Dom i Ogród

Jak urządzić piękną i praktyczną jadalnię?

Jak urządzić piękną i praktyczną jadalnię?

Jeżeli tylko metraż mieszkania na to pozwala, warto urządzić, na przykład w jednej strefie salonu czy też kuchni jadalnię, która będzie umożliwiała rodzinie wspólne spożywanie posiłków.

Jak urządzić takie miejsce by było zarówno stylowe, jak i użyteczne? Jakie meble powinny koniecznie znaleźć się w jadalni? Na pewno głównym jej elementem będa stoły rozkładane, które można obejrzeć na stronie: https://halomeble.pl/318-stoly-rozkladane. Dlaczego stoliki rozkładane to najlepsza opcja? Ponieważ można dopasować ich wielkość do tego, ile osób będzie konkretnego dnia spożywało przy nich posiłek. Jeżeli rodzina jest mała, mogą na co dzień być złożone, zaś rozkładane będą tylko na większe uroczystości.

Jaki stół wybrać do jadalni?

Na pewno warto zainwestować w coś trwałego i solidnego. Na przykład stół drewniany rozkładany, który można obejrzeć tutaj: https://halomeble.pl/stoly-drewniane/736-stol-skye, będzie zarówno praktyczny, jak i gustowny. Stół drewniany jest nie tylko mocny, ale także prezentuje się elegancko i stylowo. Ponadto drewno nigdy nie wychodzi z mody i ładnie się starzeje. Jeżeli dobrze zabezpieczy się go przed wilgocią, na przykład za pomocą lakieru, na pewno posłuży latami, a nawet przez dziesięciolecia. Drewno ma także jeszcze jedną zaletę. Można je odnowić, czego nie da się powiedzieć o meblach ze sklejki. Wystarczy tylko zeszlifować wierzchnią warstwę i pomalować farbą do drewna, jeżeli znudzi się na nam poprzedni wizerunek stołu.

Krzesła – konieczny element wyposażenia.

Z pewnością do stołu trzeba dopasować krzesła. Mogą być drewniane i o podobnej stylistyce, ale nie muszą. Obecnie w trendach jest raczej mieszanie stylów we wnętrzach. Wobec tego do stołu można wybrać krzesła pokryte skórą ekologiczną czy też tapicerką z tkaniny. Praktyczne okażą się też tworzywa sztuczne, z których powstają krzesła o typowo skandynawskiej formie. Są one przede wszystkim łatwe do czyszczenia. Wybierając krzesła warto skupić się na dwóch głównych aspektach. Po pierwsze muszą one być wygodne, czyli mieć na przykład wysokie oparcia, a ponadto dobrze byłoby, by można było łatwo usuwać z nich zabrudzenia, które podczas jedzenia często się pojawiają.

Inne niezbędne meble

W jadalni przyda się także na przykład witryna na szkło i porcelanę. Można w niej pięknie wyeksponować naczynia. Sprawdzi się także komoda z szufladami na talerze czy też wózek na kółkach, który usprawni podawanie dań i odwożenie do kuchni brudnych naczyń po spożytym posiłku. Warto także pomyśleć o ładnej, szykownej lampie nad stołem, która będzie nie tylko pięknym dodatkiem, ale także praktycznym elementem, dzięki któremu rodzina czy też znajomi będą mogli w naszym domu biesiadować aż do późnych godzin. Nawet niewielka jadalnia, zaaranżowana przy jednej z wolnych ścian będzie miejscem, gdzie nie tylko można spożywać wspólne posiłki każdego dnia, ale także pracować, odrabiać lekcje, czy czytać gazetę przy porannej kawie. Duży stół gromadzi ludzi, a co za tym idzie, zbliża ich do siebie.

Similar Posts