Porady

Narożnik przyjazny zwierzętom — jaką kanapę do salonu wybrać?

Osoby, które opiekują się psem lub kotem, zgodnie twierdzą, że dom bez futrzaka to nie dom. Wiadomo również, że zwierzątko w domu to nie tylko przyjemność, ale również obowiązki i wieczna pogoń za przyklejającą się wszędzie sierścią. Czy jest taki rodzaj kanapy, który byłby w stanie przetrwać towarzystwo zwierząt? Tak! Podpowiadamy, jaką kanapę do salonu wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę!

Nie każda kanapa sprawdzi się w domu ze zwierzętami

Wybór kanap i narożników do salonu przyprawia o zawroty głowy. Nawet najbardziej wymagające osoby będą musiały się w końcu poddać i powiedzieć: znalazłam/em kanapę spełniającą moje oczekiwania! Warto przy tym pamiętać, że walory estetyczne to nie wszystko. Sofa do salonu to przedmiot użytkowy, a zatem musi być praktyczny i wytrzymały. Jeśli mieszkanie nie ma osobnej sypialni, z pewnością zainteresują Cię kanapy z funkcją spania (więcej informacji znajdziesz w artykule: Wygodna kanapa do salonu. Jak wybrać komfortową sofę z funkcją spania?) Jeśli uwielbiasz trendy wnętrzarskie, zwróć uwagę na sofy w najmodniejszych wzorach. A jeśli masz w domu zwierzęta, uważaj na niektóre tapicerki!

Nie każda kanapa sprawdzi się w domu ze zwierzętami. Świetnym przykładem są kanapy ze skórzaną tapicerką. Piękne i eleganckie, a do tego uwielbiane przez koty! Wyposażone w ostre pazury futrzaki uwielbiają drapać skórzane meble…

Materiał, który nie łapie sierści — wybierz najlepszą tapicerkę!

Z kocim zamiłowaniem do drapania mebli można sobie poradzić — zwierzę da się wychować, a także zachęcić do korzystania z drapaków. W sieci są dostępne specjalne drapaki zakładane na oparcia foteli i kanap, czyli tam, gdzie koty lubią drapać najbardziej. Natomiast żadne wychowanie nie pomoże w przypadku sierści. Zwierzęta gubią sierść tak jak ludzie włosy. Znacznie ułatwimy sobie życie (i sprzątanie), gdy kanapa będzie miała obicie z materiału niełapiącego sierści. Dobrą opcją będą wzorzyste kanapy z plecionego materiału. Przy zwierzętach sprawdzają się tapicerki z gładkiego materiału, to jest pozbawionego charakterystycznych, miękkich włosków, obecnych między innymi w obiciach welurowych,

Tkanina plamoodporna i nadająca się do prania

Sierść i pazury to niejedyne zagrożenia czyhające na naszą ulubioną kanapę. Zwierzakom, zwłaszcza młodym, zdarzają się wypadki natury fizjologicznej. Gdyby właściciel psa czy kota miał wyrzucać kanapę za każdym razem, gdy pupil ją zabrudzi, producenci mebli mogliby nie nadążać z produkcją. Od razu warto więc sięgnąć po kanapę z wodoodpornym obiciem — niezwykle prostym w czyszczeniu. Takie obicie będzie nieco sztywniejsze i mniej przyjemne w dotyku, dlatego wielbiciele miękkości mogą sięgnąć po alternatywę: kanapę z obiciem do zdejmowania i prania!

I na koniec warto wspomnieć o ostatniej, złotej zasadzie: w przypadku domów ze zwierzętami kanapa do salonu musi być odpowiednio duża, by oprócz czworonogów zmieścili się na niej także pozostali domownicy.

Similar Posts