Dom i Ogród

Siedem sprzętów, w które powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz ogrodu

Siedem sprzętów, w które powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz ogrodu

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym ogrodnikiem, czy też dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej dziedzinie, trudno wyobrazić sobie zajmowanie się ogródkiem bez odpowiedniego ekwipunku. Które sprzęty są najprzydatniejsze? Jeśli chcesz się dowiedzieć, to zapraszamy do naszego artykułu.

Grabie

Narzędzie pozornie banalne, ale niezbędne na każdej działce. Najbardziej przydatne podczas jesieni. Jeśli lubimy solidność, warto nabyć grabie metalowe, na przykład wykonane ze stali. Jeżeli naszym priorytetem jest wygoda, postawmy na grabie wyprodukowane z tworzywa sztucznego. Są one bardzo lekkie, łatwo będzie więc je nosić z miejsca na miejsce.

Kosiarka lub traktorek

Koszenie trawy to obowiązek każdego szanującego się ogrodnika, a ciężko będzie zadbać o pięknie wystrzyżony trawnik bez odpowiedniego sprzętu. W zależności od naszych potrzeb, możemy kupić kosiarkę spalinową lub elektryczną. Jeżeli nasza działka jest szczególnie duża, możemy zdecydować się na traktorek. Korzystanie z traktorka do koszenia trawy jest nie tylko wydajne, ale również przyjemne i mało męczące.

Dmuchawa do liści lub odkurzacz

Symptomem nadejścia jesieni zawsze są spadające z drzew liście. Aby się z nimi uporać, najlepiej skorzystać z dmuchawy. Jak sama nazwa wskazuje, jej działanie polega na zdmuchiwaniu liści w pożądanym kierunku, co ułatwia oczyszczenie działki poprzez zgrabienie listowia. Alternatywą dla dmuchawy może być odkurzacz, który nie będzie zdmuchiwał liści, ale wciągał je do specjalnego pojemnika.

Podkaszarka

Niekiedy to urządzenie jest także zwane trymerem. Działanie podkaszarki polega na przycinaniu trawy czy roślin z bardzo dużą precyzją. Będzie to zatem znakomite uzupełnienie dla tradycyjnej kosiarki czy kosy spalinowej. Podkaszarki przydadzą się tam, gdzie najważniejsza jest dokładność i delikatność. Okaże się niezbędne, gdy marzymy o idealnie równym, zadbanym trawniku.

Sekatory

Z pewnością nie może ich zabraknąć w naszym schowku na narzędzia ogrodnicze(https://tooles.pl/dom-i-ogrod). Ta kategoria narzędzi charakteryzuje się wyjątkową różnorodnością. Wyróżnić możemy następujące rodzaje sekatorów:

• sekator kowadełkowy,

• sekator nożycowy,,

• sekator teleskopowy

• sekator na wysięgniku.

Sekatory służą przede wszystkim do cięcia gałęzi czy przycinania roślin, choć zakres ich zastosowania jest o wiele szerszy. Wymienione rodzaje sekatorów różnią się między sobą nie tylko nazwą – sekator teleskopowy przyda się do przycinania wysokich, trudno dostępnych roślin, podczas gdy sekator kowadełkowy posłuży do przycinania zdrewniałych elementów roślin czy niewielkich drzewek.

Pompa ogrodowa

Jest szczególnie istotna podczas letnich miesięcy, gdy często mamy do czynienia z suszą. Dzięki pompie połączonej z odpowiednim systemem nawadniania uchronimy nasz ogródek przed wyschnięciem. Najbardziej ekologicznym wyborem jest pompa nawierzchniowa, która nie będzie pobierać wody z systemu wodociągów, lecz wykorzysta zasoby takie jak zgromadzona deszczówka.

Taczka

Z pewnością podczas prac na ogródku wiele razy będziemy musieli transportować ciężkie przedmioty z miejsca na miejsce. Korzystanie z taczki oszczędzi nam wiele wysiłku w takich sytuacjach, jak budowa ogrodowej altanki czy przewożenie ziemi do sadzonek. W sklepach z wyposażeniem ogrodniczym bez trudu znajdziemy różne modele taczek i wybierzemy taki, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Istotnym kryterium jest przede wszystkim pojemność taczki, a także materiał, z którego są wykonane – wyróżniamy taczki plastikowe i metalowe.

Similar Posts