Dom i Ogród

Inteligentne oświetlenie w Twoim domu

Inteligentne oświetlenie w Twoim domu

Nowoczesna technologia widoczna jest niemal w każdym aspekcie naszego życia. Szczególnie widoczne jest to w branży budowlanej, gdzie technologiczne nowinki wywracają dotychczasowy sposób urządzania wnętrz i funkcjonowania mieszkańców do góry nogami. Jedną z takich nowością są żarówki, którymi można zdalnie sterować. Przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy czy to jedynie niepotrzebna fanaberia czy może innowacja, którą warto się zainteresować?

Żarówka sterowana – co to jest?

Żarówka sterowana zwana inaczej inteligentną żarówką to nowoczesne rozwiązanie, nie tylko pod względem funkcjonalności ale i ekonomiczności. Stały się nieodłącznym elementem inteligentnych budynków, pozwalając na zdalne sterowanie oświetleniem w całym domu. Ich działania opiera się na aplikacji, przy pomocy której możliwe jest sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca. Dzięki temu możemy automatycznie włączać, wyłączać oświetlenie, sterować jego natężeniem czy barwą, dostosowując do aktualnego nastroju czy czynności, którą w danym momencie wykonujemy. Takie zdalne sterowanie nie tylko ma na celu zwiększyć komfort mieszkańców, ale również zmniejszyć wydatki na energię elektryczną. Wystarczy odpowiednia konfiguracja, a żarówki w Twoim domu będą się same zapalać gdy tylko wykryją ruch, lub gasnąć gdy opuścisz dane pomieszczenie. To pozwoli nie tylko na oszczędzanie energii, ale podniesie komfort. Pomyśl ile razy zdarzyło ci się szukać w nocy włącznika światła? Jak często wychodzisz z pomieszczenia zapominając o zgaszeniu lampki? Teraz nie musisz już o tym pamiętać.

Żarówka wi-fi – czy warto?

Wiele osób myśli, że wprowadzenie takiego rozwiązania to duży wydatek. Nic bardziej mylnego. To prawda, że żarówka sterowana jest droższa niż tradycyjna. Nie są to jednak wielkie różnice i właściwie wymiana żarówek to jedyny koszt. Nie trzeba kuć ścian, kłaść nowych kabli i robić innych dziwnych rzeczy.

Żarówki sterowane są dostępne absolutnie dla każdego, kto tylko chciałby mieć większy wpływ na oświetlenie w swoim domu. Dzięki wymianie żarówek i pobraniu specjalnej aplikacji może sterować nim za pośrednictwem swojego smartfona czy laptopa, znajdując się w dowolnym miejscu. Może np. uruchomić oświetlenie przed domem tuż przed swoim powrotem z pracy, lub ustawić ich automatyczne zapalanie, gdy na dworze zrobi się ciemno. Szereg możliwości i ustawień sprawi, że z pozoru mało atrakcyjne wnętrze może nabrać zupełnie nowego wyglądu i nowoczesnego sznytu.

Zainteresował Cię temat inteligentnego oświetlenia? Odwiedź nas na https://spectrumsmart.pl/

Similar Posts