Porady

Jak pozbyć się brzydkich zapachów z lodówki?

Jak pozbyć się brzydkich zapachów z lodówki?

Lodówka to miejsce, w którym przechowujemy produkty spożywcze i gotowe dania o różnych smakach i zapachach. Niektóre aromaty są tak intensywne, że wnikają nie tylko w pozostałą żywność, ale również w ściany lodówki. Jak pozbyć się brzydkich zapachów z lodówki? Prezentujemy niezawodne sposoby!

Sposoby na zneutralizowanie brzydkich zapachów w lodówce

Do najpopularniejszych sposobów na zneutralizowanie brzydkich zapachów w lodówce należą pomysły wykorzystujące naturalne pochłaniacze zapachów. Do najpopularniejszych sposobów można zaliczyć patent z połówką ziemniaka. Surowy ziemniak umieszczamy w lodówce. W ciągu trzech dni brzydkie zapachy powinny zniknąć. Podobne właściwości wykazuje cytryna, wydzielająca przy tym przyjemny, świeży aromat.

Nieco mniej znanym, ale równie skutecznym sposobem na zniwelowanie przykrych zapachów z lodówki, jest użycie goździków lub plasterków jabłka. To najbardziej estetyczne pochłaniacze starych zapachów, a przy tym korzystne cenowo. Niektórzy stosują również ziarenka świeżo zmielonej kawy. Kawa także świetnie pochłania zapachy, a przy tym sama bardzo ładnie pachnie. To jednak dość drogie rozwiązanie, poza tym aromatyczną kawę zawsze lepiej wypić niż zmarnować w lodówce.

Tani sposób na brzydkie zapachy w lodówce mają do swojej dyspozycji wszyscy kociarze. Odrobina świeżego żwirku dla kota, umieszczona w lodówce, pochłonie nawet najsilniejszy smrodek z lodówki.

Regularnie czyść lodówkę

Naturalnie żaden sposób na usunięcie brzydkiego zapachu z lodówki nie będzie skuteczny, gdy wewnątrz pozostanie źródło nieprzyjemnej woni. Można wsypywać dowolną ilość ziaren kawy do lodówki, ale jeśli nie usuniemy z niej zepsutych resztek jedzenia, brzydki zapach wciąż będzie się unosił. Regularnego czyszczenia lodówki nie da się uniknąć. W tym celu warto wykorzystywać specjalne preparaty dezynfekujące i myjące do lodówek. Świetnie sprawdza się również ocet. I chociaż ocet sam w sobie śmierdzi, to szybko wyparowuje, nie pozostawiając śladu po nieprzyjemnej woni. Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym ocet świetnie czyści i neutralizuje brzydkie zapachy.

Zadbaj o odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych

Czyszczenie lodówki i usuwanie brzydkich zapachów jest łatwiejsze, gdy mamy w lodówce porządek. Odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych zapobiega osadzaniu się brzydkich zapachów i znacznie ułatwia sprzątanie.

Produkty otwarte należy przechowywać w jednym miejscu, na górnej lub środkowej półce. Dzięki temu żaden psujący się sos, czy szynka nie znikną nam z oczu, by z czasem wydzielać nieprzyjemny zapaszek. Z kolei na dolnej półce przechowujemy produkty surowe, takie jak mięso, ryby, czy warzywa. Robimy tak z tego względu, by nie dopuścić do przenikania bakterii do wnętrza otwartego lub gotowego do spożycia jedzenia. Segregowanie żywności jest łatwe w większości lodówek, a to za sprawą odpowiedniego układu półek i szuflad.

Artykuł: https://budowadomu24.pl/jak-wybrac-odpowiednia-lodowke// zawiera przydatne informacje dotyczące parametrów lodówek. Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze lodówki, by zainwestować w sprzęt, który będzie praktyczny, prosty w czyszczeniu i działający wiele lat!

Similar Posts