnętrz w stylu retro, ale także wnoszą urok przeszłości do nowoczesnych przestrzeni.

Jawor-Parkiet: Producent Podłóg Drewnianych

Parkiet w klimacie vintage

Z fascynacji urokiem minionych dekad powstała kolekcja parkietów Vintage Series. Można śmiało powiedzieć, że to podłogi z duszą. We wnętrzu pozwalają naturalnie łączyć stare z nowym, zestawiać różne materiały, wykorzystać zróżnicowane źródła światła, by w pełni wyeksponować niepowtarzalne walory. Są wyśmienitą bazą zarówno dla odresturowanych klasyków designu jak i nowoczesnych form. Parkiety z kolekcji Vintage mają wyjątkowe i surowe wykończenie. Na ich powierzchni odnajdziemy efekty zarówno szczotkowania, heblowania jak i porzecznych śladów po pile. Bogata obróbka eksponuje rysunek drewna, delikatnie postarza podłogę i nadaje jej surowy, rustykalny wygląd. Paleta dostępnych pięciu dekorów to prawdziwa estetyczna podróż w czasie, aby uchwycić to, co najbardziej charakterystyczne w stylistyce i kulturze od lat 40. po 80. XX wieku. Dla przykładu Dąb Vintage Noir 1950’ Noir jest pełen kontrastów jak sama dekada.  Z kolei Dąb Vintage 1980’s Mocca Cherry jest odważny i fantazyjny jak popkultura lat 80. ub.w.

Similar Posts