Porady

Czy warto wybrać bramę wjazdową z furtką w skrzydle?

Czy warto wybrać bramę wjazdową z furtką w skrzydle?

Wśród różnych rodzajów bram można wyszczególnić bramę wjazdową z furtką w skrzydle. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat korzyści płynących z wyboru takiego rozwiązania na terenie swojej działki.

Bezpieczeństwo

Brama wjazdowa z furtką w skrzydle to rozwiązanie, które ma szereg zalet. Przede wszystkim jest w pełni bezpieczne dla wszystkich użytkowników danego terenu. Pojazd wjeżdża na teren działki poprzez bramę, a człowiek może wejść poprzez furtkę. Dzięki temu ryzyko zaistnienia niebezpiecznych sytuacji jest zminimalizowane, co ma bardzo duże znaczenie w szczególności w przypadku osób starszych oraz dzieci. Dodatkowo w przypadku chęci wejścia przez furtkę na dany teren nie ma konieczności otwierania całej bramy.

Funkcjonalność

Brama wjazdowa z furtką to rozwiązanie, które charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem funkcjonalności. W bramie wjazdowej znajduje się skrzydło, w którym dodatkowo umieszczona została furtka. Dzięki temu nie ma konieczności montowania jej osobno, na przykład obok bramy wjazdowej. Dzięki temu cała konstrukcja jest bardziej praktyczna i dzięki niej możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości miejsca.

Jakość

Brama wjazdowa, która wyposażona jest w furtkę w skrzydle, to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku wielu działek. Charakteryzuje się przede wszystkim dość wysokimi parametrami jakościowymi, ponieważ tego rodzaju bramy tworzone są z najlepszych materiałów. Wśród nich można wymienić między innymi metal, który jest najbardziej popularnym tworzywem to realizacji tego typu konstrukcji. Jest solidny oraz wytrzymały, dlatego stworzona konstrukcja z całą pewnością będzie mogła funkcjonować przez wiele lat bez większych problemów.

Komfortowy wjazd

Komfortowy i wygodny wjazd to kolejna zaleta korzystania z bramy wjazdowej z furtką w skrzydle. Dzięki takiemu rozwiązaniu miejsce przeznaczone na bramę jest lepiej dopasowane, ponieważ furtka znajduje się już w jej konstrukcji. Nie ma konieczności planowania umieszczenia jej osobno, co gwarantuje większą ilość miejsca, które może być przeznaczone na umiejscowienie całej konstrukcji bramy. Dzięki temu można uzyskać bardzo wygodny wjazd, ale także komfortowe wejście dla przechodniów.

Estetyka

Bramy wjazdowe z furtką w skrzydle to bardzo estetyczne rozwiązanie, dlatego w obecnych czasach coraz większa ilość osób się na nie decyduje. Brama z furtką lepiej się prezentuje na terenie danej działki niż oba elementy występujące osobno. Dodatkowo brama i furtka mogą być w stylistyczny sposób dopasowane zarówno do całego ogrodzenia, jak i bryły budynku, którego będą stanowić ogrodzenie. Takie rozwiązanie na pewno bardzo dobrze sprawdzi się na działkach z różnym ogrodzeniem i o różnej stylistyce bryły budynku.

Ilość miejsca

Brama wjazdowa, w której znajduje się furtka, to rozwiązanie, które gwarantuje zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Wolną przestrzeń można przeznaczyć na inne elementy wyposażenia danej działki, dlatego pomysł w szczególności sprawdzi się w przypadku posiadania działek o mniejszych rozmiarach, gdzie liczy się każdy metr. Brama i furtka, które znajdują się osobno, wymagają większej ilości miejsca oraz materiału wykorzystanego do produkcji. Dlatego to rozwiązanie można zastosować w przypadku działek o większych rozmiarach.

Długość podjazdu

Wybór konkretnej bramy powinien być zależny również od długości podjazdu, który znajduje się na działce. Bramy wjazdowe mające furtkę w skrzydle gwarantują zaoszczędzenie sporej ilości miejsca. Dlatego takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się na działkach, na których znajdują się stosunkowo krótkie podjazdy. Dzięki temu nie powinno być żadnych problemów z wjazdem pojazdu przez bramę, a także zaparkowaniem go za bramą.

Ukształtowanie terenu

Bramy wjazdowe, które mają furtkę w skrzydle, bardzo dobrze sprawdzą się także na działkach o różnym ukształtowaniu terenu. Może to być zarówno teren ze wzniesieniem, jak i ze spadkiem. Jest to wygodne rozwiązanie dla pojazdów wjeżdżających na teren danej posesji, ale także dla przechodniów, którzy przechodzą przez furtkę. Brama tego rodzaju jest bardzo uniwersalna, dlatego na pewno znajdzie szerokie możliwości zastosowania w wielu przypadkach.

Dostępność wariantów

Bramy wjazdowe, które mają furtkę w swojej konstrukcji, w obecnych czasach są dostępne w sprzedaży w bardzo wielu wariantach. Różnią się one między sobą poszczególnymi aspektami, wśród których można na przykład wymienić wykorzystany do produkcji materiał, a także konstrukcję danego elementu. Dodatkowo bramy wjazdowe wraz z furtkami dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach, dzięki czemu można je w odpowiedni sposób dostosować do wyglądu ogrodzenia oraz elewacji budynku, ale także do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji.

Automatyka

Bramy wjazdowe, w których skrzydle znajduje się furtka, to rozwiązanie, które może zostać w pełni zautomatyzowane. Brama może się otwierać na pilota, co będzie sporym ułatwieniem podczas korzystania z takiego rozwiązania. Dzięki temu osoba w samochodzie bez większych problemów będzie mogła otworzyć pilotem bramę, która w samoistny sposób się otworzy. Natomiast w tym przypadku furtka otwierana jest w sposób tradycyjny, co ma wpływ na bezpieczeństwo korzystania z niej.

Dodatkowe funkcje

Bramy wjazdowe z furtkami w skrzydle to produkty, które mogą być wyposażone również w dodatkowe funkcje. W obecnych czasach w sprzedaży można również znaleźć bramy, które mają właściwości antywłamaniowe, co będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dzięki temu ryzyko włamania w tym przypadku zostaje zminimalizowane, co wspomoże ochronę ogrodzonego terenu.

Partnerem artykułu jest firma Polargos – producent ogrodzeń i bram. 

Similar Posts