Porady

Jakie narzędzia powinny znajdować się w każdym domu?

Jakie narzędzia powinny znajdować się w każdym domu?

Bez względu na to, czy prezentujemy typ majsterkowicza, czy typ polegający wyłącznie na ekspertach, niektóre narzędzia możemy uznać za naprawdę przydatne. Bo co zrobić, gdy trzeba będzie wywiercić jedną dziurę w ścianie? Albo, gdy zlew zacznie przeciekać? Nie wszystkie prace naprawczo-remontowe są trudne, dlatego podpowiadamy, jakie narzędzia zawsze warto mieć w domu!

Śrubokręty i klucze

Mieszkanie bez śrubokręta to mieszkanie nie do końca wyposażone! Wyobraź sobie, że musisz wymienić baterię w termostacie lub dokręcić komodę, która rozlazła się od nadmiaru ubrań. Do takich drobnych czynności żal wzywać fachowca! Zestaw śrubokrętów ułatwi życie każdemu, tak samo, jak zestaw kluczy. W domu warto mieć przynajmniej klucze nasadowe i płaskie.

Wiertarka i zestaw wierteł

Dobra wiertarka udarowa przyda się dosłownie każdemu, zwłaszcza przy pracach wykończeniowych. Nigdy też nie wiadomo, kiedy trzeba wywiercić w ścianie dodatkowy otwór, czy też wywiercić dziurę w blacie kuchennym, by przepuścić przez niego kable. Różne są projekty i różne wizje na idealną aranżację wnętrz, a wiertarka pozwoli Ci na wykonanie wielu prac samodzielnie. Wiertarka to jeszcze nie wszystko — trzeba również zaopatrzyć się w zestaw zróżnicowanych wierteł, na przykład do drewna i do betonu. Dobre i wytrzymałe wiertła do wiertarki udarowej przydadzą się szczególnie podczas wiercenia w betonie zbrojonym. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://budowadomu24.pl/sposoby-wiercenia-w-betonie-zbrojonym-jaki-sprzet-wybrac/.

Młotek, gwoździe i metrówka

Solidny młotek, najlepiej taki z obuchem przymocowanym na stałe. Dzięki temu narzędzie będzie trwałe i nie rozpadnie się po kilku mocniejszych urządzeniach. A skoro warto mieć młotek, to i gwoździe. Mały zestaw gwoździ i śrubek warto wzbogacić także o nakrętki i kołki rozporowe. Nieoceniona okaże się także metrówka, niezbędna do wykonania wszelkich pomiarów w domu. Pozwoli na przykład równomiernie powiesić obrazy w domu.

Taśma izolacyjna i uszczelniająca

Nic tak nie przyprawia o szybsze bicie serca, jak cieknąca rura w łazience. Nie chcemy przecież zalać sąsiadów, a nawet najmniejszy przeciek potrafi narobić problemów. W związku z tym warto mieć pod ręką taśmę uszczelniającą, która może sprawdzić się nawet przy zwykłej wymianie syfonu. W wyposażeniu domowej skrzynki z narzędziami powinna znaleźć się również taśma izolacyjna, niezawodna przy pracy z przewodami.

Nóż z wymiennym wysuwanym ostrzem i WD-40

Na koniec zostawiliśmy sobie najbardziej uniwersalne narzędzia, które sprawdzą się w każdym domu. Charakterystyczny nóż z wymiennym, wysuwanym ostrzem pozwala na bezproblemowe otwieranie paczek i opakowań — przydaje się niemal każdego dnia. A w pracach remontowych idealnie sprawdzi się do przycinania przewodów, trytytek i wielu innych rzeczy. Z kolei WD-40 to uniwersalny smar, który doskonale sprawdza się w przypadku każdego materiału. WD-40 doskonale usuwa zanieczyszczenia, chłonie wilgoć i zapobiega korozji, a to tylko niektóre z jego zastosowań!

Similar Posts